Кафедра теорії та методики фізичного виховання

golyb

Голуб Віктор Анатолійович - зав.кафедрою, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

chyzhyk

berezjanskuj

Бережанський

Олександр Олегович

доцент, кандидат наук з фізичного виховання

та спорту, майстер спорту України з лижного двоборства

У складі кафедри теорії і методики фізичного виховання 5 кандидатів наук, доценти, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, які забезпечують викладання освітніх компонентів циклу професійної та практичної підготовки фахівців зі спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти.

kaf gol

Науково-педагогічні працівники кафедри працюють у контексті колективної теми науково-дослідної роботи: «Шляхи оптимізації професійної підготовки фахівців із фізичного виховання та спорту».

За останні роки викладачами кафедри опубліковано понад 170 наукових статей, із них 43 у фахових виданнях України, 4 у зарубіжних наукових виданнях, 5 навчально-методичних посібників, серед яких «Книжка молодого вчителя фізичної культури», «Методика викладання спортивно-педагогічних дисциплін у закладах вищої освіти фізичного виховання і спорту».

Науково-педагогічні працівники кафедри М. В. Божик і Т. В. Кучер пройшли закордонне стажування у Вищій суспільно-природничій школі імені Вінцента Поля в Любліні (Польща); А. Т. Антонюк, Г. В. Кедри ч, В. І. Довгаль закінчили тренерські курси за програмою «С» – диплом ФФУ в регіональних центрах підготовки тренерів, що надає право працювати тренером на всіх рівнях аматорського та дитячо-юнацького футболу не лише в Україні, а й у країнах – членах УЄФА.

Згідно графіка освітнього процесу кафедрою організовуються зимові табірні збори на базі Кременецького відділення обласної спортивної школи зимових видів спорту. Під час проведення літнього табірного збору організовуються походи з пішохідного туризму по Кременецьких горах та з водного туризму по Дністровському каньйоні, що передбачає набуття практичних навичок туристичної техніки, розробки, організації, підготовки та проведення спортивного походу з особами різного віку і різного рівня фізичної підготовки.

На кафедрі діють групи спортивно-педагогічного вдосконалення з футболу, баскетболу, волейболу, легкої атлетики, туриз¬му, атлетизму.

Центром навчально-тренувальної, спортивно-масової та оздоровчої роботи є спортивна база академії, що містить низку критих приміщень, стадіон, відкриті спортивні майданчики.

Останніми роками проведено наукові та методичні міжрайонні семінари з вчителями фізичної культури та тренерами ДЮСШ («Сучасні тенденції розвитку волейболу: техніка, тактика, тренування суддівство», «Правила і техніка гри у баскетбол в закладах загальної середньої освіти», «Організація і проведення змагань з футболу», «Діяльність туристичних самодіяльних організацій»).

Кафедра стала засновником громадських організацій: благодійний фонд «Спортивний центр розвитку дитини» (фізкультурно-оздоровчі заняття з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку з елементами спортивних ігор і гімнастики) та «Федерація волейболу м. Кременця та Кременецького району» (проведення комплексних та багатоступеневих змагань із волейболу, пропагування дитячого та масового волейболу).

Проведено турніри пам’яті героя Майдану та Небесної Сотні Олександра Капіноса; вчителя Почаївської ЗОШ Петра Циганюка; кубок пам’яті воїнів-афганців із футзалу серед ДЮСШ Західного регіону України; міжобласний турнір із футзалу серед дівчат.

Серед спортивних досягнень студентів та випускників кафедри: члени збірної команди України з лижного двоборства: О. Вілівчук, О. Шумбарець, В. Гребенюк, І. Пилипчик; член юнацької збірної команди України із санного спорту С. Данік; майстер спорту із боксу А. Соколов кандидати в майстри спорту з туризму Л. Лановецька, Д. Безкоровайний, І. Гаць, М. Токарська; заслужений майстер спорту України, заслужений тренер України, суддя національної категорії з армспорту багаторазовий чемпіон світу та Європи з армспорту А.Пушкар; член студентської національної збірної команди України з футболу А. Понєдєльнік; майстер спорту України міжнародного класу з важкої атлетики, призерка чемпіонату Європи М. Хлян; переможець Чемпіонату світу з кікбоксингу WTKA в Італії у 2018 році. Майстер спорту міжнародного класу з кікбоксингу А. Голуб.

lTAom83RI I

x 3kplUW KI

Випускники спеціальності працюють в усіх ланках фізкультурного руху, в різних фізкультурно-спортивних організаціях та об’єднаннях нового зразка (фітнес-клубах, центрах здоров’я), у громадських організаціях, молодіжних об’єднаннях, добровільних товариствах, федераціях масового спорту, установах сфери освіти і туризму.