Факультет фізичного виховання, біології та психології

 

b                                               

 Бережанський Олександр Олегович - декан факультету фізичного виховання та біології кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, майстер спорту України з лижного двоборства

 

Секретар деканату – Соломонюк Лілія Анатоліївна


Адреса: м. Кременець, вул. Ліцейна, 1
(спортивний корпус)

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Професорсько-викладацький склад – 37 осіб, у т. ч.

доктори наук, професори – 2;

кандидати наук, професори – 2;

кандидати наук, доценти – 16;

кандидати наук, доценти кафедри – 3;

кандидати наук, старші викладачі – 9;

старші викладачі –3;

асистенти – 2.

теорії та методики фізичного виховання  (зав. кафедри – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Голуб В. А.);

теоретико-біологічних основ фізичного виховання (зав. кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Божик М.В.);

біології, екології та методик їх навчання (зав. кафедри – кандидат історичних наук, доцент Кратко О.В.).

психології і соціальної роботи (зав. кафедри - кандидат педагогічних наук, доцент Новак Т.В.)

Освiтньо-професійні програми підготовки здобувачів:

 

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

Середня освіта (Фізична культура). Туристична робота в закладах освіти;

Середня освіта (Біологія та здоров'я людини). Географія;

Екологія. Заповідна справа;

Психологія. Інклюзивна освіта;

Соціальна робота. Практична психологія.

 

Другий (магістерський) рівень вищої освіти

Середня освіта (Фізична культура). Спортивно-масова робота;

Середня освіта (Біологія та здоров'я людини). Географія.

Професорсько-викладацький склад факультету працює над підвищенням рівня якості підготовки здобувачів вищої освіти, урізноманітненням форм і методів організації освітнього, наукового, виховного та тренувального процесів. В основу професійної підготовки здобувачів вищої освіти покладено вивчення і впровадження у практику передового досвіду найкращих фахівців галузі.

Забезпечення освітнього та тренувального процесу здобувачів вищої освіти спрямоване на набуття високої якості знань, рухових умінь і навичок з обраного фаху, вмінь застосовувати їх на практиці, організацію творчої праці, самовдосконалення. Висока ефективність наукової та навчально-методичної роботи кафедр факультету забезпечується завдяки впровадженню сучасної комп’ютерної техніки, що дає змогу інтенсифікувати освітній процес і готувати високопрофесійних фахівців до роботи в умовах інформаційної освіти.

Факультет у своєму розпорядженні має сучасну матеріально-технічну базу: ігровий спортивний зал, спеціалізовану гімнастичну залу, тренажерну залу для занять атлетизмом та пауерліфтингом, легкоатлетичний стадіон, волейбольний майданчик, тенісний зал. Для проведення наукових досліджень та науково-польових практик із відповідних природничих дисциплін у процесі підготовки майбутніх фахівців спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) використовуються навчальні та науково-дослідні лабораторії, оранжерея, навчально-дослідна станція площею 15 га, у структурі якої є навчально-дослідні земельні ділянки, аптекарський город, пасіка та виробничий відділ.

Науково-педагогічні працівники факультету працюють над формуванням здоров’язберігаючого освітнього середовища закладу, застосовуючи активні форми і методи навчання. Традиційними стали організація та проведення спортивних змагань, круглих столів, присвячених Всесвітньому дню здоров’я.

 fizkyltyra i biologiya 1

 

 

З метою залучення студентської молоді до занять фізичною культурою і спортом факультет проводить Спартакіаду академії і факультету з різних видів спорту. Щорічно організовуються міжобласні та міжнародні турніри: з футзалу - пам’яті Героя України В. Чорновола, волейболу - пам’яті загиблих воїнів у афганській війні, міні-футболу серед ветеранів - пам’яті заслуженого журналіста України М. Баліцького.

Завдяки професійному підбору абітурієнтів та постійним пошукам талановитих спортсменів футбольна команда академії ФК „Кременець-Академія” є постійним учасником Чемпіонату України з футболу серед закладів вищої освіти, що проходить під егідою Всеукраїнської футбольної асоціації студентів. У сезоні 2012-2013 років ФК „Кременець-Академія” стала Чемпіоном України, а у 2018 році наша команда виборола срібні нагороди Чемпіонату України з футболу серед закладів вищої освіти під керівництвом заслуженого працівника фізичної культури та спорту, старшого викладача кафедри теорії та методики фізичного виховання А. Антонюка.

 

 

У ході навчання здобувачі вищої освіти факультету знайомляться з унікальними  природними, історико-культурними та туристичними ресурсами регіону як елементами цілісної еколого-туристичної системи в межах локальних територій, зокрема Національного природного парку «Кременецькі гори», Кременецького ботанічного саду. Організація екскурсій маршрутами екологічних, еколого-туристичних стежин дозволяє здійснити популяризацію екологічних знань та спрогнозувати віддалені наслідки втручання людини в природу.

Добрим звичаєм факультету стало проведення низки екологічних акцій (із захисту птахів, оновлення зелених насаджень, відновлення історичних місць Кременця), інтелектуальних та екологічних конкурсів, спортивних змагань, а також традиційних звітів художньої самодіяльності ,,Посвята у студенти”, де кожен здобувачів вищої освіти може показати свої мистецькі таланти.

 

 

Високий науково-методичний рівень та професійна майстерність викладачів факультету дозволяє здійснювати підготовку майбутніх вчителів біології та здоров’я людини, фізичної культури, екологів, психологів, соціальних працівників відповідно вимог сучасної вищої освіти. Найкращі випускники факультету отримують рекомендації до навчання в магістратурі та аспірантурі, що дає право працювати у закладах вищої освіти різних рівнів акредитації, підвищувати рівень професійної майстерності, реалізовувати набуті знання, уміння і навички в науковій роботі.

Досягнення, які має факультет фізичного виховання, біології та психології – це поєднання знань та практичних умінь досвідчених викладачів і енергії молодих науковців, що дає змогу ефективно працювати сьогодні та з оптимізмом дивитися у майбутнє.

fizkyltyra i biologiya 3 

Надрукувати