Божик Микола Володимирович – декан факультету фізичного виховання, біології та психології, кандидат педагогічних наук, доцент.
|
Секретар деканату – Соломонюк Лілія Анатоліївна.
Адреса: м. Кременець, вул. Ліцейна, 1
(спортивний корпус)
e-mail: bozhuk_m_v@ukr.net
Професорсько-викладацький склад – 39 осіб, у т. ч.
- доктори наук, професори – 3;
- кандидати наук, професори – 2 ;
- кандидати наук, доценти – 20;
- кандидати наук, старші викладачі – 6;
- кандидати наук, викладачі – 1;
- старші викладачі – 1;
- викладачі – 5
- асистенти – 1
Кафедри факультету:
- Теорії та методики фізичного виховання (зав. кафедри – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Голуб В. А.);
- Теоретико-біологічних основ фізичного виховання (зав. кафедри – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Кучер Т. В.);
- Біології, екології та методик їх навчання (зав. кафедри – кандидат історичних наук, доцент Кратко О. В.).
- Психології і соціальної роботи (зав. кафедри - кандидат педагогічних наук, доцент Новак Т. В.)
- Склад Вченої ради факультету
Освiтньо-професійні програми підготовки здобувачів факультету фізичного виховання, біології та психології:
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:
014 Середня освіта (Фізична культура). Туристична робота в закладах освіти;
014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини). Географія;
101 Екологія. Заповідна справа;
053 Психологія. Інклюзивна освіта;
231 Соціальна робота. Практична психологія.
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
014 Середня освіта (Фізична культура). Спортивно-масова робота;
014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини). Географія.
Професорсько-викладацький склад факультету працює над підвищенням рівня якості підготовки здобувачів вищої освіти, урізноманітненням форм і методів організації освітнього, наукового, виховного та тренувального процесів. В основу професійної підготовки здобувачів вищої освіти покладено вивчення і впровадження у практику передового досвіду найкращих фахівців галузі.
В різні роки факультет очолювали – з 2005 року Голуб В. А, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент. З 2011 по 2024 рік Бережанський О. О., кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, майстер спорту України з лижного двоборства. З 02 вересня 2024 року факультет фізичного виховання, біології та психології очолює кандидат педагогічних наук, доцент Божик М. В.
Забезпечення освітнього та тренувального процесу здобувачів вищої освіти факультету спрямоване на набуття високої якості знань, рухових умінь і навичок з обраного фаху, вмінь застосовувати їх на практиці, організацію творчої праці, самовдосконалення.
Висока ефективність наукової та навчально-методичної роботи кафедр факультету забезпечується завдяки впровадженню сучасної комп’ютерної техніки, що дає змогу інтенсифікувати освітній процес і готувати високопрофесійних фахівців до роботи в умовах інформаційної освіти.
Факультет фізичного виховання, біології та психології у своєму розпорядженні має сучасну спортивну базу: ігровий спортивний зал, спеціалізовану гімнастичну залу, тренажерну залу для занять атлетизмом та пауерліфтингом, легкоатлетичний стадіон, волейбольний та баскетбольний майданчики, тенісний зал.
Для проведення наукових досліджень та науково-польових практик із відповідних природничих дисциплін у процесі підготовки майбутніх фахівців спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) використовуються навчальні та науково-дослідні лабораторії, оранжерея, навчально-дослідні ділянки.
Науково-педагогічні працівники факультету працюють над формуванням здоров’язберігаючого освітнього середовища закладу, застосовуючи активні форми і методи навчання. Традиційними стали організація та проведення спортивних змагань, круглих столів, присвячених Всесвітньому дню здоров’я.
З метою залучення студентської молоді до занять фізичною культурою і спортом факультет проводить Спартакіаду академії і факультету з різних видів спорту. Щорічно організовуються міжобласні та міжнародні турніри: з футзалу - пам’яті Героя України В. Чорновола, Кубок пам’яті воїнів-афганців Кременеччини та Героїв Небесної сотні, турніри з міні-футболу серед ветеранів - пам’яті заслуженого журналіста України М. Баліцького та жіночого міні-футболу, волейболу пам’яті Героя України О. Капіноса, турнір «Волейбольна весна», Всеукраїнські змагання з більярдного спорту на кубок ректора серед науково-педагогічних працівників ЗВО України, змагання з баскетболу, настільного тенісу, бадмінтону, спортивного туризму.
Завдяки професійному підбору абітурієнтів та постійним пошукам талановитих спортсменів футбольна команда академії ФК „Кременець-Академія” є постійним учасником Чемпіонату України з футболу серед закладів вищої освіти, що проходить під егідою Всеукраїнської футбольної асоціації студентів. У сезоні 2012-2013 років ФК „Кременець-Академія” стала Чемпіоном України, а у 2018 році наша команда виборола срібні нагороди Чемпіонату України з футболу серед закладів вищої освіти.
Значна кількість наших здобувачів задіяні у футбольних командах майстрів, зокрема: Ромасюк Ігор (ФК «Верес»); Ткачук Іван (FK LKS Drzewiarz 62 Jasienika (Польща)); Луцюк Маргарита (ЖФК «Погорина, Перша ліга), Розлуцька Віта (ЖФК «Полісся», Вища ліга); Котовець Тетяна, Кравчук Діана, (ФК «Шахтар», Вища ліга); Скоцик Вікторія, (ФК «Колос», Вища ліга); Лавренюк Вікторія (ЖФК «Металіст 1925» Вища ліга).
На факультеті фізичного виховання, біології та психології функціонує жіноча та чоловіча волейбольні команди «Академія-Кременець» та чоловіча баскетбольна команда.
Згідно графіку освітнього процесу кафедрою теорії та методики фізичного виховання організовуються зимові табірні збори на базі Кременецького відділення обласної спортивної школи зимових видів спорту. Під час проведення літнього табірного збору здобувачі вищої освіти здійснюють походи з пішохідного туризму по Кременецьких горах та з водного туризму по Дністровському каньйоні, що передбачає набуття практичних навичок туристичної техніки, розробки, організації, підготовки та проведення спортивного походу з особами різного віку і різного рівня фізичної підготовки.
Здобувач вищої освіти факультету фізичного виховання, біології та психології спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) Шовкопляс Олександр – член збірної команди України, досягнув вагомих спортивних результатів у лижному двоборстві, а зокрема є учасником Всеукраїнських та Міжнародних змагань із лижного двоборства, учасник IV зимових Юнацьких Олімпійських ігор, у м. Канвондо (Південна Корея) та переможець літнього юнацького турніру FIS Youth Cup з лижного двоборства в м. Обервізенталь (Німеччина).
Вагомі результати у санному спорті продемонструвала студентка Коваль Вікторія – член збірної команди України, яка здобула перемогу на першому етапі Кубку світу з санного спорту серед юніорів у Парк Сіті (США), а на другому етапі стала бронзовою призеркою в м. Вістлер (Канада).
У ході навчання здобувачі вищої освіти факультету спеціальності 101. Екологія, знайомляться з унікальними природними, історико-культурними та туристичними ресурсами регіону як елементами цілісної еколого-туристичної системи в межах локальних територій, зокрема Національного природного парку «Кременецькі гори», Кременецького ботанічного саду. Організація екскурсій маршрутами екологічних, еколого-туристичних стежин дозволяє здійснити популяризацію екологічних знань та спрогнозувати віддалені наслідки втручання людини в природу.
Добрим звичаєм факультету стало проведення низки екологічних акцій (із захисту птахів, оновлення зелених насаджень, відновлення історичних місць Кременця), інтелектуальних та екологічних конкурсів, спортивних змагань, а також традиційних звітів художньої самодіяльності ,,Посвята у студенти”, де кожен здобувач вищої освіти може показати свої мистецькі таланти.
Значних наукових досягнень у галузі біології та здоров’я людини досягли здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, а зокрема: Сичов Олександр, Ромасюк Ірина, Гузовата Марійка, Кочубей Валентина, Тищук Дарина, Руда Марта.
Значних наукових та педагогічних досягнень у галузі біології, здоров’я людини та географії досягли здобувачі другого (магістерського) рівня : Онищук Віктор, Міркевич Катерина; практичних – Шевчук Максим.
Вагомих досягнень у галузі екології, охорони довкілля та сталого розвитку досягли здобувачі першого (бакалаврського) рівня спеціальності Екологія – здобувачі: Лисак Юлія, Бондар Ігор, Літвінова Богдана і Галяс Роман.
На факультеті функціонує психологічна служба (кафедра психології та соціальної роботи), основною метою діяльності якої є сприяння розвитку психічного здоров’я, забезпечення емоційної підтримки та підвищення академічної успішності здобувачів освіти через впровадження індивідуальних і групових психологічних консультацій, тренінгів та профілактичних програм; надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань сучасної системи освіти.
При кафедрі психології та соціальної роботи функціонує тренінговий клуб, науковий гурток «Всесвіт Психея - Universe Psyche». Здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія та 231 Соціальна робота тісно співпрацюють із закладами загальної середньої освіти, зокрема Кременецькою гімназією № 3, з центром професійного розвитку педагогічних працівників Кременецької міської ради, Кременецьким районним судом Тернопільської області, громадською організацією товариством батьків дітей з інвалідністю та їх друзів «Зоря надії», інклюзивно-ресурсним центром Кременецької міської ради, що допомагає здобувачам освіти спеціальності 053 Психологія та 231 Соціальна робота не тільки здобути теоретичні знання, але й набути практичний досвід, що є невід’ємною частиною їх професійної підготовки. Студентка спеціальності 053 Психологія Чириба Анастасія за активну громадську діяльність та високі досягнення у навчанні отримує стипендію імені Гуго Колонтая.
Високий науково-методичний рівень та професійна майстерність викладачів факультету дозволяє здійснювати підготовку майбутніх вчителів фізичної культури, біології та здоров’я людини, екологів, психологів, соціальних працівників відповідно до вимог сучасної вищої освіти. Найкращі випускники факультету отримують рекомендації до навчання в магістратурі та аспірантурі, що дає право працювати у закладах вищої освіти різних рівнів акредитації, підвищувати рівень професійної майстерності, реалізовувати набуті знання, уміння і навички в науковій роботі. Активна робота у напрямку гармонійного виховання студентської молоді здійснюється кураторами груп, зміст якої охоплює різнобічний спектр виховних завдань та форм їх реалізації.
Досягнення, які має факультет фізичного виховання, біології та психології – це поєднання знань та практичних умінь досвідчених викладачів і енергії молодих науковців, що дає змогу ефективно працювати сьогодні та з оптимізмом дивитися у майбутнє.