Комісія з питань етики та академічної доброчесності

tsymbaliuk Цимбалюк Ольга Володимирівна
Заступник директора фахового коледжу з виховної
роботи, голова комісії

 

Склад комісії:

– Нагорнюк Анна Василівна – голова студентського самоврядування фахового коледжу, заступник голови комісії;
– Андрусик Вікторія Петрівна – викладач циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін та дошкільних методик, секретар комісії;
– Саєнко Андрій Олександрович – викладач циклової комісії фізичного виховання;
– Дячук Наталія Андріївна – здобувачка фахової передвищої освіти ;
– Кощук Вікторія Олександрівна – здобувачка фахової передвищої освіти;
– Мазурок Оксана Іванівна – секретар навчальної частини фахового коледжу.

Положення про академічну доброчесність у Фаховому коледжі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка

Положення про комісію з питань етики та академічної доброчесності у Фаховому коледжі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка

План заходів з питань етики та академічної доброчесності на 2024-2025 н. р.

Заходи з питань етики та академічної доброчесності:

ПРО КОРУПЦІЮ в ЗВО: ВІД ВИЯВЛЕННЯ ДО ПОКАРАННЯ

Корупція у вищих навчальних закладах є кримінальним правопорушенням. Вона може мати різні прояви: хабарництво, зловживання владою, отримання неправомірної вигоди.

За корупційні правопорушення передбачені різні види відповідальності: кримінальна, дисциплінарна, цивільно-правова та адміністративна, що зафіксовано у 19 статтях Кримінального кодексу України.

Покарання може включати позбавлення волі, штрафи, конфіскацію майна, заборону обіймати певні посади.

Кримінальну відповідальність несуть посадові та інші особи, що вчинили корупційні злочини. Їх розслідує Національна поліція України, органи прокуратури, Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Про ці та інші важливі питання йшлося під час зустрічі студентів з начальником сектору служби освітньої безпеки патрульної поліції Кременецького районного відділу поліції Вікторії Ярої.

Її виступ доповнили уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції в Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка Володимир Банах, який говорив про корпоративну культуру ЗВО, та здобувачка освіти Марія Пасевич як представник групи сприяння академічної доброчесності з темою «Роль штучного інтелекту в академічній доброчесності».

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

 

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ТЕРОРИСТИЧНИМ ПРОЯВАМ

Виховна година в 11-Дк та 11-Пк групах Фахового коледжу КОГПА імені Тараса Шевченка була присвячена дуже важливій та актуальній темі: «Запобігання та протидія терористичним проявам».

Ситуація з вербуванням молодих людей ФСБ набуває загрозливих масштабів, адже терористи маніпулюють, залякують, погрожують.

Наше завдання як дорослих, педагогів, наставників - роз‘яснити, інформувати, бути відкритими до діалогу з молоддю, що безумовно сприяє довірі та попередженню подібних злочинів.

 0
 0
 0
 0
 0
ПРО КОРУПЦІЮ ТА ДОБРОЧЕСНІСТЬ В ОСВІТІ

У читальній залі Кременецької обласної гуманітарно-пеагогічної академії ім. Тараса Шевченка відбувся інформаційний захід «Освіта без корупції та академічна доброчесність», підготовлений уповноваженим підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції в Академії Володимиром Банахом, культорганізатором Сергієм Колісецьким, студентським ректоратом та Кременецько-Буським відділом правничої допомоги Північно-західного управління надання безоплатної правничої допомоги Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги.

Під час заходу основним питанням обговорення було дотримання нульової толерантності до корупції, академічної доброчесності, уникнення використання плагіату і адміністративної та юридичної відповідальності. Захід розпочав культорганізатор Сергій Колісецький із оголошення основних питань, які будуть розглянуті під час заходу та представлення запрошених.

Володимир Банах у своїй доповіді акцентував увагу на те, де розміщені скриньки довіри, як часто їх перевіряють, де на веб-сторінці Академії знайти інформацію про антикорупційну діяльність. Окремо було приділено час дотриманню академічної доброчесності, використанню ШІ у написані курсових та дипломних робіт, шляхи уникнення плагіату.

Начальник Кременецько-Буського відділу правничої допомоги Північно-західного управління надання безоплатної правничої допомоги Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Тетяна Точинська зосередила увагу на відповідальності щодо порушення академічної доброчесності та дотримання нульової толерантності до корупції. У заході взяли участь здобувачі освіти Академії та Фахового коледжу із своїми наставниками, педагогічними та науково-педагогічними працівниками.

0 
0 
0 
0 
0 
0 
0 
0 
ДО ПРОБЛЕМИ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

З початку нового навчального року Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім.Тараса Шевченка уклала договір з міжнародною компанією StrikePlagiarism та отримала можливість перевіряти кваліфікаційні, курсові, магістерські роботи на наявність плагіату.

Адміністратор Системи в Кременецькій академії Дмитро Клак пройшов навчання щодо роботи з програмою та отримав відповідний сертифікат.

З метою популяризації проблеми академічної доброчесності, а також у зв’язку з переходом на нову систему виявлення її порушення StrikePlagiarism було проведено науково-методичний семінар . Зі вступним словом до присутніх звернувся проректор з стратегічного планування і наукової роботи, професор Микола Курач, який розповів про актуальність питання доброчесності, особливо напередодні захисту кваліфікаційних магістерських робіт. Наступним спікером був викладач кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики Дмитро Клак, який детальніше розкрив питання роботи в новій системі з виявлення академічної недоброчесності.

Серед порушених питань було ознайомлення з програмою, порядок організації на роботи в новій програмі, розглянуто функціонал акаунта (адміністратор структурного підрозділу), описані особливості перевірки звіту керівниками роботи, обговорено порядок формування звітів та розглянули їхні види.

Учасниками вебінару стали науково-педагогічні працівники академії, завідувачі кафедр і викладачі Фахового коледжу.

 

 image001
 image002
 image003
 image004
МОВНІ ЗАСОБИ ТЕКСТІВ У НАУКОВОМУ СТИЛІ

5 листопада 2024 року членами гуртка «Українське слово: системні зв’язки в мові та мовленні», радою молодих науковців було проведено обговорення за круглим столом з елементами презентації на тему: «Методологічні засади наукового стилю: особливості оформлення рефератів, курсових, магістерських робіт, наукових статей».

Доцент кафедри української мови і літератури та методик їх навчання Інна Волянюк

  • проаналізувала мовні засоби текстів наукового стилю,
  • обґрунтувала доцільність використання графічних засобів візуалізації, таких як схеми, діаграми, графіки тощо,
  • ознайомила зі структурою наукових статей і наголосила на дотриманні принципів академічної доброчесності при підготовці текстів різних жанрів наукового стилю.

Здобувачки 41-У групи Анна Макарчук і Христина Шелест ознайомили присутніх зі структурою наукових рефератів і особливостями їх написання.

Член ради молодих науковців Марія Пасевич продемонструвала можливості штучного інтелекту та запропонувала корисні поради щодо його застосування при підготовці наукових праць.

Участь в обговоренні взяли здобувачі спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література), члени студентського наукового товариства, здобувачі Фахового коледжу КОГПА ім. Тараса Шевченка.

image005 
 image006
ОСВІТА БЕЗ КОРУПЦІЇ

Нещодавно у читальному залі академії відбувся інформаційний захід Освіта без корупці. Впродовж заходу виступили: відповідальний за підрозділ протидії та виникненню проявів корупції у КОГПА ім. Тараса Шевченка – Володимир Банах, фахівець західного міжрегіонального центру надання правничої допомоги – Тетяна Точинська, та уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції у фаховому коледжі КОГПА ім. Тараса Шевченка – Наталія Яцюк.

У ході заходу були розглянуті питання: дотримання антикорупційного законодавства, запобігання та виявлення корупції, а також академічна доброчесність.

Організатором заходу виступив культорганізатор Сергій Колісецький.

image008 
 image009
 image010
 image011
 image012
 image013
Joomla Plugins

Надрукувати