ЗІ СЛАВОЮ БОГУ І НАДІЄЮ НА ПЕРЕМОГУ

У Концертному залі Гуго Коллонтая Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка відбувся традиційний передріздвяний концерт колядок "Різдвяна симфонія" з участю мистецьких колективів академії та Фахового коледжу.

Відкрив музичну програму виступ оркестру народних інструментів під орудою Надії Найчук твором М.Савки та П.Табакова "Мирне Різдво" із вокальним тріо "Вишиванка" та сюїтою на українські народні пісні в інструментуванні Валерія Яскевича. Різдвяну тему продовжили солістка Галина Швидків із концертмейстером Юлією Петлій, які подарували коляду "Що то за Предиво" (мелодія Я.Яциневича в обробці О.Герасименко), капела бандуристів (керівник Ірина Харамбура) з колядками "Три славнії царі" та "Радуйтеся, усі люди" (обробка О.Герасименко).

Концертну програму розширили щедрівка "Добрий вечір, пане, пане господарю" в обробці М. Лиса та коляда на музику А.Вискович "Діва Марія" у виконанні чоловічого вокального ансамблю під керівництвом Алли Афанасенко; щедрівка в обробці О. Стадника "Ой чи є, чи нема пан господар вдома?" та посівалочка "Сієм-сієм" М.Сома й А.Авдієвського, які презентував хор народного співу (керівник Мар'яна Моронжук, концертмейстери Валерій Яскевича і Павло Яловський); тематичні музичні твори "Гой писалася княжа корона" (слова народні, обробка О.Гаврилець) і "Щедрий вечір" (слова народні, обробка Б.Сцегін) у виконанні камерного хору з керівником Аллою Афанасенко; "Снігова колядка" (слова М.Савки, музика В.Морозова), представлена ансамблем викладачів під керівництвом Алли Афанасенко та "Колискова" Л.Кобільник і П.Табакова на слова Л.Лазурко у виконанні вокального ансамблю "Криниченька" (керівник Надія Русакова).

Збагатили музичну програму й інструментальне тріо з відомим "Where are you Christmas (W.Jennings, J.Horner, M.Carey),

струнний квартет (керівник Олена Тарківська-Нагиналюк) з творами C.Calor "We wish you a Merri Christmas" i "O, Christmas Tre", дует піаністки Юлії та скрипаля Олега Дацюка зі знаменитим "Щедриком" в обробці А.Москаленко.

Традиційний завершальний акорд виступів - за симфонічним оркестром під орудою Володимира Козачка: В.Барвінський "В'язанка колядок"; М.Варшавський "Біля каміна" з солістом Олегом Дацюком" і "Різдвяний фестиваль" Л.Андерсона.

Як завжди, у переповненому залі лунали колядки, що славили Новонародженого Господа нашого та Його Матір, Пречисту Богородицю, щедрівки з найкращими побажаннями господарям, посівалки-віншування на щедрий урожай і добру долю. Та насамперед, всупереч волі агресивного ворога, всіх нас об'єднували найзаповітніші бажання: хай нас почує світ і згине світове зло, а ми нарешті зможемо дихнути вільно і на повні груди.

Дякуємо тим, хто поклав за це своє життя, і тим, хто день і ніч виборює Велику Перемогу багатостраждальній Україні.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

 

ГОЛОДОМОР МОВОЮ ФАКТІВ

Нині, як ніколи, важливо пам'ятати, через який біль та страждання довелося пройти українському народові, аби вижити. Однією із трагічних сторінок у нашій історії стали роки голодомору, жертв якого згадуємо саме наприкінці листопада. Голодомор – свідома та цілеспрямована карально-репресивна акція сталінського режиму, спрямована на упокорення українського національно-визвольного руху та фізичне знищення української національної групи. Цій темі була присвячена відкрита виховна година ,,Голодомор мовою фактів''під керівництвом Олени Володимирівни Каняєвої у групах 11-Дкс та 11-ТОкс Фахового коледжу КОГПА ім. Тараса Шевченка.

0
0
0
0
0
0
0
0
0

 

СТУДЕНТАМ - ПРО КОРУПЦІЮ

У читальному залі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної ім. Тараса Шевченка відбулася відкрита лекція «Боротьба з корупцією в освітньому середовищі: кроки до прозорості» в рамках заходу «Антикорупційний тиждень у ЗВО». Її провели уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції в КОГПА ім.Тараса Шевченка Володимир Банах і представник уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Наталія Яцюк для здобувачів вищої та передвищої фахової освіти.

Для забезпечення доброчесності та запобігання корупційним проявам у сфері освіти на зустрічі розглядали питання правового регулювання у сфері антикорупційної діяльності, зокрема і в освітньому процесі Академії та Фахового коледжу.

Також студентів проінформували про захист викривачів і способи повідомлення про корупційні випадки й особливості їх доведення до уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції у КОГПА ім. Тараса Шевченка. В лекції наголошувалося на важливості дотримання етичних принципів, правил доброчесності та правові наслідки корупційних дій у вищій освіті та побуті - важливих умов побудови прозорих інституцій, формування довіри у студентів, громадян до державних органів, забезпечення стійкого розвитку суспільства як важливого чинника економічного процвітання України.

0 
0 
0 
0 
0 
0 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ЛІКВІДАЦІЮ НАСИЛЬСТВА НАД ЖІНКАМИ

«Чому важливо знати свої права та вміти їх захищати?» під такою назвою 25 листопада 2024 року відбулася відкрита виховна година з нагоди «Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками», яку організували 11 Дк та 11 Пк групи Фахового коледжу КОГПА імені Тараса Шевченка.

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки.

Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи.

Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.

Щоб розірвати це коло насилля необхідно в першу чергу знати про свої права, щоб вміти себе захистити.

Здобувачки підготували інформаційні презентації та ролики на дану тематику.

Презентували корисні посилання на гарячі лінії та кризові центри, куди можна звернутися у разі потреби.

Вчасно сказане «ні» рятує життя.

0
0
0
0
0
0
0

 

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ В КОЛЕДЖІ

Креативні дівчата 21-Дк групи Фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка (груповий керівник Марія Коменярська) вирішили «випробувати власну долю». Для цього вони організували свято Андріївських вечорниць, щоб заглибитися в скарбницю народних традицій і випробувати на собі та присутніх стародавні ворожіння. Бо споконвіків дівчата прагнули знати якомога більше інформації про майбутнього судженого.

Ведучі програми Ангеліна Козак, Катерина Савчук, Юліана Чорна та Наталія Дячук коротко розповіли історію свята Андрія Первозванного і запросили на вечорниці ще й хлопців з 21-ТОк групи Святослава Котика, Андрія Петрука, Дмитра Рудюка та Івана Стархурського.

Перед початком святкової програми Вікторія Чух прочитала авторську поезію про Андріївські вечорниці. Її доповнив тематичний пізнавальний відеоролик, що завершився цікавою вікториною для гостей свята.

А далі свято набрало своїх нестримних «обертів»: інсценізація розваг з Онучкою (Катерина Савчук) та Бабусею (Наталія Гордовська), Господинею (Катерина Шевчук) і Господарем (Юлія Рачук), Дівчатами (Анна Сімора, Каріна Шевчук, Анастасія Гайдук, Марія Морозюк, Дарина Малищик), спільним виконанням пісні «У вишневому саду» та вервечкою містично-захопливих ворожінь і гадань: «Скринька», «Веселе чаювання», «Мішечок із цифрами», «Ниточка», «Пророчі варенички».

Ось такими веселими і цікавими були вечорниці на Андрія, де всі охочі дізналися про стародавні обряди, пограли в народні ігри та поворожили. А на завершення вечора ведучі побажали всім щастя, здоров’я і мирного неба над головою, подякували нашим захисникам за їхню мужність і відвагу. А також переконали в тому, що дуже важливо бути єдиними та підтримувати один одного в ці непрості часи, щоб такі заходи залишали у серцях тепло та позитив.

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0