Кафедра теорії і методики трудового навчання та технологій

      Tsisaruk

 

  Цісарук Ірина Василівна - завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент

 

Склад кафедри:

Shabaha.jpg

  

Шабага Степан Богданович

доцент, кандидат педагогічних наук

       

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Oleksiuk

 

Олексюк Марія Петрівна

доцент, кандидат педагогічних наук

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Harmatiuk

 

       

Гарматюк Ростислав Тарасович

викладач,

кандидат технічних

наук

 

 

 

За суміщенням посад:        

kyrach1   

Курач Микола Станіславович

професор ,

доктор педагогічних наук,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Omelchuk.jpg 

Омельчук Олександр Васильович

доцент, кандидат педагогічних наук

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
Tsymbaluk.jpg 

Цимбалюк Юрій Григорович

викладач

 
 Tomashivskyi  

Томашівський Сергій Михайлович

викладач

 Yemets.jpg  

Ємець Олександр Павлович

старший викладач

   

За останні п’ять років науково-педагогічними працівниками кафедри опубліковано понад 80 наукових праць, зокрема,  видано 5 монографій, 8 навчальних посібників.

На кафедрі функціонує студентський мистецький гурт «Диво-ремесло», який  популяризує народне декоративно-ужиткове мистецтво. На базі кафедри у 2018 р. організовано роботу арт-майстерні з виготовлення декоративно-ужиткових виробів для місцевої молоді з особливими потребами. Завдяки майстрам народних художніх промислів, викладачам кафедри – Ю.Г. Цимбалюку та С.М. Томашівському у навчальному закладі розвивається  художнє кування та декоративна кераміка. Вироби студентів та працівників кафедри прикрашають інтер’єри корпусів навчального закладу, демонструються у виставковій залі та на змінних експозиціях, святкових заходах академії, міста та регіону.

Колектив кафедри створив належну навчально-матеріальну та лабораторно-методичну базу. При кафедрі працюють кабінети та лабораторії: загальної фізики, обчислювальної техніки, інформаційних технологій, комп’ютерного тестування, викладання СІТ, технічної творчості, електротехніки, машинознавства, приготування їжі; електротехніки, методики трудового навчання та технологій, нарисної геометрії та креслення, безпеки життєдіяльності та охорони праці; 12 майстерень: ручної та механічної обробки деревини, ручної та механічної обробки металів, художньої обробки металів, деревини, глини, лози, тканини, легко оброблюваних матеріалів, швейна майстерня, навчальна кузня.

Співробітники кафедри брали безпосередню участь у військових діях на сході України. Окрім належного виконання бойових завдань С. М. Томашівський на передовій дивував побратимів мистецтвом гончарства, В. А. Сивий використовував досвід умільця ковальської справи, П. В. Чуловський – майстра з виробництва меблів. Доцент І. А. Білосевич очолює районну Спілку учасників бойових дій ООС.

 

Колектив кафедри

 

 

 kaf

 

 

        За час свого існування колектив кафедри створив належну лабораторно-методичну базу відповідного наукового рівня. При кафедрі працюють лабораторії загальної фізики, обчислювальної техніки, викладання СІТ, інформаційних технологій, комп'ютерного тестування, технічної творчості, електротехніки, електромонтажних робіт, машинознавства, приготування їжі; кабінети електротехніки, методики трудового навчання та технологій, нарисної геометрії та креслення, моделювання та конструювання одягу, безпеки життєдіяльності та охорони праці; майстерні ручної та механічної обробки деревини, ручної та механічної обробки металів, художньої обробки металів, деревини, глини, лози, тканини, легко оброблюваних матеріалів та швейна майстерня. Матеріальна база зазначених вище лабораторій, кабінетів, майстерень дає можливість повністю здійснювати навчальний процес дисциплін, передбачених навчальним планом.

        Вироби студентів та викладачів кафедри демонструються у виставковій залі академії, відомі не тільки в межах міста, а й у західному регіоні України завдяки майстрам народних художніх промислів, викладачам кафедри – Цимбалюку Ю.Г. та Писаренку В.В.

        Серед пріоритетів кафедри – поєднання ґрунтовної підготовки студентів з фахових дисциплін та професійне оволодіння сучасними інформаційними технологіями та теорією та методикою технологічної освіти.

        Члени кафедри активно займаються науковою діяльністю. Результатом наукової роботи викладачів кафедри є підручники та посібники, численні участі у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, публікації статей, тез доповідей у ВАКівських та регіональних наукових збірниках. На кафедрі ведуться наукові дослідження по темі «Методичні засади професійної підготовки майбутніх вчителів технологій». Дане питання є предметом активного обговорення на міжвузівських та кафедральних методичних семінарах та конференціях.

        На кафедрі створені усі необхідні умови для успішного навчання майбутніх вчителів. З кожним роком зростає її технічний потенціал. Для підвищення ефективності навчального процесу на кафедру було придбано мультимедійне обладнання, до послуг студентів електронна бібліотека та швидкісний доступ до Інтернету.

        Викладачі кафедри постійно працюють над вдосконаленням навчального процесу у вищій школі, розробляючи різноманітні курси лекцій і знаходячи нові підходи до викладання того чи іншого розділу чи теми навчальних дисциплін.

        Нинішнє обличчя кафедри – це солідний науковий і життєвий досвід, помножений на азарт молодих науковців, які прагнуть залишити помітний слід у здобутках вітчизняної науки та практики підготовки висококваліфікованих педагогів.

 

Tvorchi roboty studentiv u vystavkоvij zali 

 

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

2

 

2

 

2

 

2


2         2 
 

2           2    
 
 

 


 


Надрукувати