Почесні професори академії

viytovych 

 

 

ВІЙТОВИЧ АНДРІЙ БОГДАНОВИЧ
Скрипаль-альтист, соліст, педагог. Народився в Кременці. Онук знаного хормейстера Миколи Матерського. Навчався у Львівській консерваторії і Музичній академії І. Менухіна у Швейцарії. Тривалий час працював солістом і керівником групи альтів оркестру Королівського оперного театру Лондона. Нині працює в оркестрі Оперного театру місті Валенсія. Професор Королівського музичного коледжу (консерваторія) м. Лондона. Як педагог співпрацює з музичними академіями Валенсії, Імоли, Сан-Марино.
Рішенням Вченої ради Академії від 05 квітня 2017 р. (протокол №8) присвоєно звання почесного професора.

 shmydt

 

 

АНДЖЕЙ ШМИТ

Доктор габілітований, професор, декан гуманітарного факультету Вармінсько-Мазурського університету в м. Ольштин (Республіка Польща).

Провідний сучасний дослідник історії навчальних закладів Кременця у XVIII – XX ст.  До числа його знакових праць зокрема належать: «Кременецький ліцей як зразок просвітницької моделі школи на території України у першій половині XІX ст.» Кременець, 2012, «Випадок чи ФЕНОМЕН місця? Заклади освіти в Кременці у 1773-1939 рр.» Ольштин, 2019

Рішенням Вченої ради Академії від 11 жовтня 2019 р. (протокол №2) присвоєно звання почесного професора

 zhulynskyi

 

 

ЖУЛИ́НСЬКИЙ МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ

Український літературознавець і політик, доктор філологічних наук (1981), професор (1990), академік   Національної   академії   наук    України (1992), директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка у 20082010 рр. Почесний академік Національної академії мистецтв України (2017).

Рішенням Вченої ради Академії від 11 жовтня 2019 р. (протокол №2) присвоєно звання почесного професора.

 karska

 

 

ЕЛЬЖБЕТА КАРСЬКА

Доктор юридичних наук, професор, відомий польський учений і юрист у галузі міжнародного та європейського права, директор Інституту міжнародного права, Європейського Союзу і міжнародних відносин Університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, член Асоціації міжнародного права (АМП): член Наукового комітету AМП з питань міжнародного права захисту прав людини і Наукового комітету АМП з питань компліментарності в міжнародному кримінальному праві. У 2010–2012 рр. – суддя Європейського суду з прав людини.

Рішенням Вченої ради Академії від 11 жовтня 2019 р. (протокол №2) присвоєно звання почесного професора.

 morozov

 

МОРОЗОВ ВІКТОР ЄВГЕНОВИЧ

Український співак, композитор, перекладач. Член Українського ПЕН. Відомий як перекладач серії книг про Гаррі Поттера й засновник перших українських рок-гуртів «Quo vadis» та «Арніка». Один із засновників театру-кабаре «Не журись!».

Автор численних пісень на вірші сучасних українських поетів (зокрема Ліни Костенко, Костянтина Москальця, Юрія Андруховича, Віктора Неборака, Олега Лишеги й ін.).

Рішенням Вченої ради Академії від 31 серпня 2022 р. (протокол №1) присвоєно звання почесного професора.


Надрукувати