Електронні бази даних

Вітчизняні бази даних наукових видань

 

1. Електронна бібліотека «Diasporiana» – це велика колекція електронних варіантів документів виданих українською діаспорою в еміграції. Для представлення повних текстів документів використовуються  формати PDF та DJVU.

 
 

Іноземні бази даних наукових видань

 

 1. OAPEN (Open Access Publishing in European Networks) – колекція наукових книг з гуманітарних та суспільних дисциплін.
 2. Getty Publications Virtual Library – видання з мистецтва, історії, археології, архітектури та гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн і для завантаження у PDF-форматі.
 3. Academicjournals – повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
 4. Elsevier – журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.
 5. Journals4Free – портал академічних журналів відкритого доступу (більше 7 тис.). Пошук за категоріями, мовами або наявністю в базах даних: ScopusPubMedISI Master.
 6. Directory of Open Access Journals (DOAJ) – каталог журналів відкритого доступу створений за грантами благодійних фондів у 2002 році і підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція).
  Збірник журналів відкритого доступу базується на фінансовій моделі, яка передбачає безоплатність доступу до інформаційних ресурсів для користувачів і відповідає Будапештській ініціативі відкритого доступу (Budapest Open Access Initiative).У колекції більше 8 тис. назв журналів. Система є відкритою для розміщення наукових видань, що відповідають опублікованим стандартам системи.
 7. Directory of Open Access Books (DOAB) – директорія книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.
 8. Electronic Journals Library – колекція електронних академічних журналів. Налічує більше 65 тис. назв, з них у безкоштовному доступі – 29 тис.
 9. Springer_journals – повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медицини, соціальних і технічних наук, фізики англійською мовою.
 10. Springer_books – книги міжнародного наукового видавництва Springer з медицини, соціальних і технічних наук, фізики англійською мовою.
 11. Versita Open – платформа відкритого доступу видавництва Versita надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує більше200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам і дослідницьким інститутам.
 12. ABC Chemistry – добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів розділений на 2 частини : перша частина – журнали, повні тексти яких доступні в Інтернеті постійно, а друга – тестовий доступ і журнали, які тимчасово у вільному доступі.
 13. HighWire Press – HighWire Прес – репозитарій доступу до підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. Містить більше 1 тис. журналів, більше 2 млн повнотекстових рецензованих статей у вільному Інтернет-доступі.
 14. Theses Canada Portal – Загальнодоступні канадські дисертації за період 1998-2002 рр.
 15. EZB – Elektronische Zeitschriftenbibliothek – електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбургу; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.
 16. Cogprints – Cognitive Science EPrint Archive – відкритий репозиторій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія, біологія).
 17. NARCIS – Архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів і наукових установ Данії. Більшість публікацій доступні в повних текстах.
 18. CiteSeerx – Електронна бібліотека публікацій комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing – ACI), пошуку та аналізу статей.
 19. Google Book Search – Світова електронна бібліотека книг.
 20. National Technical Information Service (NTIS) – База містить: реферати наукових досліджень, велику кількість німецьких дослідницьких звітів, записи з усіх областей наук, інженерії та технології. Джерела: головним чином звіти федеральних урядових агентств США, винаходи, доступні для ліцензування.
 21. INPADOC – Всесвітній покажчик патентів World Patent Index охоплює дані про патентні документи США, Німеччини та інших країн, дозволяє здійснювати пошук патентів будь-якої галузі знань і промисловості.
 22. OpenDOAR – Довідник наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу.
 23. RePEc – Відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін, створений з метою поширення результатів світових наукових досліджень. Містить посилання на понад 925 тис. статей, 2700 книг більше 16 тис. вчених.
 24. IDEAS – База даних з економічних наук університету  штату Коннектикут. Містить посилання на понад 300 000 робіт, з них 200 000 – повнотекстові.
 25. E-Books Directory – Каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.
 26. EconPapers – Колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів (490 тис., з них близько 430 тис.  у вільному доступі), книги (6 тис., з них близько 1,5 тис. у вільному доступі ), програмне забезпечення.
 27. Інтернет-архів Нобелевської премії – Все про Нобелівську премію і її лауреатів.
 28. Socionet – Науково-освітня соціальна мережа Соционет інтегрує інформацію з багатьох серверів, що належать російським і закордонним науковим і освітнім організаціям, які беруть участь у міжнародних ініціативах RePEc і Open Archives Initiative.
 29. UNESCO Documents and Publications – Бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО з 1945 р. по теперішній час.
 30. United States Patent and Trademark Office Web Patent Database – Сайт містить повні тексти та малюнки патентів США, починаючи з 1976 р. по теперішній час. Пошук по БД може бути проведений за номером патенту, ключовими словами назви і реферату, прізвищем та за  іншими полями. Підтримується USPTO – Бюро Патентів і Торгових марок США.
 31. US Patent and Trademark Office. Official Gazette – Офіційний бюлетень Бюро Патентів і Торгових марок США (з 1964 р. – по теперішній час, безкоштовний пошук і перегляд). Офіційний бюлетень публікується щовівторка для подання патентів, які будуть опубліковані, і торгових марок, які будуть зареєстровані.
 32. STO’s Internet Patent Search System – База даних підтримується системою Source Translation & Optimization (STO), яка може бути використана для пошуку по базах даних патентів і торгових марок США усіх років з використанням класифікаційних класів USPTO або за номером патенту. Можливий перегляд рефератів патентів, опублікованих в період 1981-1989рр..
 33. The OpenCourseWare Consortium – Освітні ресурси Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT))
 34. Open Educational Resources – Відкриті освітні ресурси світу.
 35. World lecture project – Відеобібліотека  відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.
 36. VideoLectures.Net – Колекція високоякісних відеолекцій світу.
 37. Open Yale Courses – Лекції та інші матеріали з гуманітарних дисциплін, суспільних і природних наук.
 38. Harvard University – Освітні ресурси Гарвардського університету.
 39. FreeFullPDF.com – Пошуковик наукової літератури (актуальна інформація з кращих джерел для інноваційних проектів). Пошук проводиться тільки на відібраних сайтах. Охоплення: більше 80 млн повнотекстових наукових статей.
 40. DART-Europe – Портал відкритого доступу до тез і дисертацій вчених Європейського Союзу. Колекція налічує 324 308 документів з  512-ти університетів 27-ми європейських країн.
 41. Theses Canada Portal – Колекція дисертацій канадських вчених. Архів з 1965 року.
 42. DissOnline.de – Архів кандидатських, докторських дисертацій, захищених у Німеччині.
 43. ADT (Australiasian Digital Theses Program) – Дисертації Австралії.
 44. DiVA – Дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26-ти інститутів скандинавських країн EThOS. Electronic Theses Online Service (EThOS) – Сполучене Королівство.
 45. JournalTOCs Discovery Service – Сервіс пошуку актуальної наукової інформації. Пошук здійснюється за назвами і змістом авторитетних наукових комерційних журналів і журналів вільного доступу (понад 15 тис. найменувань журналів). JournalTOCs індексує статті відразу, як тільки вони з’являються у мережі.
 46. SciGuide – Електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті. Сервіс пошуку якісних наукових ресурсів світового рівня.
 47. Open Knowledge Repository – Публікації Світового банку.
 48. Gooru – Безкоштовна освітня пошукова система, яка об’єднує веб-ресурси для навчання. Gooru сканує та індексує освітні сайти і представляє їх у різних відповідних категоріях для швидкого пошуку і використання. Є можливість додавати власні матеріали в колекції. Можна використовувати Gooru для пошуку колекцій мультимедійних ресурсів: електронних підручників, відео, ігор та вікторин, створених викладачами.
 49. OA publishing at Nicolaus Copernicus University – Періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).
 50. Periodica Polytechnica – Наукові періодичні видання Будапештського університету технології та економіки.
 51. Polpred.com. Огляд засобів масової інформації – архів важливих публікацій формуєтся вручну. База даних з рубрикатором: 53 галузi/600 джерел/8 федеральних округів Російської Федерації/235 країн і територій/головні матеріали/статті та інтерв’ю 13000 перших осіб. Щодня отримуємо тисячу новин; повний текст російською мовою, мільйон кращих сюжетів інформаційних агентств і ділової преси за останні 15 років. Пошук з налаштуваннями. Експорт у Word файли сотень статей одним кліком миші. Інтернет-сервіси розподілені по галузях і країнах. Доступ до Polpred.com відкритий з усіх компютерів мережі університету.

Надрукувати