Гуманітарно-технологічний факультет

   

omelchuk

 

 

 

Омельчук Олександр Васильович - декан гуманітарно-технологічного факультету, кандидат педагогічних наук, доцент

      Секретар деканату – Пасевич Марія Олександрівна

                

  Кафедри факультету:

- кафедра іноземних мов і методик їх навчання (зав. кафедри – кандидат філологічних наук,доцент Кучер В.В.);

- кафедра теорії і методики трудового навчання та технологій (зав. кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Цісарук І.В.)

- кафедра української мови і літератури та методик їх навчання (зав. кафедри - доктор філологічних наук, доцент Назарець В.М.)

- кафедра інформаційних технологій та методики навчання інформатики (зав. кафедри - кандидат технічних наук, доцент Бабій Н.В.)

- ВЧЕНА РАДА ФАКУЛЬТЕТУ

 

Гуманітарно-технологічний факультет здійснює підготовку за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти: спеціальностями 035 Філологія (Германські мови та література (переклад включно) англійська); 014.01 Середня освіта (Українська мова і література);  014.021 Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література);  014.022 Середня освіта (Німецька мова та зарубіжна література); 014.028 Середня освіта (Польська мова та зарубіжна література); 014.09 Середня освіта (Інформатика); 014.10 Середня освіта (Технології);   за другим (магістерським) рівнем вищої освіти: спеціальностями  014.01 Середня освіта (Українська мова і література);  014.021 Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література);  014.022 Середня освіта (Німецька мова та зарубіжна література); 014.10 Середня освіта (Технології).

Понад 500 студентів денної та заочної форм здобуття освіти здобувають фах перекладача, учителя англійської, німецької, польської мов, української мови та літератури, трудового навчання та технологій, інформатики.

 image001

 

Традиції поглибленого вивчення іноземних мов та оволодіння технологічною освітньою галуззю сягають часів діяльності освітніх закладів ХІХ–ХХ ст.: Волинської гімназії (ліцею), Кременецького ліцею, Кременецького учительського (педагогічного) інституту.
Підготовка фахівців із філології та історії здійснюється на багатій історичній минувшині: (функціонування осередків освіти, починаючи з 1636 р., книгодрукування), перебування на Кременеччині визначних постатей української та світової літератур (М. Костомаров, Т. Шевченко, М. Драгоманов, О. Пчілка, М. Петров, М. Коцюбинський, У. Самчук, Г. Гордасевич, О. Лятуринська, Ю. Покальчук, І. Гнатюк, Ю. Словацький, В. Короленко, О. де Бальзак, Я. Івашкевич).

Першим деканом факультету іноземних мов (із 1998 р. – відділ іноземних мов) було призначено викладача німецької мови В.Я. Якубову (Ломакович). Згодом деканом факультету було обрано кандидата педагогічних наук, доцента В. Г. Мазурка, який незмінно очолював його до 2018 р. У лютому 2019 р. у зв’язку з відкриттям нових освітньо-професійних програм за бакалаврським і магістерським рівнями гуманітарний факультет було реорганізовано у гуманітарно-технологічний, який очолив доктор педагогічних наук, доцент М.С. Курач.

З 01 вересня 2021 року гуманітарно-технологічний факультет  очолює кандидат педагогічних наук, доцент О.В. Омельчук.

Для належної організації освітнього процесу на факультеті щорічно здійснюється оновлення матеріально-технічної бази.

У 2024 році в рамках проєкту BOOST (Erasmus+Programme of the European Union) викладачами факультету було отримано грант на обладнання аудиторій (№19; №49) сучасною технікою. Наявна техніка дозволяє викладачеві візуально демонструвати матеріали, проводити презентації та наочні приклади програмування.

image003 

 

image005 

 

До послуг викладачів та здобувачів – 2 ресурсні центри вивчення іноземних мов, відео- та аудіо-техніка, доступ до мережі Інтернет, сучасне програмне забезпечення.  В освітньому процесі активно використовується мультимедійний ресурсний центр вивчення польської мови та Європейський лінгводидактичний освітній хаб вивчення мов і культур (відкритий за сприяння Генерального консульства Республіки Польща), забезпечення яких дає змогу здобувачам освіти поринути у віртуальне іншомовне середовище та вдосконалити навички іншомовної комунікації.   Цей освітній лаундж є зразком сучасного освітнього середовища, що створює позитивний мотиваційний контекст та комфортні умови для вивчення іноземних мов.

 image009
 image007

 

Для підготовки фахівців технологічних спеціальностей обладнано понад 15 майстерень, спеціалізовані комп’ютерні класи та лабораторії. Основний акцент у підготовці вчителів технологій зроблено на практичну підготовку,  відродження народних традицій декоративно-ужиткового мистецтва, художню обробку матеріалів (металу, деревини, лози, глини, тканини). Кращі творчі роботи здобувачів спеціальності прикрашають інтер’єри навчальних корпусів, експонуються у виставковій залі академії.

За останні п’ять років викладачами та здобувачами факультету опубліковано понад 300 науково-методичних праць (монографій, підручників, навчальних посібників, методичних розробок, наукових статей).
За роки існування факультету підготовлено понад 3 тисячі висококваліфікованих учителів, які працюють в закладах освіти, науки, у видавництвах, на державній та адміністративній роботі, у громадських організаціях, курсах навчання іноземних мов в Україні та за кордоном, на підприємствах, у бізнесі.

Колектив гуманітарно-технологічного факультет нагороджений грамотою за досягнення високих рейтингових показників  за 2023-2024  навчальний рік.

 

 04

 


Надрукувати