Народний аматорський симфонічний оркестр

1 

 

Офіційно колектив був заснований в 1956 році на базі Кременецької музичної школи. Її тогочасним директором і великим ентузіастом та пропагандистом музичного мистецтва в краю І.І. Гіпським. Але за останньою інформацією симфонічний оркестр в м. Кременець існував ще в 20-х роках минулого століття на базі Кременецького ліцею. Про це свідчить замітка в польській пресі того часу відомого науковця викладача ліцею Єжи Гаше. Згідно з цією інформацією, симфонічний оркестр м. Кременець з великим успіхом виступав у м. Варшаві, де представляв музичне мистецтво Волинського краю. З відомих причин радянською владою замовчувалося все добре що було до періоду комуністичного режиму на території західних областей України і тому офіційною датою створення колективу вважається 1956 рік.

Першим керівником оркестру був син І.І. Гіпського Лев Іванович. В подальшому колективом керували Дмитро Солтерник, Ігор Заруба, Ілля Куций та Святослав Марценковський. З 1976 року і по сьогоднішній день колективом керує Володимир Козачок.

У 1982 році Постановою Колегії міністерства культури УРСР від 16 квітня за № 4/Н-1 оркестру було присвоєно почесне звання „Народний”. На сьогоднішній день колектив нараховує 35 чоловік і укомплектований в основному викладачами музичних шкіл району, викладачами та студентами Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

2

 

Симфонічний оркестр є постійним учасником усіх урочистих подій й місті та районі, обов’язковим учасником традиційних звітів самодіяльності в обласному центрі. Колектив приймав участь в різноманітних оглядах і конкурсах де отримував найвищі бали, був лауреатом телетурніру „Сонячні кларнети", лауреатом І та II Всесоюзних фестивалів, а також переможцем першого обласного конкурсу естрадних оркестрів. Музикантам оркестру аплодували глядачі Києва, Рівного, Тернополя та Гожува-Великопольського (Польща), а святковий концерт з нагоди 40-річчя колективу транслювався обласним телебаченням.

3 

 

Протягом останніх 15-ти років колектив працює на базі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, де плідно співпрацює з камерним хором, солістами-виконавцями (Заслуженим артистом України Миколою Швидківом, Володимиром Іванюком, Мар’яною Томашівською, Ольгою Пуцик, Павлом Яловським).

4 

 


Надрукувати