Мистецьке життя

Анонси подій
 анонси
 анонси
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

 

Музичне мистецтво
Культурно-мистецьке життя кафедри
Духовий оркестр "КНЯЖІ СУРМИ"
DSC 1551  DSC 1551 
DSC 1551  DSC 1551 
DSC 1551  DSC 1551 
DSC 1551  DSC 1551 
DSC 1551  DSC 1551 
До свята Незалежності
IMG 20231027 124752 006  IMG 20231027 124752 006 
IMG 20231027 124752 006  IMG 20231027 124752 006 
IMG 20231027 124752 006  IMG 20231027 124752 006 
IMG 20231027 124752 006  IMG 20231027 124752 006 
IMG 20231027 124752 006  IMG 20231027 124752 006 
Пісні, народжені війною

Плейлист-реліз «Пісні, народжені війною»...

ведучі  ведучі 
ведучі  ведучі 

Саме під такою назвою сьогодні, в укритті Кременецької класичної гімназії, відбувся музичний захід, ініційований Валентиною Басій, вчителем музичного мистецтва згаданого закладу освіти, яка також є стейкхолдером освітньо-професійної програми Середня освіта (Музичне мистецтво). Хореографія.

Уся наша багатостражданна Україна переживає зараз надважкі часи...Ми вкотре боремося за свою Незалежність, за право Бути! Але платимо за це занадто велику ціну, приносячи в жертву своїх кращих синів і дочок. Війна народжує нові пісні, які стають справжніми символами боротьби з російським агресором, які піднімають бойовий дух наших захисників. До проведення заходу долучилися і студенти-практиканти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) КОГПА ім. Тараса Шевченка, які своєю виконавською майстерністю захопили присутніх. Проникливі слова ведучих і музичні номери торкнулися кожного дитячого серця, пронизували душу та відгукувалися співучастю у виконанні пісень, навіяних війною... Схиляємо низько голови перед загиблими Героями, їх родинами. Безмежно вдячні нашим Збройним силам за можливість навчатися і навчати, радіти і сумувати, любити і співпереживати, молитися за мир в країні! Слава Богу! Слава Україні! Героям слава!

БЛАГОДІЙНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ. РАЗОМ - ДО НАШОЇ ПЕРЕМОГИ!
0  0 
0  0 
0  0 
0  0 
0  0 
0  0 

Благодійний мистецький фестиваль «Разом до перемоги», що оперативно розгорнувся серед розмаїття осінніх квітів на подвір'ї Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, у цю обідню пору вабив до себе насамперед безліччю смаколиків: від традиційного борщу, вареників, дерунів, бутербродиків, кошичків та м'ясної нарізки зі смачними приправами - до найрізноманітніших солодощів (тістечок, печива, желейок тощо) та фруктів. Були тут і авторські кулінарні витвори, як-от бограч від завідувача кафедри теорії та методики фізичного виховання, доцента Віктора Голуба, до страви якого утворилася довга змійка черги. 

Та не хлібом єдиним був багатий фестиваль. Для спраглих образотворчого мистецтва наші митці запропонували солідну виставку картин та виробів із дерева та металу. Кожен мав нагоду відвідати майстер-класи з зав'язування вузлів і туризму, гончарства, зону робототехніки, 3D моделювання, психологічних тестів, хімічних дослідів та інші локації. Для дітей діяла зона з аніматорами, аквагримом та цікавими екологічними і спортивними іграми. 

Ведучі концертної програми Ольга Гончар і Микола Микулинець розпочали цей благодійний захід із прохання схилити голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України – героїв Небесної Сотні та героїв війни і вшанувати їх хвилиною мовчання.

З вітальними словами до присутніх звернулися ректор Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, професор Афанасій Ломакович; депутат Тернопільської обласної ради, голова комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, зв’язку, туризму Василь Хомінець, який привіз подарунки нашим студентам пільгових категорій; голова Кременецької районної військової адміністрації Віталій Кудлак, кременецький міський голова Андрій Смаглюк.

Упродовж першої частини фестивалю свої інструментальні, хореографічні та пісенні номери дарували гостям академії мистецькі колективи академії та Фахового коледжу: симфонічний оркестр (музичний твір «Мій рідний край», інструментовка Михайла Віятика, керівник оркестру Володимир Козачок), із солістом-баяністом Павлом Яловським (Євгеній Рохлін «Веретено»), із солісткою-сопілкаркою Мар’яною Томашівською (музика Володимира Матвійчука «Ватра»); камерний хор та його керівник Алла Афанасенко (вірші Олександра Кониського, муз. Миколи Лисенка, аранжування Олександра Кошиця «Боже Великий, Єдиний»), вокальний ансамбль «Сфорца» під орудою Інни Ратинської (слова та музика Мирослава Галєнски «Гімн третього тисячоліття»; музика Тараса Петриненка «Пісня про пісню»), ансамбль народного танцю «Горлиця» і керівник Андрій Медецький (український танець «Козачок», «Волинська полька»), ансамбль сопілкарів під керівництвом Мар’яни Томашівської («Терновацька полька»), Ольга Гончар («Герої сини»), капела бандуристів і керівник Ірина Харамбура (музика Павла Дворського, слова Івана Бакая «Горнусь до тебе, Україно», українська народна пісня на слова Тараса Шевченка «Встає хмара з-за лиману»), вокальний ансамбль «Калина» та керівник Олена Новик («Чудова дівчина»), вокальний ансамбль «Калина»

(«Чудова дівчина»), оркестр народних інструментів з Ілоною Яловською (слова і музика Володимира Івасюка, інструментовка Валерія Яскевича «Я піду в далекі гори», керівник Надія Найчук) та з Павлом Левицьким (слова і музика Святослава Вакарчука, інструментовка Валерія Яскевича «Мить»; музика Володимира Дмитрієва, інструментовка Валерія Яскевича «Молодіжний вальс»).

Друга частина фестивального концерту була представлена відомими сучасними українськими пісенними творами у виконанні вокалістів Ярослава Намчука («Повернись живим»), Софії Коваль («Воля»), Олексія Боднара («Народна війна»), 

Світлани Марчук («Слава нашим ЗСУ»),

Олексія Боднара і Ярослава Намчука («Браття»), Світлани Марчук та Олександри Вертко («Думи», «Серце мами»), Яни Кондратюк і Марії Боднар («Незалежна душа»), Ольги Гончар («Живи»), Олександри

Вертко («Я родом звідти»), Олексія Боднара («Зелені очі»).

До Організаційного комітету Фестивалю увійшли ректор академії, професор Афанасій Ломакович (голова оргкомітету); проректор з виховної роботи та міжнародного співробітництва Микола Сиротюк (заступник голови), проректор із питань збереження та реконструкції архітектурного комплексу академії, господарської роботи Андрій Соляник; заступник директора Фахового коледжу з навчально-виховної роботи Павло Яловський; культорганізатор, начальник організаційно-виховного відділу Сергій Колісецький;  завідувач кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання Інна Ратинська; декан факультету соціально-педагогічної освіти та мистецтв Людмила Врочинська; декан гуманітарно-технологічного факультету Олександр Омельчук; декан факультету фізичного  виховання та біології кандидат наук з фізичного    виховання та спорту Олександр Бережанський; завідувач кафедри педагогіки, дошкільної та початкової освіти Тетяна Фасолько; завідувач кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики Надія Бабій; завідувач кафедри теорії та методики трудового навчання та технологій Ірина Цісарук; старший викладач Дмитро Синенький; інженер з охорони праці Олександр Ємець; медичний працівник Василь Лісайчук; завідувач складу Анатолій Доманський.

Спільними зусиллями колективу академії та її гостей під час благодійного фестивалю було зібрано понад 65,5 тис. гривень, які буде передано на купівлю автомлбіля Volkswagen для воїнів батальйону територіальної оборони міста Кременця, які боронять нас від ворога у гарячих точках Запорізької області. І таким чином ми пртскорюємо таку довгожданну перемогу.

Всеукраїнський ФЕСТИВАЛЬ «VIRTUOSO-2023» Концерт
31  33
 35  36
 39  40
 41  48

Всеукраїнський фЕСТИВАЛЬ «VIRTUOSO-2023»

наш старовинний Кременець приємно сколихнула ще одна яскрава мистецька подія: тут стартував Всеукраїнський фестиваль інструментального виконавства «VIRTUOSO», організаторами якого виступили Кременецька міська рада, відділ культури і туризму Кременецької міської ради, Кременецька гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка, кафедра мистецьких дисциплін та методик їх навчання і Центр органної та літургійної музики.

До складу Організаційного комітету Фестивалю увійшли представники місцевої влади ікафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання КОГПА ім. Тараса Шевченка: Світлана Гуральна – голова комітету, кандидат мистецтвознавства, доцент, голова Центру органної та літургійної музики; Ганна Бобровська – начальник відділу культури та туризму Кременецької міської ради; Інна Ратинська – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри; Оксана Легкун – кандидат мистецтвознавства, доцент; Світлана Олійник та Юлія Мельник – асистенти кафедри.

Розпочав виступи тернополянин Олег Кирилюк – піаніст-віртуоз, аспірант (асистент-стажист) Віденської академії музичного мистецтва та виконавства ім.Ф.Гульди у класі проф. Філіпа Раскіна, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Він провів майстер-клас «Виконавська майстерність у творах Й. С. Баха та Л. Бетховена» виконав «Токату до мінор» Й.С.Баха і «Rondo a Capriccio тв. 129Соль мажор» та «Сонату тв. 2 №3» Л.Бетховена у рамках власного концерту «Виконавська майстерність у творах Й. С.Баха та Л.Бетховена».

Продовжили програму львівський дует піаністів «PIANO DUO», науковці кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка, лауреати найвищих премій всеукраїнських та міжнародних конкурсів, подружжя Наталія Зубко (дипломантка мистецької програми міністра культури Польщі «GaudePolonia») та Петро Довгань (заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства). Вони провели майстер-класи «Подолання типових труднощів при вивченні етюдів» (Н.Зубко) та «Художність виконання п’єс» (П.Довгань), по закінченні яких запропонували концерт «Захоплююча спадщина українських композиторів», до якого включили твори С.Людкевича     «Швачка-марш», Військовий марш «Під мурами Єрихону», «Голосіння», «Меланхолійний вальс», Січовий марш «Ой ішли наші славні запорожці», Чабарашка №1і №2 та «Богородиця на ясній горі» В. Камінського.   

Музичну естафету підхопив уже знайомий нам киянин Ігор Рябов український піаніст і педагог, лауреат міжнародних конкурсів, кандидат мистецтвознавства, доцент Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського, який провів майстер-клас «Легкі сонати віденських класиків» і підготував концерт «Романтизм у творах Ф. Шопена та В. Косенка», де виконав «Мазурки» тв. 17(сі бемоль мажор, мі мінор, ля бемоль мажор, ля мінор), «Вальси» тв. 64 (ре бемоль мажор, до дієз мінор, ля бемоль мажор), «Етюди» тв. 10 №1 та №12, тв. 25 №5 та №12 Ф.Шопена, а також «Мазурки» тв.3  (фа дієз мінор, ре бемоль мажор, до дієз мінор) та «Гавот» і «Пасакалія» з циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» В.Косенка.

Під час закриття Всеукраїнського фестивалю інструментального виконавства своє мистецтво дарували представники нашої академії. Юна піаністка Юлія Гребіниченко у супроводі скрипаля-віртуоза, викладача Фахового коледжу Кременецької ОГПА ім. Тараса Шевченка Олега Дацюка презентували «Ноктюрн №20 до дієз мінор» Ф. Шопена в аранжуванні О.Дацюка.  Ще одна майбутня вчителька музичного мистецтва Ірина Матвійчук (фортепіано) продовжила виступи твором Джона Шмідта «All оf me».

На завершення заключної частини Фестивалю у супроводі камерного оркестру під диригуванням Володимира Козачка виступили представники педагогів-музикознавців нашої академії, молоді наставниці студентства, піаністки Юлія Мельник («Сльози ре мінор» М.Шентюрк) і Світлана Гуральна з «Естрадною п’єсою Соль мажор» М.Скорика.

 Начальник відділу культури та туризму Ганна Бобровська вручила учасникам Фестивалю пам’ятні подяки від Кременецької міської ради.

Фестиваль пройшов за фінансової підтримки первинної профспілкової організації працівників КОГПА ім. Тараса Шевченка, відділу культури та туризму Кременецької міської ради, кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання КОГПА ім. Тараса Шевченка, музичного салону «Шлягер» та Центру вільного часу «Панорама» у Концертному залі Гуго Коллонтая Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

Всеукраїнський ФЕСТИВАЛЬ «VIRTUOSO-2023» День третій

Всеукраїнський фестиваль інструментального виконавства VIRTUOSO 2023

День третій. 

Майстер-клас Ігоря Рябова (Київ) «Легкі сонати віденських класиків».

Концерт «Романтизм у творах Ф. Шопена та В. Косенка»

 1  3
 5  500
 10  11
 41  48
Всеукраїнський ФЕСТИВАЛЬ «VIRTUOSO-2023» День другий
 0  1
 2  3
 4  5
 7  8
 12  15

Всеукраїнський фестиваль інструментального виконавства VIRTUOSO 2023

День другий. 

Майстер-клас від львів'ян Наталі Зубко («Подолання типових труднощів при вивченні етюдів») та Петра Довганя («Художність виконання п’єс»). 

Концерт фортепіанного дуету «Захоплююча спадщина українських композиторів».

Всеукраїнський ФЕСТИВАЛЬ «VIRTUOSO-2023» День перший

Всеукраїнський фестиваль інструментального виконавства VIRTUOSO 2023

День перший. 

Майстер-клас від піаніста-віртуоза Олега Кирилюка (Тернопіль) «Виконавська майстерність у творах Й. С. Баха та Л. Бетховена».

Концерт «Музика Бароко і Класицизму»

1  3 
 5  6
 7  10
 13  14
НАШ ГІСТЬ – СЕРГІЙ МАГЕРА

НАШ ГІСТЬ – СЕРГІЙ МАГЕРА

 0  0
 0  0
 0  0
 0  0
 0  0
 0  0

До Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка із творчим візитом прибув доцент кафедри оперного співу НМАУ ім.П.І.Чайковського, соліст Національної опери України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Сергій Магера зі своїми учнями. У Концертному залі Гуго Коллонтая він дав майстер-клас для студентів спеціальності «Музичне мистецтво» з вокалу з участю третьокурсника Івана Петручика та підготував концерт студентів свого класу в інструментальному супроводі концертмейстера, лауреата міжнародних конкурсів Вікторії Мраморнової.

До програми концерту увійшли твори у виконанні другокурсника Антона Бойка (арія Ксеркса з опери «Ксеркс» Г.Ф.Генделя та «Зоре моя вечірняя» на слова Т.Шевченка в обробці М.Лисенка), третьокурсника Олександра Вострякова (арія Колена з опери «Богема» Дж. Пучіні та «Підкручу я чорні вуса» М.Верменича), другокурсника-магістранта Данила Брижатого (арія Малатести з опери «Дон Паскуале» та українська народна пісня «Казав мені батько» в обробці М.Лисенка), третьокурсника Олександра Чишія (арія Камоенса з опери «Дон Себастьян» Г.Доніцетті та «Присвята» Р.Штрауса), першокурсника магістратури Володимира Соколовського (арія Графа з опери «Весілля Фігаро» В.А.Моцарта й «Останні квіти» М.Жербіна) та магістранта-другокурсника Владислава Фоміних (арія Поліфема з опери «Ацис і Галатея» та пісня І.Кушплера на слова Т.Шевченка «Ой по горі роман цвіте»).

Завершальним акордом виступів стала пісенна перлина Т.Шевченка в обробці Є.Козака «Думи мої…» та українська народна пісня «Дивлюсь я на небо» у виконанні народного артиста України Сергія Магери та дві пісні у дивовижному виконанні всього колективу гостей: українська народна жартівлива «Ой знати-знати» і «Два кольори» О.Білаша та Д.Павличка.

Підготували зустріч доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик їх навчання, заслужений артист України Микола Швидків та завідувач кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання, доцент, кандидат педагогічних наук Інна Ратинська.

Такі дружні мистецькі заходи дарують емоційне задоволення присутнім, сприяють артистичному росту студентства і зміцнюють творчі стосунки з колективами освітніх закладів.

Фестиваль органної музики 4

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ, «PAX  ET BONUM»!

 1  1
 1  1
 1  1

Фінальна частина Міжнародного фестивалю органної музики «PAX ET BONUM» (Мир і Добро) під назвою «ESPRESSIONE» завершилась у костелі святого Станіслава в Кременці з участю органістів Віктора Лияка та Олени Мацелюх і солістів Галини та Миколи Швидківих.

Віктор Лияк – доктор гуманітарних наук Польської академії наук у галузі історії  мистецтвознавства, професор університету Яна Кохановського в Кельце, експерт міністра культури і народної спадщини, фахівець з її консервативного збереження, керівник Міжнародного органного фестивалю Йоганна Себастьяна Баха, віце-президент Варшавського музичного товариства.

Провідна українська органістка Олена Мацелюх є солісткою Львівської національної філармонії, Рівненської обласної філармонії, а також Будинку органної та камерної музики у Львові. Один із кращих інтерпретаторів органної творчості Й.С.Баха у Східній Європі. Науковець в області органного мистецтва. Артистичний директор VI і VII Міжнародних фестивалів органної музики «Діапазон». У Львівській філармонії вона є засновником і директором п’яти Міжнародних фестивалів літньої пори «Pizzicato e Сantabile», а також двох зимових Бахівських фестивалів «Bach Сontemporary International», продюсер і співорганізатор двох Міжнародних фестивалів органної музики у Рівному та у Чернівцях.

Микола Швидків (баритон)  – заслужений артист України, соліст-вокаліст Рівненської  обласної філармонії. Галина Швидків (сопрано) – заслужений працівник культури України, співачка (сопрано), доцент Рівненського державного гуманітарного університету. Подружжя є науковцями кафедри мистецьких дисциплін та методики їх навчання Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

Програма концерту включала твори «Passacaglia» Георга Муффата, «Utwory na pozytyw»; хоральна прелюдія «Слава тобі, Ісусе» та «Фугетта» Й.С.Баха у виконанні  Віктора Лияка, а також «Сарабанда з варіаціями», арію Ксеркса із опреи «Ксеркс» (соло – Микола Швидків) та «Aллелуйя» з ораторії «Месія» Г.Ф.Генделя, «Аллєгро із Сонати ре мажор» Жуана ді Соза Карвалью, «Фантазія N2 ре мінор»  Г.Ф.Телемана і «Ти мій спокій» Ф. Шуберта (соло – Галина Швидків) – ці твори  виконала наша гостя Олена Мацелюх.

Організатором і ведучою концертної програми виступила доцент кафедри мистецьких дисциплін та методики їх навчання Інна Ратинська. Надіємось, що наступні концерти стануть цікавим і гідним продовженням Фестивалю.

Фестиваль органної музики 3

«IN GLORIA DOMINI»

1  1 
1  1 
1  1 

Таку назву носив третій концерт Міжнародного фестивалю органної музики «PAX ET BONUM» (Мир і Добро), що проходив у костелі святого Станіслава в Кременці. До його програми увійшли 13 творів відомих композиторів у виконанні соліста-органіста Львівського органного залу, лауреата національних та міжнародних конкурсів Віталія Дворового та лауреатів музичних конкурсів, науковців-інструменталістів кафедри мистецьких дисциплін та методики їх навчання Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка, кандидата мистецтвознавства, піаністки-органістки Світлани Гуральної і кандидата педагогічних наук, сопілкарки Мар’яни Томашівської.

Відкрили виступи Світлана Гуральна і Мар’яна Томашівська з твором Леонарда Коена «Hallelujah». Ще три твори прозвучали у виконанні Світлани Гуральної: Ян Свелінк «Ballo del Granduca SwWV 319», Тарквініо Мерула  «Toccata del Primo tuono, Доменіко Ціполі «Toccata d-moll».

Після цього наша органістка передала виконавську естафету львівському гостю. Віталій дворовий презентував «Прелюдія Соль мінор», «Гавот і Буре з Увертюри у французькому стилі», «Пастораль Фа мажор (2-4 ч.)» і «Сарабанда з Партіти №1» Йоганна Себастьяна Баха, «Адажіо з Концерту для гобою» Алессандро Марчелло, «Balla dela batalia» Бернардо Стораче, «Тиха молитва» українського композитора Михайла Шуха, «Чакона фа мінор» Йоганна Пахельбеля і «Пасакалія соль мінор» Георга Фрідріха Генделя.

Ця музика робить наш світ спокійнішим, одухотвореним і світлішим. Вона зближує і додає енергії  миру і добра.

Фестиваль органної музики 2

ОРГАННА МУЗИКА БАРОКО

  1   1
  1   1

Таку назву отримав сольний органний концерт львів'янки Світлани Позднишевої у рамках Міжнародного фестивалю органної музики, що стартував у Кременці.

Піаністка, органістка, клавесиністка,

навчалась у Львівському державному музичному училищі та Львівській національній музичній академії. Саме тут виокремилася основна сфера її творчих зацікавлень – привернення слухацької уваги до маловідомого фортепіанного репертуару.

У ньому простежуються дві основні лінії. Перша – популяризація доробку забутих українських митців. З цією метою були підготовані й реалізовані моноконцерти та звукозаписи творів В. Безкоровайного, Я. Ярославенка, Б. Дрималика, І. Левицького, Б. Кудрика, А. Рудницького та інших.

Другу лінію представляють рідко виконувані на українських концертних сценах фортепіанні твори ХХ-ХХІ століть, тож інтерпретація тісно поєдналася з дослідницькою, пошуковою і просвітницькою роботою. Серед улюблених композиторів – Б. Барток, А. Хінастера, Д. Ліґеті, а також сучасні українські композитори.

Її діяльність дуже різноманітна: виступає з сольними концертами, у фортепіанному дуеті “Світлотінь” із Ольгою Стрілецькою, в камерних ансамблях, проводить концерти-лекції, створює інтерактивні відео-уроки про клавішні інструменти («Історії родини Фортепіановичів»), організовує міжмистецькі події.

Завершила асистентуру-стажування в класі доцента Довганя П.В у 2017 році.

Навчання гри на органі розпочала у класі Івана Духнича, вдосконалювала майстерність на майстер-класах в Утерах у Лоренцо Гієльмі. Працює концертмейстером у Львівській національній музичній академії, а також солісткою-органісткою у Львівському органному залі.

Виступала з концертами у багатьох містах України, Чехії, Польщі та Німеччини, брала участь у різноманітних майстер-класах і фестивалях, таких як «Камерні Вечори в Академії», «Dzenzelivka Classical Week» та «ЛюдкевичФест», «Pizzicato e Cantabile».

    До програми виступів нашої львівської гості увійшли органні твори "Магніфікат" Жана-Франсуа Дандріє , "Фантазія" Георга Філіпа Телемана, "Чому хвилюєшся, моє серце" Семуеля Шайдта, "Соната-капріччіо" Марка-Антоніо Ціані, "Арія і варіації мі-мінор" Йоганна Пахельбеля, хоральна партіта "Ісусе, Ти єси Світло Небесне, що розганяє тіні ночі" та "Прелюдія і фуга до мінор" Йоганна Себастіяна Баха, "Пассакалія" Георга Фрідріха Генделя. 

Надзвичайно приємно було послухати програму виступів Світлани Позднишевої і відчути себе частинкою її музичного натхнення.

Фестиваль органної музики 1

ОРГАННА ТРАДИЦІЯ В КРЕМЕНЦІ СТАРТУВАЛА!

 1  1
 1  1
 1  1

Наше старовинне місто збагатилося ще однією гарною мистецькою традицією: наприкінці літа у Кременці стартував Міжнародний фестиваль органної музики "PAX ET BONUM" (МИР І ДОБРО)". До відкриття цього дивовижного музичного заходу долучилися представники Кременецької міської ради, Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, насамперед кафедри музичних дисциплін та методик їх навчання, новоствореного Центру розвитку органної та літургійної музики та парафії Костелу святого Станіслава у Кременці.

Фестиваль проходитиме з 25 серпня по 15 вересня у приміщенні Костелу святого Станіслава і включає чотири концерти з участю українських та зарубіжних органістів.

Спочатку проведемо невеличке "знайомство" з органом - головним винуватцем дійства, королем музичних інструментів, вигляд та тембр якого говорить про його велич, вище призначення, духовність та глибоку історію. Він став одним із символів давньої музики та натхненням для композиторів усіх наступних епох.

Отже, орган – це духовий клавішний інструмент. Між клавішами і трубами (джерелом звуку інструменту) знаходяться повітронагнітаючий пристрій і повітропроводи. Все це розміщено в загальному корпусі. Місце, де сидить виконавець, та знаходяться клавіатури і важелі управління, називається кафедрою. По суті, вона нагадує сучасний пульт управління складною машиною. Органіст, який грає на ручних і ніжних клавіатурах, не має можливості перемикати важелі тембрових регістрів. Це робить помічник по заздалегідь написаній в нотах регістровці. Діапазон великого органу може досягати 9,5 октави.

Організаторами першої частини органного фестивалю під назвою "Концерт солідарності" виступив колектив кафедри музичних дисциплін та методик їх навчання Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка.

З вітальними словами до присутніх звернулися міський голова Кременця Андрій Смаглюк, проректор зі стратегічного планування та наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Микола Курач і керівник Центру розвитку органної та літургійної музики, кандидат мистецтвознавства академії Світлана Гуральна.

До програми концерту увійшли інструментальні твори у виконанні французького органіста Жана Марі Лєбруа: "Соната для органу та чємбало, опус 1, частина 1, №15 Токата All' Offertorio" Доменіко Ціполі; "Чакона" Йогана Пахельбеля; "Сонат до мажор у перекладі для органу" Дмитра Бортнянського; "Колискова" Луї В’єрна; "Аве Марія" Ференца Ліста; ноель на різдвяну тему "Votre Bonté Grand Dieu (Твоя Доброта, Великий Боже)" Клода Бальбастра.

Гармонійним доповненням до органної музики стали виступи львівської солістки Маріанни Лаби з аріями Йоганна Себастьяна Баха "Моє вірне серце радіє", Георга Фрідріха Генделя "Amen, alleluja" і твором Сезара Франка "Panis Angelicus" (Ангельський хліб).

Завершив виступи твір Франческо Паоло Тості "Аве Марія". Вела концертну програму кандидат педагогічних наук, доцент Інна Ратинська.

Організатори та учасники Фестивалю «PAX ET BONUM» поставили собі завдання розкрити красу органного мистецтва, доторкнувшись до найглибших струн людської душі.

Концерти, які відбудуться протягом трьох тижнів, – це ті ліки, що допоможуть здолати синдром страху, тривоги, апатії та песимізму від звуків сирен. Цей період стане для кременецької публіки фестивальним відкриттям нових виконавців. Наші двері відкриті для всіх, кому дороге та близьке мистецтво радості й краси, ім’я якому – Музика. Фото Анни Ратинської

Кавер-вечір естрадної пісні

МУЗИЧНИЙ COVER-ВЕЧІР

 г9зщшо  г9зщшо
 г9зщшо  г9зщшо
 г9зщшо  г9зщшо
 г9зщшо  г9зщшо
 г9зщшо  г9зщшо
 г9зщшо  г9зщшо
 г9зщшо  г9зщшо

Кавер-версія, кавер — у популярній музиці — опрацювання, аранжування, «переспів» відомих хітів. Англійське сполучення cover version означає нове виконання, іноді в оригінальній переробці, музикантом чи колективом раніше відомої авторської музичної композиції, шлягеру тощо. Виконання кавер-версії може повністю імітувати оригінал або радикально відрізнятися від нього.

Ця невеличка довідка - інформаційна прелюдія до музичного концерту, організованого асистентом кафедри мистецьких дисциплін і методик їх навчання КОГПА ім.Тараса Шевченка, керівником хору народного співу академії Ольгою Пуцик.

Концертна програма стартувала авторською піснею з репертуару Артема Пивоварова Ой там на горі" у виконанні Івана Петручика, Валерії Листопадської, Юлії Глудик, Миколи Сівука й Олександри Боднар (режисер-постановник номера - Олена Тарківська-Нигиналюк).

Чотири твори презентував Ярослав Намчук: "Повернись живим" гурту "Без Обмежень"; "Мила моя" з репертуару гурту LETAY (слова і музика І. Резнікова); "Повільно" (слова і музика АDAM, соло на скрипці Оксана Антонюк, танець-постановка Софії Мостинчук) і "Два дні" (слова С. Чорний, музика І. Клименко) з репертуару LAUD.

Олена Шушвар порадувала піснею "Ой по горі роман цвіте" на слова Т. Шевченка у сучасній обробці музики І. Пелиха), Світлана Марчук - твором "Нескорена" з репертуару MAYSU. По два твори виконали Ольга Гончар: "Герої сини" (слова А.Бінцаровської, муз. С.Родько) і "Живи" (слова і музика Ю. Рознен) та Іван Петручик: "Parla piu piano" з фільму "Хресний батько" (музика Ніно Рота. Концертмейстер Ірина Матвійчук); "О, Sole mio" (слова Альфредо Мацукі, музика Едуардо Ді Капуа).

Чи не найпродуктивнішою виявилась частина концерту з участю Олександри Бондар: "Я один в полі воїн" (слова і музика І.Швайдак) у супроводі гітариста Олексія Боднара; "Душа" (слова і музика Н.Каменських) у дуеті зі Світланою Марчук; "lovesong" з репертуару Аdele; "Я відчуваю тебе" (слова. М.Бровченко, музика С.Соловій, Kozak System) у дуеті з Олексієм Боднарем.

Завершили програму кавер-вечора дует Олексій Боднар і Ярослав Намчук оптимістичною ноткою "Хай буде весна" (слова і музика Макс Барских), а фінальний акорд передали Олександрі Бондар з "Nothing break's" S. Cyrus. Постановником номерів музичного вечора також виступила Ольга Пуцик.

Міжнародний круглий стіл "Музика в літургії"

СЛОВО  ПРО  ДУХОВНУ  МУЗИКУ

DSC 1295   500
 photo 5305341340474787940 y  лрпшоррпр

Під патронатом Тернопільської обласної ради та Департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації науковцями Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка у співпраці з їх колегами з Музичного університету Фридерика Шопена (Республіка Польща), Товариства відродження польської культури імені Юліуша Словацького у Кременці, Кременецького літературно-мееморіального музею Юліуша Словацького підготовлено і проведено Круглий стіл міжнародного формату «Музика в літургії». Міжнародна науково-мистецька зустріч проходила в режимах офлайн і онлайн (на платформі Join Zoom Meeting Meeting ID). Місцем проведення офлайн-зустрічі став читальний зал бібліотеки Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка. Модератором дійства виступила кандидат мистецтвознавства, доцент, старший викладач кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання нашої Академії, доцент Світлана Гуральна. Технічну підтримку Круглого столу забезпечив працівник кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики Андрій Бурма.

Науковців-мистецтвознавців України та Польщі привітали доктор педагогічних наук, проректор з наукової роботи Академії, професор Микола Курач, кандидат педагогічних наук, проректор з міжнародного співробітництва, доцент Микола Сиротюк, кандидат мистецтвознавства, доцент Світлана Гуральна. Засідання Круглого столу проходило у форматі творчих діалогів: науковці обох країн виступали з презентаціями творчих проектів, оприлюднювали наукові доповіді, обмінювалися досвідом, брали участь у продуктивних дискусіях.

 Доктор філософії, українська органістка, солістка Львівської національної філармонії та Львівського Будинку органної і камерної музики, а також Рівненської обласної філармонії, науковий працівник Львівського музею історії релігії Інституту філософії НАН України Олена Мацелюх розпочала науковий дискурс доповіддю «Сакральне і світське в релігії, філософії та в органному мистецтві».  Випускник факультету церковної музики Музичного університету Фридерика Шопена, органіст-віртуоз, магістр Петро Арсенюк охарактеризував «Освіту церковних музикантів в Польщі». Змістовно близьку та значиму для всіх учасників Круглого столу тему «Органна музика у Кременці: історія та сучасність» висвітлила  заслужений діяч культури Республіки Польща, член Національної спілки журналістів України, директор Обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького у Кременці Тамара Сєніна.

«Григоріанський хорал як архетип літургійної музики Західної Церкви» –  доповідь такої тематики запропонував своїм польським і українським колегам доктор габілітований, декан факультету церковної музики Університету музики Фридерика Шопeна у Варшаві, oрганіст, композитор, диригент, професор Міхал Славецький. Його колега,  доктор музичного мистецтва, доцент-асистент, менеджер і головний редактор видавництва «Chopin University Pressna» при Університеті музики імені Фридерика Шопена у Варшаві, музикознавець і теолог Емілія Дудкевич заворожила учасників Круглого столу оригінальною за змістом і формою викладу темою «“Він потребує музики, щоб співати Богові”… Внесок Фелікса Рончковського в розвиток церковної музики в Польщі ХХ століття». Про «Пісню як базовий жанр літургічної музики Римо-Католицької Церкви в Україні» говорила  доктор мистецтвознавства, професор кафедри академічного і естрадного вокалу та звукорежисури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв у Києві, професор Ольга Зосім.

 Доктор габілітований з гуманітарних наук, професор, голова Наукової ради Історичного музею імені Яна Ольшевського в Скерневіце, польський органіст, нагороджений золотою і платиновою  платівками, віце-президент Варшавського музичного товариства Віктор Лияк аналізував «Збірку творів для клавішних інструментів, виконану сестрою-бенедиктинкою Ядвігою Дигульською з Сандомира († 3 квітня 1796 р.)», а  доктор мистецтвознавства, професор кафедри теоретичної та прикладної культурології Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової, професор Ольга Муравська – «Герменевтичні аспекти жанру реквієму в католицькій та німецькій протестантській традиції». Про «“Реквієм” Я.А.Маклакевича як приклад літургійної музики міжвоєнного періоду у Варшаві» говорив  доктор мистецтвознавства, викладач факультету церковної музики Університету музики імені Фридерика Шопена у Варшаві, керівник і диригент вокального ансамблю Польської королівської опери, композитор Якуб Шафранський, а випускник кафедри церковної музики Музичного університету Фридерика Шопена у Варшаві, органіст римо-католицької парафії Пресвятої Діви Марії Матері Милосердя у Василькові біля Бялистоку Петро Камінський характеризував «Законодавство духовної музики та виконавську практику в Літургії Римо-Католицької Церкви».

Над висвітленням проблематики Круглого столу активно працювали  науковці-музикознавці кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка. Кандидат мистецтвознавства, старший викладач цієї кафедри, доцент Світлана Гуральна, окрім виконання функцій модератора, виступила з доповіддю про  фахово-творчу «Діяльність майстра-органобудівника Яна Сливінського», а її колега, кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Соляр розкрила «Виховний потенціал духовної музики українських композиторів як засіб формування морально-світоглядних якостей підлітків». Такий тематичний напрям у доповіді «Духовна музика як чинник виховання в контексті українського шкільництва» зберегла і продовжила кандидат педагогічних наук, доцент Ліна Ільчук.

Після засідання Міжнародного Круглого столу «Музика в Літургії» його учасники, науковці-музикознавці України та Польщі, були присутніми на концерті органної музики в римо-католицькому костелі св. Станіслава у Кременці.

ІЗ БЛАГОДІЙНИМ КОНЦЕРТОМ

Ретро вечірка

4 9 5 
 12  дор
   

Коли наші захисники відбивають атаки ворога га передовій, творчі люди пускають в хід зброю мистецтва в тилу, щоб підняти дух людей, втомлених постійними повітряними тривогами, стресами, болем гірких втрат. А вилучені кошти передають на потреби Збройних Сил України. Автором ідеї та режисером одного з таких проєктів виступила солістка Рівненської обласної філармонії, заслужений працівник культури України Галина Швидків, яка прибула разом зі своїм колективом до нашого сивочолого Кременця. Тут, у залі Гуго Коллонтая Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка і відбувся один з їхніх благодійних концертів під інтригуючою назвою "Коеменецька ретро-вечірка".

Своє мистецтво кременчанам дарували заслужений артист України, соліст Рівненської обласної філармонії, доцент нашої академії Микола Швидків, заслужений артист України, соліст Львівської Національної філармонії ім.Миколи Скорика Василь Понайда і солістка Рівненської обласної філармонії, заслужений працівник культури України Галина Швидків, баяніст Олександр Михайлів. Виступи пройшли у фортепіанному супроводі концертмейстера Ірини Козачук.

Вагому частину виступів склали твори на музику Богдана Веселовського: вальсом "Вина, вина, дівчино" на слова С.Чернецького і серенадою "Гей-га" приємно захопив Василь Понайда; "Попурі на теми пісень Б.Веселовського" і "Перший сніг" прозвучали у майстерному виконанні Олександра Михайліва; фокстротом "Ти з любови собі не жартуй" зачарувала Галина Швидків.

Крім цих творів, звучали пісні на музику інших композиторів того часу. Величною глибиною та силою свого голосу порадував представник нашої академії, заслужений артист України Микола Швидків, який презентував ліричні пісні "Скажи мені" (музика П.Гайдамака на слова В.Сосюри) та "Вам 19 літ..." (музика А.Андрухова на слова В.Рябоконя). Та найщедрішою виконавицею (що й зовсім не дивно!) виявилася навтомна організаторка проєкту, дійсно заслужений працівник культури України Галина Швидків, яка полонила і зачарувала красою і душевністю виконання творів іноземних авторів: В.Юменса та І Сізара «Чай удвох» з мюзіклу "Ні, ні Нанетта", Ф.Андре,В.Швандта і Д.Кан "Drem a Little Drem Of Me" та Дж.Керна "Дим" з мюзіклу "Роберта".

Проте не лише музикою була наповнена програма вечірки. Присутні мали нагоду ознайомитись із Кременцем 30-40-х років минулого століття. Цей період, коли молодь була надзвичайно патріотичною і водночас романтичною, коли на наших теренах панувала висока старосвітська культура, ще не розтоптана радянськими визволителями, коли Бона була лисою, а пісні і розваги молоді - веселим і життєлюбними. Про все це повідала у своїх історичних замальовках наша ведуча програми, доктор історичних наук, професор Ірина Скакальська. Вона розповіла історію життя і творчості українського композитора, творця українського танго, вальсу, фокстроту Богдана Весоловського, пісні якого звучали на вечірці, про діяльність української еліти на Волині і зокрема в Кременці, про Кременцький ліцей, як найбагатший навчальний заклад тогочасної Польщі, і його господарство, про долю патріотичного Костя Місевича ‒ місцевого бандуриста і майстра з виготовлення бандур, про виставку картин митців Володимира Ласовського і його дружини Слави, про "княгиню української духовності" Оксану Лятуринську та лікаря й письменника Василя Кархута, про вируюче в той час театральне життя і про учительський хор у Кременці.

На завершення концертної програми Галина Швидків та Василь Понайда виконали танго Богдана Веселовського із символічною назвою "Прийде ще час" і тим самим подарували переконливу надію на перемогу, радісні та щасливі часи, а також висловили душевну вдячність адміністрації КОГПА ім.Тараса Шевченка і особисто її ректору, професору Афанасію Ломаковичу за підтримку благодійного проєкту та сприяння у проведенні ретро-концерту.

Зброя Тарасового слова

ЗБРОЯ ТАРАСОВОГО СЛОВА

1   2
 3  4
 6  5
 7  8
 9  10

Проходять дні. Біжать роки. Минають віки. А він ніби завжди поряд, постійно з нами: в радості і печалі, у тривогах і спокої, у часи трагічних втрат і героїчних звитяг. Бо він душа України, її відкрита рана, її солов'їна пісня і пророче слово. 209 років тому він вперше побачив світ, вдихнув цілюще повітря рідної землі - і навіки зріднився з нею.

Колектив Кременецької гуманітарно-педагогічної академії, яка з гордістю носить імення Великого Кобзаря, щороку вшановує його пам'ять багатьма культурно-мистецькими заходами. З нагоди Дня народження Тараса Шевченка у залі Гуго Коллонтая відбувся традиційний урочистий концерт «За честь, за славу, за свободу рідної землі» з участю мистецьких колективів та окремих виконавців академії та її Фахового коледжу, а також ведучих - студентки 31-У групи Ольги Гончар та режисера-постановника й автора сценарію Сергія Колісецького.

Вступне слово ведучих про вітчизняного, знаного у всьому світі поета, прозаїка, художника, драматурга, краєзнавця та оспіваної ним козацької доблесті отримало логічне продовження у виступі оркестру народних інструментів під орудою Надії Найчук з «Козацьким маршем» Олександра Смика і Валерія Марченка в інструментальній обробці Валерія Яскевича та солістів Івана Петручика та Макарія Гусака. У супроводі цього ж оркестру солістка Ілона Яловська виконала легендарна пісню Володимира Івасюка (інструментовка Валерія Яскевича) «Я піду в далекі гори», яка нещодавно «відзначила» свій 50-літній ювілей.

Сьогодні, коли тисячі відважних воїнів відстоюють на фронті нашу свободу, волю та незалежність і всі ми переживаємо непрості часи, кожен з нас вірить, що Україна переможе. І ця віра робить нас сильними, мужніми та стійкими.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх військових, цивільних та дітей, які загинули у війні. Тарасові «Думи мої» у виконанні Олександри Бондар та Світлани Марчук стали співзвучними з нашими роздумами про 378 днів з початку повномасштабного вторгнення агресора в Україну, 378 днів страху, болю, сліз і втрат, 378 днів незламності, мужності, героїзму, 378 днів віри, надії та безмежної любові.

 Саме любов'ю до рідної землі були сповнені слова української народної пісні «Дивлюсь я на небо» (слова Михайла Петренка, обробка Владислава Заремби), що линули з уст Макарія Гусака у фортепіанному супроводі концертмейстера Любави Головінської.

Незбагненною магією рідного слова зачарували присутніх українська народна пісня на слова Тараса Шевченка «По діброві вітер виє», твір Павла Дворського «Горнусь до тебе, Україно» у виконанні капели бандуристів (керівник – Ірина Харамбура) та українська народна пісня «Ой доле моя» в обробці гурту «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ» та «VRODA» як пісенний дарунок від Олександри Бондар, Олексія Боднара, Світлани Марчук і Ярослава Намчука.

Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята ненавистю до ворогів і гнобителів українського народу. Все це виразила Марія Дрозда уривком «У всякого своя доля...» із Шевченкової поеми «Сон». А всім нам відомий ансамбль народного танцю "Горлиця" (керівник – Андрій Медецький) розкрив ще одну мистецьку грань українського народу яскравим «Буковинським танцем».

І хоча хор народного співу з керівником Ольгою Пуцик і солістом Іваном Петручиком знову повернув слухачів до невеселих реалій сьогодення піснею на слова Тараса Шевченка в обробці Олександра Стадника «За байраком байрак», проте цей колектив не змушував довго сумувати, а вселив беззаперечну віру в нашу Перемогу над ворогом піснею Олександра Пономарьова «Україна переможе».

Читаючи твори Тараса Шевченка, ми можемо знайти відповіді на багато питань щодо сьогодення та майбутнього нашої держави. Своє бачення нинішніх подій виразила юна поетка Вікторія Камінська у своєму авторському вірші «Війна, що нас змінила».

Світлана Гуральна висловила свої почуття у фортепіанному виконанні «Прелюдія мі мінор» Василя Барвінського.

Продовжив концерт дует Одарки та Карася із опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», в яку вклали ідею любові до Батьківщини солісти Ілона Яловська та Іван Петручик, і пісня Катерини Квітчастої та Руслани Лісової "Гуси - крила білі" у виконанні вокального ансамблю «Калина» (керівник Олена Новик).

 «Двома українськими думками» Василя Безкоровайного поділилися скрипаль Олег Далек і концертмейстер Людмила Дацюк. Справжнім героям, що йдуть напролом в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Донецькій та Луганській областях, які боронять Маріуполь, Бахмут, Соледар, не маючи для цього достатньо техніки та боєприпасів, присвятив авторські вірші викладач академії, член Національної спілки письменників України Павло Старух.

І знову повертаємося до пісенних поезій Кобзаря: камерний хор під орудою Алли Афанасенко презентував твір Дениса Січинського «Один у другого питає» та ліричну пісню Станіслава Людкевича «Чи ми ще зійдемося знову» (солісти Ілона Яловська та Іван Петручик).

Як завжди, завершив концертну програму виступ симфонічного оркестру (керівник Володимир Козачок) «Молитвою за Україну» (солістка Галина Хмара), «Фантазією на гуцульські теми» (солісткою Мар’яна Томашівська) та життєстверджуючим «Запорозьким маршем» Євгена Адамцевича.

Упродовж концерту ведучі зверталися до присутніх із проханням долучитися до збору коштів на придбання автомобіля для виконання бойових завдань нашому колезі, воїну 108-го окремого гірсько-штурмового батальйону Олександрові Ястремському, який боронить суверенітет та цілісність України у її гарячих точках. Так Тарасове слово будить наші серця до боротьби, стає гострою зброєю там, де захищається кожен сантиметр рідної землі, де виборюється воля нашого незламного народу.

До підготовки та проведення концерту долучилися Інна Ратинська, Василь Райчук, Лев Харамбура, звукооператор Сергій Русаков, а також керівники мистецьких колективів та концертмейстери.

Список
Участь студентів та викладачів у творчих конкурсах
"Осіння рапсодія"
 зображення viber 2023 12 01 09 20 35 722
 зображення viber 2023 12 01 09 20 35 854
 зображення viber 2023 12 01 09 20 35 949
 зображення viber 2023 12 01 09 20 36 037
 зображення viber 2023 12 01 09 20 43 921
 зображення viber 2023 12 01 09 20 43 985
 зображення viber 2023 12 01 09 20 44 040

У рамках проведення кафедрою мистецьких дисциплін та методик їх навчання профорієнтаційної роботи відбувся концерт за участю учнів фортепіанного відділу Почаївської музичної школи (клас викладача вищої категорії, старшого викладача Зінкевич Ж. С.). У програмі під назвою «Осіння рапсодія» прозвучали концерти сучасних композиторів для фортепіано з оркестром у перекладі для двох фортепіано. Партію другого фортепіано виконала Зінкевич Ж. С.).

У першому відділенні у виконанні учениці 4 класу Пасічник Христини прозвучав Концерт у класичному стилі сучасної американської викладачки та композиторки Марти Маєр. Слободянюк Маргарита (8 клас) представила слухачам Ю. Полуніна Концертіно a-moll та О. Цфасмана «Сніжинки».

У другому відділенні присутні ознайомилися із творчим доробком сучасного українсько-американського піаніста й композитора Олександра Пєсканова. Концерти для фортепіано з оркестром № 1 (ІІІ ч.),  №12 (ІІ ч.), №5 (ІІ ч.), №7 виконали: Чесак Маргарита (5 клас), Діхтяр Агнія (7 клас), Благовірна Зоряна (8 клас) та Левчук Софія.

На завершення прозвучала джазова композиція у шість рук Кевіна Олсона «Out…standing».

Юні артисти продемонстрували витончене проникнення в композиторський задум, високий професійний рівень виконання, що є результатом щоденної праці та професіоналізму викладача.

Учасники концерту ознайомилися з історією навчального закладу, інфраструктурою та перевагами навчання за спеціальністю 014 Середня освіта (Музичне мистецтво).

Танцювальний колектив "Горлиця"

 

 зображення viber 2023 12 01 09 32 59 929
 зображення viber 2023 12 01 09 32 59 974
 зображення viber 2023 12 01 09 33 00 016
Всеукраїнський конкурс піаністів
 dyp

Щиро вітаємо студентку 12 Мс групи Ірину Матвійчук та її наставника доцента Оксану Легкун з черговим призовим місцем на Всеукраїнському конкурсі піаністів! Молодці! Бажаємо подальших успіхів та творчого натхнення!

Ірина Матвійчук
 IMG 82b9db471185a727a32c30f378e6794a V

Щиро вітаємо студентку 12 Мс групи, спеціальності 014 Середня освіта (Музичнемистецтво) Ірину Матвійчук та їїнаставницю, кандидата мистецтвознавства, доцента Оксану Легкун із перемогою у конкурсі! Бажаємо не зупинятися на досягнутому!

Танцювальний колектив "Горлиця"
 IMG a6cc33846dc3fe9405fd58dacd2d5d08 V

І знову нагорода! Щиро вітаємо з перемогою танцювальний колектив КОГПА ім. Тараса Шевченка "Горлиця" та їхнього керівника Андрія Медецького! Бажаємо подальших звершень!

Танцювальний колектив "Горлиця"

25 лютого ансамбль народного танцю "Горлиця" Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка став лауреатом 1 ступеня Всеукраїнського конкурсу хореографічного мистецтва "ART DIALOGUES", м. Тернопіль.
Керівник та постановник Андрій Медецький (старший викладач, член Національної хореографічної спілки України ).

2 
3
Танцювальний колектив "Горлиця"

22 жовтня 2022 року чотири години відсидівши в укритті ансамбль танцю "Горлиця" все ж взяв участь у  Всеукраїнському конкурсі сучасної хореографії " Ukrainian Dance Cup"  у м.Івано-Франківськ.

1 
2 
 3
 4
Іван Петручик та Ілона Яловська

1 

 2

3

Іван Петручик

 1.jpg

Студент другого курсу , спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво) Іван Петручик, за підтримки свого наставника – заслуженого артиста України Миколи Швидківа, взяв участь у ІІ Міжнародному конкурсі вокалістів «Rivne Vocal Premieres» та став лауреатом ІІ ступеня в номінації «Академічний спів». Вітаємо! Вперед до нових здобутків!!!

 2.jpg
іван петручик 
 4.jpg

 

Образотворче мистецтво

Мистецька палітра 2015-2018

SDC10001

SDC10014 

 SDC10397

 SDC10944

 SDC10947

 SDC11001

 SDC11014

 SDC11372

Мистецьке життя студентів

 SDC11151

 42445885 329796324262400 124470862362443776 n 

 SDC10658

 SDC11171

 SDC11518

 SDC11714

 SDC12532

 SDC13284

Методичні семінари 2017

SDC12559 

SDC12569 

 SDC12572

 SDC12574

 SDC12589

 SDC12601

Мистецькі заходи 2017-2018 рр.

DSC 0056 

DSC 0076 

 DSC 0078

 DSC 0098

SDC12690

SDC14570

Наша виставка 2014

23 1 

 DSCF6537

 DSCF6544

 DSCF6550

DSCF6572 

 

Joomla Plugins

Надрукувати