19.04.2024 року цикловою комісією музичних дисциплін фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка був організований майстер-клас з постановки голосу для студентів і викладачів заслуженим працівником культури України, доцентом Рівненського державного гуманітарного-педагогічного університету, заступником голови РВ НВМС та голови асоціації сольного академічного співу Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки Галиною Швидків.
Участь у майстер-класі приймали: студент ІІ курсу РДГУ Левко Єгоров, студент ІІ курсу КОГПА ім. Тараса Шевченка кафедри мистецьких дисциплін Юрій Лярський та студент IV курсу фахового коледжу циклової комісії музичних дисциплін Гусак Макарій. Викладач поділилася своїм досвідом у вокальній роботі із студентами.
За сприяння відділу культури і туризму Кременецької міської ради, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, зокрема кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання і Центру органної та літургійної музики у Концертному залі Гуго Коллонтая академії вдруге пройшов Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Virtuoso 2024». До організаційного комітету фестивалю увійшли Світлана Бондар (Гуральна) – голова комітету, кандидат мистецтвознавства, доцент, доцент кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання, голова громадської організації «Центр органної та літургійної музики»; Ганна Бобровська – начальник відділу культури та туризму Кременецької міської ради; Інна Ратинська – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання; Оксана Легкун – кандидат мистецтвознавства, доцент; асистенти кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання КОГПА ім. Тараса Шевченка Світлана Олійник і Юлія Мельник.
Першу частину програми музичного свята відкрили майстер-класи «Основні проблеми артикуляції у скрипковому виконавстві (з методичного досвіду)» від заслуженої артистки України Надії Яцюк та «Основні проблеми в роботі піаніста-концертмейстера» від тернопільської піаністки Габріелли Теленко, що пройшли в Актовій залі ім. Тадеуша Чацького. Їх продовжили два концерти у залі Гуго Коллонтая. «Музика ХІХ-ХХ століть» представлена юною скрипалькою з Тернополя Анною Ковальчук (Тернопіль) і концертмейстером Габріеллою Теленко, які виконали «Концерт №2 (ч. 2 і 3)», «Скерцо-тарантелла» Генрика Венявського та романс із балету «Хустка Довбуша» Анатолія Кос-Анатольського.
НАШ ГІСТЬ – СЕРГІЙ МАГЕРА
До Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка із творчим візитом прибув доцент кафедри оперного співу НМАУ ім.П.І.Чайковського, соліст Національної опери України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Сергій Магера зі своїми учнями. У Концертному залі Гуго Коллонтая він дав майстер-клас для студентів спеціальності «Музичне мистецтво» з вокалу з участю третьокурсника Івана Петручика та підготував концерт студентів свого класу в інструментальному супроводі концертмейстера, лауреата міжнародних конкурсів Вікторії Мраморнової.
До програми концерту увійшли твори у виконанні другокурсника Антона Бойка (арія Ксеркса з опери «Ксеркс» Г.Ф.Генделя та «Зоре моя вечірняя» на слова Т.Шевченка в обробці М.Лисенка), третьокурсника Олександра Вострякова (арія Колена з опери «Богема» Дж. Пучіні та «Підкручу я чорні вуса» М.Верменича), другокурсника-магістранта Данила Брижатого (арія Малатести з опери «Дон Паскуале» та українська народна пісня «Казав мені батько» в обробці М.Лисенка), третьокурсника Олександра Чишія (арія Камоенса з опери «Дон Себастьян» Г.Доніцетті та «Присвята» Р.Штрауса), першокурсника магістратури Володимира Соколовського (арія Графа з опери «Весілля Фігаро» В.А.Моцарта й «Останні квіти» М.Жербіна) та магістранта-другокурсника Владислава Фоміних (арія Поліфема з опери «Ацис і Галатея» та пісня І.Кушплера на слова Т.Шевченка «Ой по горі роман цвіте»).
Завершальним акордом виступів стала пісенна перлина Т.Шевченка в обробці Є.Козака «Думи мої…» та українська народна пісня «Дивлюсь я на небо» у виконанні народного артиста України Сергія Магери та дві пісні у дивовижному виконанні всього колективу гостей: українська народна жартівлива «Ой знати-знати» і «Два кольори» О.Білаша та Д.Павличка.
Підготували зустріч доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик їх навчання, заслужений артист України Микола Швидків та завідувач кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання, доцент, кандидат педагогічних наук Інна Ратинська.
Такі дружні мистецькі заходи дарують емоційне задоволення присутнім, сприяють артистичному росту студентства і зміцнюють творчі стосунки з колективами освітніх закладів.