Сумісники:
доцент, кандидат педагогічних наук |
Божик Ірина Миколаївна викладач |
викладач кафедри Кандидат економічних наук Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
|||
Викладач Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
Секретар кафедри - Попович Світлана Михайлівна
Кафедра інформаційних технологій та методики навчання інформатики забезпечує викладання дисциплін інформатичного та математичного напрямів, а також є випусковою кафедрою для спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика).
Освітній процес на кафедрі забезпечують 12 науково-педагогічних працівників, серед них 2 професори та 6 кандидатів наук.
Підготовка вчителів інформатики в Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка здійснюється з 2002 року як додаткова спеціальність для вчителів трудового навчання. З цього часу в закладі освіти був накопичений суттєвий потенціал для належної підготовки фахівців. Постійні зв'язки з випускниками кафедри, роботодавцями, батьками, викладачами інших навчальних закладів, учнями шкіл дали можливість розробки у 2017 році освітньої програми Середня освіта (Інформатика), яка була успішно проакредитована.
Викладачі кафедри працюють над комплексною науковою темою «Новітні парадигми вивчення інформатики», результати досліджень систематично обговорюються на конференціях різних рівнів та публікуються у фахових виданнях.
Міжнародну діяльність кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики спрямовано на інтеграцію освітніх послуг та наукового потенціалу у міжнародну університетську спільноту, а також на отримання додаткових можливостей всебічного розвитку.
З 2023 року члени кафедри є учасниками масштабного освітнього проекету PROJECT BOOST (Bringing Opportunities and Organizational Success to Small Local Universities in Ukraine) за підтримки Програми ЄС Еразмус (101083203) (1 березня 2023р. – 28 лютого 2025р.) Проект зосереджується на трьох ключових напрямках: посилення ІТ та технічного потенціалу, просування студентоорієнтованих і цифрових методів навчання, а також сприяння міжнародній співпраці та навичкам управління грантами. Цей прект, який співфінансується Програмою Erasmus+ KA2 Європейського Союзу, розширить потенціал невеликих місцевих університетів, перетворивши їх на освітні та громадські центри високого стандарту. До складу консорціуму входять три європейські університети, шість українських університетів та Міністерство освіти і науки України як асоційований партнер.
У 2024 році колектив кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики вперше став національним координатором міжнародного проєкту. ERASMUS+ PROJECT 101179514 – EDUROB Developing Future Educators' Digital Competence Through Introducing Robotics into Curriculum. Основне завдання проекту – здійснювати підготовку викладачів щодо оволодіння та застосування компетенціями робототехніки та просувати використання роботів у процесі навчання.
Міжнародні проєкти Erasmus+ дають неймовірні можливості для саморозвитку, розширення кругозору, підвищення якості викладацької майстерності, оволодіння сучасними методами педагогічної діяльності.
Науково-педагогічні працівники кафедри, зберігаючи кращі освітні, методичні та наукові традиції навчальних закладів попередніх років та враховуючи сучасні тенденції розвитку освітньої галузі, здійснюють підготовку вчителя інформатики згідно діючих вимог на належному рівні.
Нинішнє обличчя кафедри – це багатющий науковий і життєвий досвід, помножений на азарт молодих науковців, які прагнуть внести свою лепту у здобуток кафедри.
Використання сучасних практик у професійній діяльності
Матеріально-технічна база Середня освіта (Інформатика)