Пашечко Михайло Іванович

Pashechko

Пашечко Михайло Іванович - доктор технічних наук, професор

Народився 1 лютого 1957 р. у с. Острів’я на Волині. У 1979 р. закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка із спеціальності «Фізика». Упродовж 1979–1997 рр. працював на різних посадах Фізико-механічного інституту НАН України; згодом – професор Національного університету «Львівська політехніка». Із 1997 р. – професор, декан факультету Люблінського політехнічного інституту (Польща).

Із 2009 р. – професор Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту імені Тараса Шевченка (нині академії).

У 1992 р. захистив докторську дисертацію «Разработка эвтектических порошковых сплавов и покрытий системы Fe–Mn–C–B для повышения износостойкости деталей машин».

Автор та співавтор понад 350 наукових праць, у тому числі 14 наукових монографій; 32 патентів та авторських свідоцтв.

Під його керівництвом захищено 5 докторських і 6 кандидатських дисертацій. Член ВАК України (1992–1998), секції фізико-технічних проблем матеріалознавства МОН України, спеціалізованої вченої ради при Фізикомеханічному інституті НАН України (1992–2007), редакційних колегій міжнародних наукових журналів.