ШКОЛА ВІДКРИТОГО РОЗУМУ: ВЕСНЯНІ МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ

Цьогоріч засідання учасників Міжнародного інтеграційного проекту для студенів та аспірантів «Школа відкритого розуму» пройшли у формі  чотирьох онлайн-семінарів, об’єднаних спільною назвою «Homo Philosophicus» («Людина філософська») .

Семінар перший «Homo Philosophicus: філософія серед інших форм людського досвіду», де модератором виступив  доктор габілітований, професор Олег Лєщак, був зустріччю з відомими науковцями, що презентували свої фахові надбання. доктор габілітований, професор UJK Ришард Стефанскі (Кельце) почав виступи темою «Філософія та аксіологія», доктор габілітований, професор NUKC Марина Столяр (Чернігів)висвітлила досить непросту роль філософії у науковій розвідці «Філософія як «дрейфуючий айсберг»: між наукою та релігією».  доктор габілітований, професор WUN Олександр Глотов (Київ)здійснив порівняльний аналіз  «Філософія і художня література: роздуми про подібність і відмінність». Завершив виступи  доктор Ігор Папуша (Фрайбург) цікавою темою «Філософія психотерапії».

Проблему «Homo Philosophicus: філософія і світогляд» підняли учасники другого семінару, яким модерував доктор габілітований, професор Ришард Стефанскі. Тут своє вагоме наукове слово мали Ірина Остроушко-Черноус (Чернігів), яка ознайомила зі «Світоглядними аспектами міфів про йокаїв у японській культурі»; Наталія Дячук і Дарина Малищик (Кременець), котрі акцентували на  «Філософічності поетичних творів Ліни Костенко»; Владислав Городецькі (Кельце), який відшукав «Відмінне і спільне в концептуалізації смерті в Старому і Новому Завіті» Вікторія Холодюк (Кременець), що озвучила «Концепт «родинні цінності» у творах Дзвінки Торохтушко.

Учасники третього семінару працювали над суперечливою проблемою «Homo Philosophicus: світогляд та ідеологія». Його модератор – доктор габілітований, професор Олег Лєщак. Питання «Чорнобильська катастрофа у ЗМІ – пошуки істини» зацікавило Данила Шевцова (Київ), болючої для українців теми «Русский Мир II» – идеологизация российской интеллигенции» торкнулась Анастасія Стародубцева (Кельце). «Феномен сміху у світлі сучасної науки та/або філософії» розглянула Катерина Петракова (Чернігів), а Денис Бирючков (Київ) оповів «Історію університету очима викладачів (Інтерв'ю як складова літопису навчального закладу)».

Модератором заключного семінару «Homo Philosophicus: сенси та цінності» був доктор габілітований, професор Ришард Стефанскі. Цю групу виступів відкрила Валерія Ровкова  з Харкова науковим повідомленням «Цінність особистої задоволеності: роль самореалізації та внутрішньої гармонії у досягненні щастя». Дмитро Клименко  з польського Кельце проаналізував «Анімалістичний фреймінг у фільмі Еміра Кустуріци "По Чумацькому шляху"». Кременецькі науковці Вікторія Кощук та  Ірина Цісарук дали оцінку «Сенсу людської долі (за романом Орести Осійчук "Абрикосова книгарня")». Харків’янин Ярослава Олексенко підсумував виступи цікавою науковою характеристикою «Трансформації цінностей через призму мистецтва: аналіз зміни смислів і цінностей у мистецтві різних епох».

Постійним науковим керівником досліджень юних науковців Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевчекнка та Фахового коледжу виступила кандидат філологічних наук, доцент Олена Пасічник.