Регіональний еколого-просвітницький центр «ЕКОХАБ KREMENETS»

«ЕКОХАБ KREMENETS» – це регіональний еколого-просвітницький центр на базі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, який створено з просвітницькою та навчальною метою. Ідея створення центру виникла під час навчання доцента кафедри біології, екології та методик їх навчання Галаган О.К. на курсі підготовки фахівців з управління відходами «Zero Waste Academy»  за сприяння посольства Фінляндії в Україні, який тривав з жовтня 2020 року по липень 2021 року. З цим проєктом вона пройшла у четвірку фіналістів. На сьогодні Екохаб є спільнотою екосвідомих людей нашого регіону.

Мета діяльності центру  – екологізація культурно-освітнього простору, змісту освіти під час провадження освітньої діяльності, підготовки майбутніх учителів до здатності реалізовувати функції освіти для сталого розвитку в процесі професійної діяльності та формування високого рівня екологічної свідомості молоді регіону.

Основні завдання

• Впровадження в освітній простір навчальних закладів філософії Zero Waste.
  • Організація системного підходу до поводження з побутовими відходами.
  • Створення бібліотеки сучасних екологічних видань та настільних екологічних ігор.
  • Створення виставки екотоварів, дружніх до навколишнього середовища як альтернатива одноразовим речам.
  • Співпраця з освітніми закладами, природоохоронними організаціями та громадськими об’єднаннями регіону.
  • Популяризація екологічного стилю життя серед жителів регіону.

Діяльність центру регламентована Положенням про регіональний еколого-просвітницький центр "Екохаб Kremenets" у Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім.Тараса Шевченка

Академічною спільнотою кафедри біології, екології та методик їх навчання  розроблена низка вибіркових освітніх компонентів, які сприяють трансформації екологічних знань здобувачів освіти  у екологічний спосіб життя.

• Екологічний стиль життя
  • Екологічна освіта та культура
  • Освіта для сталого розвитку

Досвід