Ломакович Афанасій Миколайович

Lomakovych

Ломакович Афанасій Миколайович - професор, кандидат фізико-математичних наук, заслужений працівник народної освіти України

Народився 2 липня 1941 р. у м. Кременці Тернопільської області. У 1963 р. закінчив Кременецький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика».

Упродовж 1967–1972 рр. – викладач, старший викладач, в. о. доцента Рівненського державного педагогічного інституту імені Д.З. Мануїльського; із 1972 р. – старший викладач, завідувач кафедри, декан фізико-математичного факультету Тернопільського державного педагогічного інституту, проректор із наукової роботи цього навчального закладу (1977–1993).

Із 1994 р. – директор Кременецького педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка; із 2002 р. – ректор Кременецького обласного гуманітарнопедагогічного інституту імені Тараса Шевченка (нині академії).

У 1970 р. захистив кандидатську дисертацію «Інтегральні та інтегродиференціальні рівняння типу Вольтера».

Автор понад 70 наукових праць, у тому числі 8 посібників. Нагороджений медаллю А. С. Макаренка (1980), Орденом «Знак Пошани» (1981).

Отримав диплом і ІІІ-ю премію Мінвузу УРСР за досягнення в навчально-виховній і науково-методичній роботі (1989), грамоту Верховної Ради України (2004). Відмінник народної освіти (1983).