НАУКОВО-ТВОРЧА ЗУСТРІЧ

У рамках співпраці між закладами вищої освіти колектив кафедри теорії і методики трудового навчання та технологій Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка гостинно приймав науково-педагогічних працівників кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва і здобувачів вищої освіти Хмельницького національного університету.

Гості відвідали Виставкову залу, де представлені вироби нашого студентства та авторська виставка нашого викладача, відомого кременецького різьбяра, дизайнера, скульптора, переможця конкурсу «Гордість Тернопілля» Василя Петровського під назвою «Намисто ідей».

Після огляду творчих робіт господарі запропонували своїм колегам помилуватися неповторною природою Кременецького ботанічного саду і здолати вершину славної візитівки нашого древнього міста — Замкової гори, або Бони, звідки відкрилися чудові кременецькі краєвиди.

Натхненні єднанням з природою, науковці стали учасниками Міжуніверситетського семінару «Особливості розробки та вдосконалення освітніх програм у контексті забезпечення акредитаційних вимог».

Науковий форум відкрив проректор з наукової роботи і стратегічного планування нашої академії, доктор педагогічних наук, професор  Микола Курач доповіддю «Заходи ЗВО із забезпечення реалізації ОП у відповідності до вимог критерію 6 «Людські ресурси» (в контексті роз’яснень НАЗЯВО від 22.10. 2024 р.)». Його виступ продовжили наші гості з Хмельницького національного університету, доктор педагогічних наук, професор  Ігор Андрощук, який оприлюднив «Сучасні вимоги до акредитації освітніх програм підготовки фахівців у закладах вищої освіти», і доктор педагогічних наук, професор Ірина Андрощук із аналізом «Особливостей присвоєння професійних кваліфікацій в процесі підготовки майбутніх фахівців у закладах вищої освіти». «Термінологічні проблеми імплементації «Роз’яснень щодо застосування Критеріїв оцінювання якості освітньої програми» та «Тезауруса термінів зі сфери забезпечення якості вищої освіти: українсько-англійські / англійсько-українські паралелі»» характеризував наш науковець, доктор філологічних наук, професор Денис Чик.

Серед тем, презентованих хмельничанами, — «Особливості змісту освітніх програм, що інтегрують дві предметні спеціальності (на прикладі ОПП «Середня освіта. Технології та інформатика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти)» (кандидат педагогічних наук, доцент Вікторія Хренова), «Особливості розроблення ОК за спеціальністю В3 «Декоративне мистецтво та ремесла»» (кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Корницька), «Основні аспекти розроблення освітніх програм підготовки майбутніх художників декоративного мистецтва» (кандидат педагогічних наук, старший викладач Олена Самборська), «Особливості організації практик у підготовці майбутніх вчителів технології в контексті акредитаційних вимог» (кандидат педагогічних наук, доцент Олександр Лівшун), «Особливості вдосконалення освітніх програм для спеціальностей образотворчого та декоративного напрямків» (старший викладач Богдан Крулик) та «Особливості акредитації освітніх програм мистецького спрямування», презентовані старшим викладачем Сергієм Дубовиком.

Своєрідна багатовекторність була характерною для виступів фахівців — господарів семінару. До теми «Компетентнісний підхід у проєктуванні освітніх програм: баланс теоретичних та практичних знань» звернулася кандидат педагогічних наук, доцент  Ірина Цісарук. «Актуальні проблеми проходження базової загальновійськової підготовки здобувачами вищої освіти» стали предметом дослідження кандидата технічних наук, доцента Надії Бабій.Кандидат педагогічних наук, доцент Віталій Цісарук зробив акцент на «Ролі і значенні системи вибіркових дисциплін у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії майбутнього вчителя технологій». Про «Роль роботодавців у підвищенні якості підготовки випускників закладів вищої освіти» говорила кандидат педагогічних наук, доцент Марія Олексюк. «Проблеми оцінювання здобувачів вищої освіти у контексті забезпечення  акредитаційних вимог» порушила кандидат педагогічних наук, доцент Олена Фурман.

Завершив виступи колектив викладачів Фахового коледжу Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка: Сергій Томашівський («Забезпечення безпечного освітнього середовища навчального закладу у контексті забезпечення акредитаційних вимог»), Олександра Мушак («Компетентнісний підхід в освіті: як ефективно оцінювати результати навчання?»), Віталій Писаренок («Вимоги до педагогічних та науково-педагогічних працівників вищої освіти при виконанні акредитаційних вимог») і Василь Петровський («Місце предметів художнього циклу у формуванні освітньо-професійних програм»).

Жваві дискусії, обмін думками та спільні пошуки ефективних рішень – усе це допомогло краще зрозуміти сучасні виклики в освітньому процесі.

Водночас студенти поринули у творчу атмосферу під час цікавого майстер-класу від Василя Петровського зі створення скульптури у стилі ленд-арт. Студенти разом зі своїм творчим наставником всього за одну годину створили скульптуру з лози «Лелека». Це був неймовірний досвід командної роботи, наповнений яскравими емоціями від процесу творення.

Досвід, професіоналізм і щире прагнення наших колег до співпраці переконують у тому, що наші зустрічі стануть традиційними і будуть корисними як для науковців і  студентів, так і для вирішення спільних освітніх завдань.

hmelnytskyy

hmelnytskyy2

hmelnytskyy3

hmelnytskyy4


Надрукувати