«UNIВЕРСУМ»: ЧЕРГОВИЙ КРОК У МАЙБУТНЄ

Педагогічні працівники Фахового коледжу Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка провели традиційну науково-практичну конференцію «UniВерсум: крок у майбутнє», яку підготували члени циклової комісії гуманітарних дисциплін. На пленарному засіданні, що проходило в читальному залі бібліотеки Академії, учасників конференції вітали голова циклової комісії гуманітарних дисциплін, викладач коледжу, член Ради молодих науковців Академії та коледжу Ольга Бончик і кандидат філологічних наук, виконувач обов’язків директора Фахового коледжу, доцент Роман Дубровський.

Науковий дискурс пленарного засідання доповіддю «Сім’я як соціальний інститут у формуванні особистості дитини» розпочала студентка спеціальності «Дошкільна освіта» Ірина Притула (її науковий керівник – завідувачка відділення дошкільної освіти та трудового навчання Ольга Цимбалюк). Про «Формування організаційних здібностей учнів на уроках фізичної культури» доповідала майбутній учитель фізичного виховання Наталія Бацьків (науковий керівник – заслужений працівник фізичної культури і спорту України, викладач-методист Катерина Єрусалимець). «Методологія використання Lego activities на заняттях англійської мови» – тема виступу студентки коледжу Ірини Кравчук (науковий керівник – викладач Ольга Бончик). Студентка відділення дошкільної та технологічної освіти Вікторія Камінська доповідала про «Формування в учнів естетичних почуттів на уроках трудового навчання» (її науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент Олена Мороз). Завершилася робота пленарного засідання виступом студентки Ганни Гоц, яка аналізувала процес «Національно-патріотичного виховання школярів у позакласній виховній діяльності» (науковий керівник – завідувачка відділення музичного мистецтва та фізичної культури Олена Новик).

У першій секції науково-практичної конференції працювали викладачі та студенти відділення дошкільної освіти та трудового навчання, а функції модератора виконувала студентка спеціальності «Дошкільна освіта» Людмила Мишаківська. Студентка Ангеліна Зарицька розпочала роботу секції науковим повідомленням «Дидактичні ігри, спрямовані на формування елементарних математичних уявлень», яке вона підготувала під науковим керівництвом викладача Олени Каняєвої. Військово-патріотичний тематичний напрям мали доповіді студентів спеціальності «Трудове навчання та технології» Івана Бобрика та Юрія Собчука, науковими пошуками яких керував викладач Олександр Повар: вони оприлюднили теми відповідно «Діяльність Української Повстанської Армії на території Кременеччини» та «Одяг і оснащення українського козацтва: значення та практичність». Кандидат філологічних наук, доцент Олена Пасічник керувала науковими пошуками студенток спеціальності «Дошкільна освіта» Наталії Дячук і Дарини Малищик, які презентували результати власного дослідження за темою «Філософічність творчості Ліни Костенко». Модератор секції, викладач Людмила Мишаківська спрямовувала творчі зусилля Вікторії Боцюк у висвітленні теми «Розвиток емоцій дітей передшкільного віку». Викладач Олександра Мушак консультувала студентку спеціальності «Трудове навчання та технології» Оксану Кашпрук в підготовці науково-методичного повідомлення «Застосування ігрових технологій на уроках трудового навчання». Студентка Ярослава Воронко доповідала про «Формування хронологічної компетентності учнів під час вивчення в школі історії розвитку української мови та літератури кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ століття» (науковий керівник – доцент Олена Мороз).

Викладачі та студенти відділення музичного мистецтва та фізичної культури працювали в другій секції, де функції модератора виконував Віталій Романюк. Під керівництвом викладача Олександра Гурковського студентка спеціальності «Фізична культура» Вікторія Сидорук підготувала та оприлюднила доповідь методичного спрямування на тему «Навчання школярів гри у волейбол на уроках фізичної культури». Вікторія Грицаюк виступила з доповіддю на тему «Емоційна саморегуляція вчителя як інструмент педагогічної взаємодії». Її науковий керівник – досвідчений педагог Валентина Шпак. «Використання елементарних музичних інструментів у процесі музичного виховання молодших школярів» – тема виступу студентки спеціальності «Музичне мистецтво» Дарини Матвійчук (науковий керівник – викладач Людмила Яловська). Тандем дослідників у складі Ірини Цісарук і Вікторії Кощук під науковим керівництвом доцента Олени Пасічник підготували доповідь на тему «Сенс людської долі (за романом Орести Осійчук «Абрикосова книгарня»)». Студентка Наталія Цьонь зупинилася на аналізі актуального питання сучасної педагогічної теорії та практики «Синдром «гіперактивності» дитини як психолого-педагогічна проблема» (науковий керівник – доцент Тетяна Новак). Майбутніх фахівців фізичного виховання Наталію Паньків та Інну Миколайчук зацікавили процеси «Формування організаційних здібностей на уроках фізичної культури» та «Виховання самостійної навчальної діяльності учнів на уроках фізичної культури» відповідно. Задовольнити такий пізнавальний інтерес їм допомогла викладач-методист Катерина Єрусалимець.