НАУКА В КРОСІВКАХ : ДИСТАНЦІЯ ДЕВ’ЯТА

У рамках проєкту «Kremenets science: open air Або наука в кросівках» Радою молодих науковців Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка підготовлена та проведена ІХ науково-практична конференція «Інноваційні напрями педагогічних досліджень». Молодіжний науковий форум проходив на платформі Zoom. В ньому, окрім господарів наукового молодіжного дійства – науковців нашої Академії, брали участь представники інших закладів вищої освіти України: Ужгородського національного університету, Західноукраїнського національного університету, Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського та Національного університету фізичної культури і спорту України.

На конференції оприлюднено 70 наукових доповідей, розвідок і повідомлень, над підготовкою яких працювали 106 науковців, як молодих дослідників, так і їх наукових керівників. П’ять доповідей прозвучали на пленарному засіданні, 65 – на засіданнях чотирьох тематичних секцій.

З вітальними словами до учасників традиційної щорічної науково-практичної конференції звернулися доктор педагогічних наук, проректор із стратегічного планування та наукової роботи Академії, професор Микола Курач і голова Ради молодих науковців нашої академії, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Олена Тригуба.

krosivky

Пленарний дискурс молодих представників вищої школи нашої держави доповіддю «Про перспективи міждисциплінарних досліджень в епоху генеративного штучного інтелекту. Крізь межі наук і знань – до нових можливостей для науковців і розвитку науки» розпочав асистент кафедри терапії та сімейної медицини медичного факультету, голова Ради молодих учених Ужгородського національного університету Тарас Гряділь. Викладач кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики нашої Академії Дмитро Клак доповідав про «Розвиток творчого потенціалу учнів засобами Blender». «Використання онлайн-ресурсів на заняттях трудового навчання та технологій» – тема доповіді викладача історії та технологій Фахового коледжу нашої Академії Олександра Повара. Тріо молодих науковців Академії – доцент кафедри біології, екології та методик їх навчання Олена Тригуба, студенти бакалаврату Марта Руда і Василь Яворський – підготували й оприлюднили предметно і конкретно важливе дослідження «Мікробіологічний аналіз стану повітря у закладі освіти». Завершилося пленарне засідання науково-практичної конференції доповіддю здобувачки освітньо-наукового рівня вищої освіти Марії Пасевич на тему «Від кам’яної сокири до    3D-принтера: еволюція технологій на уроках трудового навчання з історичним акцентом».

Секційний формат конференції складали чотири тематичні секції чітко визначеної профільної спрямованості. Учасники першої секції працювали над проблематикою природничо-наукової спрямованості «Інноваційні наукові дослідження в екологічній та біологічній освіті». Функції модератора у цій секції виконувала доцент Олена Тригуба. Молодих науковців, членів другої секції, також зацікавила інноваційна тематика, але вже з гуманітарно-педагогічним акцентом – «Інновації у контексті філологічної, дошкільної та початкової освіти». Модератор секційного засідання – кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Швець. Викладачі та студенти, які працювали в третій тематичній секції, зосередилися над висвітленням питань технологічної освіти; їхньою темою стали «Освітні тренди трудового навчання, технологій та інформатики», а роботу спрямовував модератор секції, викладач кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики Дмитро Клак. До новітніх теоретичних і практичних проблем освітньої сфери звернулися учасники четвертої тематичної секції «Інноваційні напрямки педагогічної роботи» (модератор – здобувачка освітньо-наукового рівня вищої освіти Марія Пасевич).

За матеріалами ІХ науково-практичної конференції «Інноваційні напрями педагогічних досліджень» проєкту «Kremenets science: open air Або наука в кросівках» буде опубліковано черговий випуск однойменного збірника наукових праць молодих дослідників-аналітиків.