ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ: ХХ, ЮВІЛЕЙНА

Відбулася ХХ Звітна науково-практична конференція професорсько-викладацького складу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка за 2023 рік. З вітальними словами до учасників такого поважного наукового форуму звернулися ректор академії, професор Афанасій Ломакович і проректор зі стратегічного планування та наукової роботи академії, професор Микола Курач.

Пленарне засідання (модератор – ректор Академії, професор Афанасій Ломакович) розпочалося доповіддю кандидата історичних наук, доцента кафедри історії та методики навчання Володимира Собчука «Місто Кременець як осередок вивчення місцевої історії». Доктор філологічних наук, професор кафедри іноземних мов і методик їх навчання Денис Чик презентував дослідження «Шляхта ностальгує: репрезентація ідеї повернення до українства сполонізованої аристократії в Галичині періоду Другої Речі Посполитої у романі «Під тихий вечір» Богдана Лепкого». Авторський науково-дослідницький інтерес кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки, дошкільної та початкової освіти Оксани Швець стосувався конкретної методичної тематики – «Play Fest-2024 «Мріємо та діємо»: новий формат реалізації цінностей гри, навчання та натхнення у співпраці кафедри педагогіки, дошкільної та початкової освіти з Lego Foundation». Викладач кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики Дмитро Клак висвітлював особливості «Використання SCRATCH-проєктів у контексті STEM». «Угорська та чеська сторінки у творчості Бориса Харчука» – тема презентаційної доповіді кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови і літератури та методик їх навчання Олега Василишина.

Комплекс стратегічно важливих науково-теоретичних і методичних проблем аналізували учасники студійних засідань. У своїх тематичних доповідях науковці спрямували увагу на «Соціально-психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах війни» (модератор – доцент Тетяна Новак, завідувач кафедри психології та соціальної роботи), «Освітні процеси в умовах воєнного стану» (модератор – доцент Тетяна Фасолько, завідувач кафедри педагогіки, дошкільної та початкової освіти), «Актуальні проблеми технологічної та професійної освіти» (модератор – доцент Ірина Цісарук, завідувач кафедри теорії та методики трудового навчання і технологій), «Новітні парадигми навчання інформатики» (модератор – доцент Надія Бабій, завідувач кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики), «Проблеми та перспективи фізичної культури і спорту в системі освіти (модератори – доцент Віктор Голуб, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання, і доцент Микола Божик, завідувач кафедри теоретико-біологічних основ фізичного виховання), «Філологічний дискурс: стан, проблеми, перспективи» (модератор – доцент Віталій Назарець, завідувач кафедри української мови і літератури та методик їх навчання), «Сучасні тенденції у лінгводидактиці та дослідженні іншомовного дискурсу» (модератор – доцент Василь Кучер, завідувач кафедри іноземних мов і методик їх навчання), «Суспільні процеси в регіональному та європейському контексті на тлі війни в Україні» (модератор – професор Ірина Скакальська, завідувач кафедри історії та методики навчання), «Сучасні вектори розвитку музично-педагогічної та мистецької освіти в Україні» (модератори – доцент Інна Ратинська, завідувач кафедри мистецьких дисциплін і методик їх навчання, і Василь Райчук, старший викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик їх навчання), «Інновації в біологічній та екологічній освіті та науці» (модератор – доцент Ольга Кратко, завідувач кафедри біології, екології та методик їх навчання).

За матеріалами ХХ Звітної науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка буде опубліковано двадцятий випуск збірника наукових праць «Актуальні проблеми гуманітарної освіти».

profkonf