ТОБІ, ВЕЛИКИЙ НАШ ТАРАСЕ, І БІЛЬ, І ШАНА, І ЛЮБОВ

Цьогоріч минає 210 років від дня народження генія українського слова Тараса Шевченка. Вшанувати Великого Кобзаря зібралися науковці та студентство Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка та кременчани – всі, для кого підготували традиційний святковий концерт виконавці-солісти і музичні колективи нашої Альма-матер у Концертному залі Гуго Коллонтая.

Відкрили програму знаменита пісня Т.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні оркестру народних інструментів та зведеного хору (керівники Надія Найчук та Інна Ратинська) й урочиста процедура покладання квітів до погруддя Поета на подвір’ї Академії. Продовжив виступи інструментальний твір Валерія Марченка «Вечорниці» (керівник та диригент Надія Найчук) та солістка Ілона Яловська з піснею «Наталка Полтавка» з однойменної опери Миколи Лисенка.

shevch koncert

Оскільки аранжування всіх трьох творів здійснив викладач Валерій Яскевич, який тепер зі зброєю в руках захищає нашу землю від ворога, то цілком логічно, що черговий цикл програми носив тематику війни, яка змінила нашу свідомість і спонукала до переосмислення життєвих цінностей. Усіх полеглих воїнів, які поклали свої життя за світле майбутнє України, вшанували хвилиною мовчання.

Скрипаль Олег Дацюк і піаністка Юлія Мельник  з «Мелодією» Мирослава Скорика та  вокальний ансамбль «Криниченька. (керівник Надія Русакова) з «Молитвою за Україну» Людмили Бабійчук на вірші Василя Дутчака змусили глибше задуматись про непросту долю нашого народу. 

Своє слово про Шевченка сказав виконувач обов’язків директора Фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук, доцент Роман Дубровський.

Віночок пісенних виступів продовжив соліст Іван Петручик: українська народна пісня «Ох і не стелися хрещатий барвінку», концертмейстер Інна Чорноока, клас викладача, заслуженого артиста України Миколи Швидківа; «Ой, чого ти почорніло, зеленеє поле» Левка Ревуцького на слова Т.Шевченка у супроводі капели бандуристів під керуванням Ірини Харамбури та «Молитва» на слова Володимира Забаштанського в  обробці Ольги Вальчук та аранжуванні Андрія Семеляка. 

Емоційно торкнулися невмирущого Кобзаревого слова жіноче вокальне тріо з керівником Аллою Афанасенко та концертмейстером Аллою Савчук (музика Миколи Лисенка «По діброві вітер виє») та камерний хор під цією ж орудою (музика Григорія Давидовського, аранжування Дмитра Котка «Розрита могила»). Володимир Танін доповнив Тарасове слово піснею Петра з опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка у супроводі струнного квінтету (керівник Неллі Галішевська). А Макарій Гусак представив один із найбільш знаних творів світової оперної класики «Granada» Lara Agustína (клас викладача Неллі Галішевської, концертмейстер Любав Головінська).

Весняного настрою додали присутнім сопілкарі Мар’яна Томашівська та Ірина Матвійчук інструментальним твором Германа Біфтінга «Весна», ансамбль окарин – «Подільською полькою» Валентина Буко та інструментальний ансамбль – «Буковинською полькою» Василя Попадюка (обидва – під керівництвом Мар’яни Томашівської).

 Яскраві народні нотки до програми внесли ансамбль народного танцю «Горлиця» (керівник Андрій Медецький), який продемонстрував свою хореографічну перлину «Гуцульський танець»; народний хор з українською народною піснею «Не ламай калини» (керівники Галина Левицька та Мар’яна Моронжук, концертмейстри Василь Райчук та Павло Яловський).

Палке поетичне Тарасове слово звучало з уст Павла Левицького, котрий прочитав уривок з поеми «Сон» та «Осії. Глава XIV (Подражаніє)», і ведучих, які тематично чергували твори українських авторів.

Пісня «Єднаймося, люба родино» Віталія Газінського та Михайла Калинюка у виконанні народного хору (керівники Галина Левицька, концертмейстри Василь Райчук та Павло Яловський) спонукали гостей свята ще раз подякувати всім тим, хто стоїть на обороні нашої країни та забезпечує її функціонування в такий складний час: Збройним Силам України, Національній гвардії,  волонтерам, парамедикам, працівникам ДСНС, поліцейським, тим, хто ціною власного життя наближує нашу перемогу.

Завершили програму виступів чоловічий вокальний ансамбль (керівник Алла Афанасенко) із символічною молитвою Дмитра Бортнянського «Господи, дай миру», соліст Володимир Іванюк у супроводі симфонічного оркестру (керівник та диригент Володимир Козачок) із піснею «Чернець» Тараса Шевченка та Михайла Вериківського, камерний оркестр під керівництвом Володимира Козачка у фортепіанному супроводі Юлії Мельник із драматичним твором Мирослави Шентюрк «Сльози» та кантатою «Радуйся, ниво неполитая» Тараса Шевченка і Миколи Лисенка.

Тож Шевченкове слово живе, пробуджує почуття національної гідності та честі, шани до рідної культури, мови, звичаїв,.кличе нас до боротьби, вчить любові до волі та рідної землі, вірі в її гідне майбутнє. А ми з особливою шаною гордимося, що наша Академія носить високе ймення Великого Кобзаря.

Вели програму Надія Нікішкіна і Микола Микулинець. Автор сценарію ­і режисер-постановник – Паввло Левицький. Звукорежисер – Лев Харамбура.


Надрукувати