НА МИСТЕЦЬКИЙ ВИШКІЛ - ДО КРЕМЕНЦЯ

Неодноразово доводилось чути, що нинішня молодь тільки й сидить у своїх смартфонах чи біля комп'ютерів-ноутбуків, оправдовуючись тим, що для них нема нічого цікавого. Проте той, хто хоче задіяти себе заняттям до душі, не чекає, що все це хтось йому організує, а сам знаходить чимало цікавого та корисного.

Це яскраво підтвердила одна з подій, що відбулась у древньому Кременці. Відомо, що наше місто здавна славиться як колиска митців і майстрів, тому чимало юнаків-пластунів Тернопільської округи (і не тільки), приїхали до нас на "Вишкіл мистецьких вмілостей". Юнацтво вивчало секрети народних ремесел гончарства, писанкарства та бісероплетіння під керівництвом відомих у нашому краї майстрів Сергія Томашівського, Юлії Янчук, Марії Олексюк, Олександри Панфілової. А ще вони мали практичні заняття та відповідали на питання опитувальника.

Хтось із учасників вже відкрив для себе світ народного мистецтва, для когось це був перший досвід, але всі вони виявили себе творчими та сумлінними учнями й отримали зароблені вмілості. Напружений і цікавий день завершила весела ватра із запалених свічок.

Символічною пластриятською хусткою гості відмітили своїх друзів Сергія Томашівського, Тетяну Фасолько, Андрія Станіславенка, котрі віддано і давно їм допомагають. А ще вони щиро подякували майстрам-інструкторам - за цікаві гутірки (розмови) та майстерки (майстер-класи), голові Кременецької міської громади Андрієві Смаглюку та заступнику голови Миколі Матвіюку - за діяльне сприяння та допомогу в організації, директорці Кременецької загальноосвітньої школи №4 Оксані Панасюк - за гостинність, соціально-відповідальним бізнесам «Молокія», «Добра вода», «Кременець WDS» - за підтримку, науковцям академії Тетяні Фасолько, Ірині Онищук, магістрантці Нелі Швед з 11-ДПСзм групи та студентові Валентинові Камаєву з 21-Р групи Кременецької ОГПА ім. Тараса Шевченка, а також батькам пластунів, Руслану Сеніну - за активну допомогу у проведенні цього незвичайного заходу і висловили бажання провести наступну зустріч із мистецтвом в історичних приміщеннях нашої Альма-матер.