У затишному залі Гуго Коллонтая Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка відбулись урочистості з нагоди ювілею жіночого мистецького гурту «Палітра», що відмітив своє перше двадцятиліття. Історія його створення сягає вересня 2003 року, коли кременецькі художниці Тетяна Балбус, Олександра Панфілова, Анна Мацега, Зоя Мацишина і Наталія Білецька вирішили об’єднати свою творчу діяльність в єдиному згуртованому колективі. Оскільки ініціатива належала Тетяні Балбус, то вона й очолила новостворену «Палітру».
Упродовж 20 років плідної роботи гурт поповнюється новими талановитими художницями і щороку представляє свої нові творчі роботи у Кременецькому краєзнавчому музеї, Тернополі, Збаражі, Вишнівці, Почаєві, Дубно, Бережанах тощо. Він бере участь у польських пленерах в межах заходів, присвячених Дням Юліуша Словацького, у фестивалях народного мистецтва, в обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках.
Для кожної художниці «Палітри» характерний власний стиль у мистецтві, улюблені мотиви зображення, матеріали та техніки виконання. Кожна з них вкладає всю свою енергію, натхнення та душу у створення творчих робіт.
Тетяна Балбус працює в галузі абстрактного і декоративного живопису, народного розпису, аплікації і колажу, ткацтва і писанкарства. Серед живописних матеріалів надає перевагу гуаші, хоча в пленерних роботах використовує акварель, акрил, олійні фарби. Любить створювати квіткові композиції з реальних мотивів, а також стилізовані зображення мотивів природи, людей, тварин, сюжетні картини на основі мотивів народного мистецтва. Своєрідне хобі художниці – створення декорованих виробів: пляшок, текстильних писанок, орнаментальних скриньок, тарелей, етноторбин тощо. У травні 2011 року Тетяна Балбус прийнята в члени Національної спілки народних майстрів України. У 2017 році їй присвоєно звання заслуженого майстра народної творчості України.
У полотнах Олександри Панфілової переважає олійний живопис різних жанрів (натюрморт, пейзаж, портрет, тематична картина), також виконує акварельні роботи та декоративні розписи на склі (стилізовані натюрморти, тематичні картини).
Іванна Погонець – чудовий майстер олійного живопису (натюрморт, пейзаж, портрет, тематична картина). Надаючи перевагу пейзажному жанру, вона надзвичайно тонко відчуває мотиви природи, досконало передає їх стан та пору року. Колорит її картин ніжний, гармонійний, продуманий. Інколи художниця майстерно виконує роботи в техніках акварелі, гуаші, навіть ткацтва.
Богдана Гуменюк – професійний майстер живопису різних жанрів, надає перевагу зображенню квітів і пейзажів. Працює вона в акварельній і олійній техніках живопису, виконує пастельні роботи.
Частина учасниць гурту є випускницями спеціальності «Образотворче мистецтво» Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту ім. Тараса Шевченка різних років.
Юлія Янчук в даний час працює у приватній Майстерні чудес «Викрутаси» (м. Кременець), де навчає діток та виготовляє рукотворні сувеніри. Працює в галузі образотворчого мистецтва, виконуючи роботи в техніках графіки, розпису, витинанки. Марія Швед творчо працює в техніках акварельного і олійного живопису різних жанрів, надає перевагу декоративному стилю, створюючи стилізовані зображення тварин, людей, квітів, природи. Останнім часом захопилася лялькарством, зокрема лялькою-мотанкою.
Юлія Трачук – керівник гуртків «Писанка» та «Сувенірні вироби» у Кременецькому центрі дитячої творчості. Працює в різних жанрах і техніках образотворчого мистецтва, насамперед олійного живопису (портрет, натюрморт, пейзаж, тематична картина). Олена Павлович працює в академії в галузі декоративно-прикладного мистецтва, виконуючи роботи в техніці вишивки. Ольга Зозуля виражає себе в різних жанрах і техніках образотворчого мистецтва, особливо захоплюючись олійним живописом в техніці мастихіну (портрет, натюрморт, пейзаж, тематична картина). Катерина Склярук – надзвичайно обдарована художниця у різних галузях мистецтва. Вона на високому фаховому рівні виконує акварельний, гуашевий та олійний живопис, створює чудові творчі роботи в техніці графіки в зображенні пейзажу, квітів, натюрморту, портрету, стилізованих образів людей і тварин.
Людмила Блищак – лялькарка, майстер народних промислів художнього моделювання. Лялькарством захоплюється досить давно, любить цей вид мистецтва. У її доробку – ляльки-мотанки як традиційний український оберіг, топіарій (дерево щастя), текстильна лялька, лялька-скринька, інтер'єрна лялька, ляльки з панчох (панчішна техніка) та оберегова лялька-мотанка. У кожній ляльці присутня харизма, душа та позитивна енергетика. Наталія Рублевська -- художниця-педагог, майстриня технік бісероплетіння та валяння. Вона виготовляє прикраси з бісеру та валяної вовни, аксесуари та елементи одягу у згаданих техніках.
Ці чарівні жінки є неординарними особистостями, що демонструють кожному поціновувачу мистецтва власне бачення світу, яке відображають у красі і неповторності своїх творів. Тож щирі слова привітань з нагоди ювілею гурту прозвучали з уст в. о. директора Фахового коледжу, кандидата філологічних наук, доцента Романа Дубровського, заступника міського голови Кременця Ігоря Гука, директора Літературно-меморіального музею Юліуша Словацього Тамари Сєніної, літературного редактора газети «Замок» Ніни Багнюк, майстра народних промислів Василя Петровського та редактора Кременецького радіомовлення Зої Карп’юк.
Упродовж ювілейного заходу чудові пісенні та інструментальні твори дарували винуватцям дійства юні представники музичного мистецтва академії та коледжу та їх наставники: солістка Софія Коваль (пісня «Душа» із репертуару Вів’єн Морт) і гітарист-вокаліст Юрій Лярський з піснею на слова Ліни Костенко «Вечірнє сонце», піаністка Ірина Матвійчук із твором Ганса Зімера «Перший крок», скрипаль Олег Дацюк з «Арією» Йоганна Себастьяна Баха у фортепіанному супроводі Людмили Дацюк і сопілкарка Мар’яна Томашівська з інструментальним твором Мирослава Блощичака «Вітер любові».
На завершення свята керівник жіночого мистецького гурту Тетяна Балбус від імені своїх колег зі словами щирої вдячності звернулася до присутніх і запросила їх переглянути виставку творчих робіт «Палітри» під музичний супровід піаністки Світлани Гуральної. Автор сценарію і ведучий дійства – Сергій Колісецький. За технічне забезпечення свята відповідав Левко Харамбура.