ОСІННІЙ КРОС ІЗ ЛІТНЬОЮ НАПРУГОЮ

Легкоатлетичний крос належить до найбільш масових і традиційних видів спортивних змагань. В нашому закладі вищої освіти він виконує ще одну традиційну функцію – завершує цикл спортивних змагань літньо-осіннього періоду і звільняє спортивні доріжки та майданчики для зимових видів спорту. Саме такий крос на дистанцію 500 метрів було організовано у нашому Фаховому коледжі. На старт вийшли студенти І–ІV курсів усіх спеціальностей. Причім, забіги та визначення переможців проводилися диференційовано –  для хлопців і дівчат спеціальності «Фізична культура» та окремо для їх колег із спеціальностей «Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво», «Трудове навчання та технології» та «Дошкільна освіта». Обов’язки головного судді змагань були покладені на викладача Василя Коханця, а обов’язки секретаря виконував викладач Юрій Яворський.

Організатори легкоатлетичного кросу визначили основними цілями змагань популяризацію легкої атлетики серед студентської молоді, залучення майбутніх педагогів до занять фізичною культурою та спортом, підготовку студентів до участі в спортивних змаганнях районного та обласного рівнів. Місцем проведення кросу став міський стадіон. Загальна кількість спортсменів, які вийшли на старт, складала 57 осіб, з них – 32 юнаки та 25 дівчат. Переможців серед юнаків визначили після чотирьох забігів, серед дівчат – після трьох.

Серед академічних груп неспортивного профілю найкращих успіхів досягли другокурсники спеціальності «Трудове навчання та тенології» – їх представники зайняли всі сходинки п’єдесталу пошани: І місце – Артем Воронко, ІІ місце – Іван Ремизович, ІІІ місце – Андрій Мамай. Спортивна боротьба серед дівчат цього разу була гострішою. Переможницею забігу стала першокурсниця спеціальності «Дошкільна освіта» Олена Фаб’янчук; друге місце – за студенткою другого курсу спеціальності «Музичне мистецтво»  Вірою Тимощук, а на третьому – також майбутній учитель музики, першокурсниця Марта Кучерук.

Гостра боротьба розгорнулася між майбутніми фахівцями фізичного виховання – студентами спеціальності «Фізична культура». Цілком логічно, що в такій боротьбі певну перевагу мали студенти старших курсів, які мали серйознішу спортивну підготовку та певний досвід участі в спортивних змаганнях. Першим прийшов до фінішу студент четвертого курсу Костянтин Іщук, його одногрупник Валентин Присяжнюк став третім, а другу сходинку п’єдесталу пошани зайняв третьокурсник Богдан Піддубняк. Дещо іншим був склад переможців легкоатлетичного забігу серед дівчат спеціальності «Фізична культура». У них, як і в юнаків цієї спеціальності, перше і третє місця залишилися за старшокурсниками: переможницею стала третьокурсниця Віра Циганкова, студентка четвертого курсу Марія Кратасюк виборола «бронзу», а от на другу сходинку вже згаданого п’єдесталу пошани буквально увірвалася першокурсниця Марія Дмитрук.

Тож хоча за часовими параметрами легкоатлетичний крос був осінній, але напруга спортивного суперництва мала високий тонус – близький до літнього. Переможці нагороджені грамотами відповідного до зайнятого місця, а також поповнили особисту скарбничку досвіду участі в спортивних змаганнях і отримали змогу об’єктивно оцінити свою особисту підготовленість до подолання фізичних навантажень та до участі в інших заходах спортивної спрямованості.

kros2

kros

 


Надрукувати