«Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them».
Назва проєкту:
«Надання можливостей та організаційного успіху малим місцевим університетам в Україні»
Абревіатура проєкту: BOOST
Назва проєкту англійською мовою:
«Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine»
Номер проєкту: 101083203 – BOOST
Тривалість проєкту: 1 березня 2023 – 28 лютого 2025
Сума гранту програми Еразмус+ (CBHE): З99 997,00 €
Цільова група: університети України та ЄС, студенти університетів.
Вебсторінка проєкту: https://boost.mspu.edu.ua/ 
Фесбук-сторінка проєкту: https://www.facebook.com/boostUkraine/
Міжнародний Координатор: Олександра Головко, Тартуський університет, Естонія
e-mail: nt@ut.ее">grаnt@ut.ее
Партнери проєкту:
- Тартуський університет (Естонія),
- Приморський університет (Словенія),
- Університет прикладних наук в Ельблонзі (Польща),
- Полтавський національний педагогічний імені В. Г. Короленка,
- Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького,
- Донбаська національна академія будівництва і архітектури,
- Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
- Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка
- Мукачевський державний університет
Мета проєкту BOOST:
підвищення потенціалу шести українських закладів вищої освіти шляхом впровадження інноваційних практик у підходах до навчання та роботи.
Три ключові напрямки:
- зміцнення ІТ і технічного потенціалу;
- впровадження цифрових і студентоцентрованих методів навчання;
- підтримка міжнародної співпраці та розвиток навичок управління грантами.
Завдання проєкту:
1. Проведення регулярних kick-off meeting.
2. Офлайн-тренінги в країнах Європейського Союзу (Естонія, Польща та Словенія).
3. Підвищення кваліфікацій науково-педагогічних працівників українських ЗВО.
4. Стратегії розвитку ІТ технологій українських університетів та співпраця з МОН України.
5. Навчання щодо написання гранту та спільна подача.
6. Тренінги з використання цифрових технологій та організації особистісно-орієнтованого навчання на платформі Moodle Тартуського університету (м. Тарту Естонія).
У рамках участі у грантовому проєкті «Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine» (101083203 – BOOST – ERASMUS-EDU-2022-CBHE) («Надання можливостей та організаційного успіху регіональним університетам в Україні») на базі нашої Академії відбулося урочисте відкриття Лабораторії змішаного навчання, обладнаної за кошти Європейського Союзу (загальна вартість становить 10 400 євро). Тепер здобувачі освіти та викладачі можуть вільно використовувати нову техніку та обладнання, а саме:
- 2 інтерактивних панелі SMART Board SBID-MX265-V4;
- 2 персональних комп’ютери Acer Aspire C24-1300 (DQ.BL0ME.00H);
- багатофункціональний пристрій Konika Minolta bizhub 4020i;
- сервер для збереження мультимедійних даних Impression NetNavigator S;
- програму Grammarly Premium з ліцензією на 24 місяці.
Це сучасне обладнання прийнято на баланс КОГПА і буде активно використовуватися у навчальному процесі. Щиро дякуємо Європейському Союзу та всім партнерам проєкту за підтримку та співпрацю, які відкривають нові горизонти для наших студентів та викладачів.
#ErasmusPLus, #ErasmusUA, #BOOST
Участь у проекті 101083203 BOOST (Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine), що фінансується програмою Європейського Союзу Еразмус+КА2, є прекрасною можливістю поспілкуватися з міжнародними партнерами та поділитися низкою розвитку та нетворкінгу. Ініціатива на чолі з координатором BOOST in Ukraine – Erasmus+ project Alesia Golovko сприяє синергії між двома проектами «Малим місцевим університетам України» (101083203 – BOOST) та «Естонія-Україна: співпраця в багатомовній освіті»(158-2019 - EstDev) в рамках навчального візиту до Тартуського університету, Естонія (17-21 червня 2024 року).
У фокусі заходу – надати учасникам певні уявлення про інтернаціоналізацію освіти та досліджень в Естонії та стимулювати партнерів UA до модернізації стратегії інтернаціоналізації своїх рідних університетів.
Перший день навчального візиту включав два неймовірні заняття:
- Сесія 1 з Омарі Лоїд про ідеацію міжнародного проекту;
- Сесія 2 з Сіім Лепіком та спікерами Агентства досліджень в Естонії щодо міжнародних досліджень та міжнародного співробітництва в Естонії.
Науково-педагогічні працівники Академії (Курач Микола Станіславович – проректор із стратегічного планування та наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії і методики трудового навчання та технологій; Кучер Василь Васильович – кандидат філологічних наук, доцент, зав. кафедри іноземних мов і методик їх навчання; Янусь Наталя Володимирівна – кандидат філологічних наук, доцент) мали честь відвідати кілька проникливих сесій під керівництвом поважних експертів:
- Silva Bratoz / Сільва Братос (Professor, Faculty of Education, University of Primorska / професор, факультет педагогіки, Приморський університет) продемонструвала комплексну дорожню карту до стратегії інтернаціоналізації;
- Lauri Randveer / Лаурі Рандвір (Senior Specialist of International Cooperation, University of Tartu / старший спеціаліст з міжнародного співробітництва, Тартуський університет) представила Офіс міжнародного співробітництва;
- Aliis Liin / Аліс Ліін (Legal Counsel, University of Tartu / юрисконсульт, Тартуський університет) поглиблено ознайомила з організацією Офісу міжнародного співробітництва;
- Katrin Pajuste-Kuul / Катрін Паюсте-Куул (Research and Development Adviser, University of Tartu / радник з досліджень та розвитку, Тартуський університет) обговорила ініціативи стратегічного планування в Тартуському університеті;
- Karoliina Vilimaa-Pennarun / Кароліна Вілімаа-Пеннарун (University of Tartu / Тартуський університет) поділилася інсайтами щодо стратегій міжнародної співпраці приймаючого університету;
- Eveli Soo / Евелі Су (Head of International Marketing, University of Tartu / завідувач відділу міжнародного маркетингу, Тартуський університет) проаналізувала стратегії міжнародної співпраці університету.
Дискусії були зосереджені на темах відкритої науки, досліджень та підприємництва як потужних інструментів інтернаціоналізації. Багато чого дізналися від шановних лекторів, які поділилися своїми уявленнями на різні теми:
- Ülle Jagomägi / Улле Ягомягі (Head of Business Relations / керівник відділу ділових зв'язків) розповіла про функціонування Центру підприємництва та інновацій, його вирішальну роль у роботі Тартуського університету з інтернаціоналізації;
- Kristofer Jürisoo / Крістофер Юрісу (Community Manager / керівник громади) підкреслив значення Наукового парку в дослідженнях інтернаціоналізації;
- Krista Aru / Кріста Ару виступила з захопливою сесією про відкриту науку та її вплив на інтернаціоналізацію університетів та досліджень.
Один із акцентів заходів був на розумінні життєво важливої ролі Грантового офісу та його діяльності в Тартуському університеті. Партнери BOOST in Ukraine - Erasmus+ project мали можливість обговорити з експертами різні аспекти:
- Siret Rutiku / Сірет Рутику (Head of the Grant Office / керівник грантового офісу) поділився інформацією про міжнародні проекти в Тартуському університеті;
- Laura Tomson / Лаура Томсон (Foreign Funds Coordinator / координатор закордонних фондів) та Tene Viiburg / Тене Війбург (Head of Cooperation Processes / керівник процесів співпраці) розповіли про роботу координаторів та використання цифрових інструментів;
- Dorota Zarek / Дорота Зарек презентувала стратегію інтернаціоналізації Університету прикладних наук в Ельблонзі.
Завершували обговорення рефлексивною сесією під керівництвом нашого міжнародного координатора Alesia Golovko, де учасники розмірковували над питанням: "What am I taking with me today?" / "Що я сьогодні візьму з собою?"
Учасники мали змогу відвідати Інститут комп'ютерних наук в корпусі Дельта Тартуського університету, провели екскурсію Бібліотекою Тартуського університету і були надзвичайно вражені її сучасними та інноваційними просторами. Мали візит у Тартуський коледж охорони здоров'я, де мали честь зустрітися з ректором Уллою Підер. Вона поділилася ініціативами коледжу щодо підтримки українських медичних працівників у ці непрості часи.
За сесіями BOOST in Ukraine - Erasmus+ project відбулися плідні обговорення, які надали нам цінні перспективи та мотивуючі ідеї. Ми раді взяти застосувати їх у наших власних зусиллях з інтернаціоналізації.
Цей досвід надихає і мотивує!
Величезна подяка всім спікерам та організаторам! Сподіваємось на плідну співпрацю.
У рамках реалізації BOOST inUkraine-Erasmus+project науково-педагогічні працівники Академії здійснили навчальну поїздку в Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu / University of Applied Sciencesin Elbl ąg, Польща. Українські партнери відвідали data-центру Гданську,побувалиу Лабораторії занурення в 3D-візуалізацію Гданського політехнічного університету та були вражені можливостями лабораторії у відображенні візуальної деталізації та реалізму простору. Взявши участь у майстер-класах Dorota Żarek та Jerzy Buriak, учасники ознайомились із методикою створення курсів на платформі Moodle Comenius за допомогою використання програм Latex та Geogebra, цифрових інструментів, вікторин. Разом із Robert Fidytek та Robert Turlej учасники-партнери з України практикували навички у роботі з локальним середовищем Moodle (XAMPP), встановленні Linux, бази даних, адмініструванні веб-сервера. На завершення робочого тижні партнери з України презентували та обговорювали SWOT-аналізи та стратегії діджиталізації ЗВО.
Українська команда була приємно вражена новітніми технологічними можливостями, отримала цінний інсайт та практичні поради щодо цифровізації навчальних закладів, обмінялася ідеями та досвідом щодо сучасного викладання за допомогою інструментів ІКТ та онлайн-платформам.
AlesiaGolovko, SvitlanaShytikova, NationalErasmus+ Office inUkraine& HERE team
#ErasmusPLus, #ErasmusUA, #BOOST
Протягом 18-22 грудня у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся навчальний тренінг «Курс написання проектів» в рамках ERASMUS+ «Надання можливостей та організаційного успіху малим місцевим університетам в Україні». Учасники з 7 університетів-партнерів формували навички та вивчали методи ефективного проектування та реалізації проектів.
Деякі викладачі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка взяли участь у Marketplace of ideas, обговорили перспективні ідеї проектів Erasmus+, визначили області, що перетинаються, об’єднали ідеї разом із міжнародним координатором BOOST Алесею Головко та сформували робочі групи. Учасники працювали над концепцією та методологією розробки проекту, управління проектом, забезпечення якості. Вони ознайомилися з поняттям бюджету, з чого складається та як підійти до нього в проекті, узагальнили ідеї. Викладачі відзначили, що курс виправдав їхні очікування.
National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team
Svitlana Shytikova
Alesia Golovko
https://boost.mspu.edu.ua/
#BOOST #ErasmusPlus #ErasmusUA
27 листопада – 1 грудня партнери проекту BOOST зустрілися у Приморському університеті (м. Копер, Словенія). Упродовж 5 робочих днів візиту викладачі закладів вищої освіти України ефективно удосконалювали навички організації студентоцентрованого змішаного навчання та цифрових компетенцій. Партнери-університети зі Словенії, Естонії та України поділилися досвідом використання платформи Moodle. Завдяки плідній груповій роботі під час інформативних та захоплюючих лекцій словенських колег українські викладачі отримали нові знання щодо використання цифрових інструментів у викладанні, створення віртуального середовища та організації віртуальної мобільності студентів, розробки та вдосконалення курсів.
Реалізація двохрічного проекту 101083203 ВООST триває….
National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team, Svitlana Shytikova, Alesia Golovko
https://boost.mspu.edu.ua/
#BOOST #ErasmusPlus #ErasmusUA
Реалізація проекту BOOST триває.
Триває реалізація двохрічного проекту 101083203 BOOST (Надання можливостей та організаційного успіху малим університетам в Україні) що фінансується програмою Європейського Союзу Еразмус+. В рамках реалізації цього проекту 31 науково-педагогічний працівник Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка проходить навчання за курсами:
1) International and Grant Office Duties in the EU Universities
2) Workshops on IT and Tech Support
3)Learner-centered methodologies and techniques
4) Digital learning tools and platforms.
Викладачами та тренерами цих курсів є науково-педагогічні працівники та спеціалісти (технічна підтримка та міжнародна діяльність) головного координатора проекту – Тартуського університету (м. Тарту, Естонія), а також партнерів – Приморського університету(м. Копер, Словенія), Академія прикладних наук в Ельблонгу (м. Ельблонг, Польща).
Навчання не обмежується лише роботою на платформі Moodle Тартуського університету та Zoom-конференціями, а й знайде свою практичну реалізацію в очній зустрічі 27 листопада-1 грудня в Приморському університеті (м. Копер, Словенія).