Доманюк Оксана Михайлівна

domaniuk

Доманюк Оксана Михайлівна - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри

Народилася 17 серпня 1986 р. в с. Бірки Шумського району, Тернопільської області.

Вищу освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання» здобувала впродовж 2001-2008 рр. у Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті імені  Тараса Шевченка. У 2008 р. закінчила Рівненський державний гуманітарний університет, отримавши диплом магістра з відзнакою та здобувши кваліфікацію викладача педагогіки, психології і методик дошкільного виховання у вищих навчальних закладах, вихователя дошкільного закладу, вчителя початкових класів.

Упродовж 2008-2009 рр. О. М. Доманюк працювала вихователем Шумського дитячого ясла-садка «Сонечко», де набула неоціненного досвіду практичної діяльності з дітьми дошкільного віку.

З 2010 р. розпочала професійну діяльність на посаді асистента кафедри теорії і методики дошкільної та початкової освіти у Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті імені  Тараса Шевченка, де працює і до сьогодні.

У 2019 р. під науковим керівництвом доцента  Онищук І. А. завершила написання кандидатської дисертації «Підготовка майбутніх вихователів до формування доброзичливості у дітей старшого дошкільного віку» за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

О. М. Доманюк – автор близько 30 наукових та методичних праць, з-поміж яких: навчально-методичний посібник «Формування доброзичливості у дітей старшого дошкільного віку» (2019 р.), наукові статті у фахових виданнях України, збірниках наукових праць, матеріалах конференцій, зарубіжні публікації.

Коло наукових інтересів становлять актуальні проблеми сучасної дошкільної та вищої освіти, підготовка фахівців дошкільної освіти у закладах вищої освіти до роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, виховання доброзичливості у дітей передшкільного віку, логіко-математичний розвиток дітей раннього та дошкільного віку.

Забезпечує викладання професійно орієнтованих навчальних дисциплін: педагогіка дошкільна; теорія та методика формування елементарних математичних уявлень у дітей; виховання дітей у різновікових групах; технології раннього розвитку дитини; розвиток і виховання дітей раннього віку; освітній менеджмент в галузі дошкільної освіти.

Здійснює керівництво студентською проблемною групою «Формування базових якостей дітей передшкільного віку» та науковою роботою студентів, є наставником молоді, виконуючи обов’язки куратора групи.