Факультет фізичного виховання, біології та психології

 

b                                               

 

 

 

             

         Бережанський Олександр Олегович - декан факультету фізичного     виховання та біології кандидат наук з фізичного      виховання та спорту,  доцент, майстер спорту України з лижного двоборства

 

Секретар деканату – Соломонюк Лілія Анатоліївна


Адреса: м. Кременець, вул. Ліцейна, 1
(спортивний корпус)

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 


Професорсько-викладацький склад – 31 осіб, у т. ч.
доктори наук, професори – 2;

кандидати наук, професори – 2;

кандидати наук, доценти – 10;

кандидати наук, доценти кафедри – 3;

кандидати наук, старші викладачі – 7;

старші викладачі – 2;

асистенти – 5.


Кафедри факультету:
- спортивних ігор та туризму (зав. кафедри – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Голуб В. А.);
- теоретико-методичних основ фізичного виховання (зав. кафедри –  кандидат педагогічних наук, доцент Божик М.В.);
- біології, екології та методики їх викладання (зав. кафедри – кандидат біологічних наук, доцент Цицюра Н.І.).
Програми підготовки:
Бакалавр:
014 Середня освіта (Фізична культура)

014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)

101 Екологія

Магістр:
014 Середня освіта (Фізична культура)

014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)

 


Професорсько-викладацький склад факультету працює над підвищенням рівня якості освіти студентів, урізноманітненням форм і методів організації навчально-виховного та тренувального процесу. В основу професійної підготовки студентів покладено вивчення і впровадження у практику передового досвіду найкращих фахівців галузі.
Забезпечення освітнього та тренувального процесу студентів спрямоване на набуття високої якості знань, рухових умінь і навичок з обраного фаху, вмінь застосовувати їх на практиці, організацію творчої праці, самовдосконалення. Висока ефективність наукової та навчально-методичної роботи кафедр факультету забезпечується завдяки впровадженню сучасної комп’ютерної техніки, що дає змогу інтенсифікувати освітній процес і готувати високопрофесійних фахівців до роботи в умовах інформаційної освіти.
Факультет у своєму розпорядженні має сучасну матеріально-технічну базу: ігровий спортивний зал, спеціалізовану гімнастичну залу, тренажерну залу для занять атлетизмом та пауерліфтингом, легкоатлетичний стадіон, волейбольний майданчик, тенісний зал. Для проведення наукових досліджень та науково-польових практик із відповідних природничих дисциплін у процесі підготовки майбутніх фахівців біології використовуються навчальні та науково-дослідні лабораторії, оранжерея, навчально-дослідна станція площею 15 га, у структурі якої є навчально-дослідні земельні ділянки, аптекарський город, пасіка та виробничий відділ.
Науково-педагогічні працівники факультету працюють над формуванням здоров’язберігаючого освітнього середовища закладу, застосовуючи активні форми і методи навчання. Традиційними стали організація та проведення спортивних змагань, круглих столів, присвячених Всесвітньому дню здоров’я.

З метою залучення студентської молоді до занять фізичною культурою і спортом факультет проводить Спартакіаду академії і факультету з різних видів спорту. Щорічно організовуються міжобласні та міжнародні турніри: з футзалу - пам’яті Героя України В. Чорновола, волейболу - пам’яті загиблих воїнів у афганській війні, міні-футболу серед ветеранів - пам’яті заслуженого журналіста України М. Баліцького.
Завдяки професійному підбору абітурієнтів та постійним пошукам талановитих спортсменів футбольна команда академії ФК „Кременець-Академія” є постійним учасником Чемпіонату України з футболу серед закладів вищої освіти, що проходить під егідою Всеукраїнської футбольної асоціації студентів. У сезоні 2012-2013 років ФК „Кременець-Академія” була Чемпіоном України, під керівництвом заслуженого працівника фізичної культури та спорту, старшого викладача кафедри теорії та методики фізичного виховання А. Антонюка.
У ході навчання студенти факультету знайомляться з унікальними природними, історико-культурними та туристичними ресурсами регіону як елементами цілісної еколого-туристичної системи в межах локальних територій, зокрема Національного природного парку «Кременецькі гори», Кременецького ботанічного саду. Організація екскурсій маршрутами екологічних, еколого-туристичних стежин дозволяє здійснити популяризацію екологічних знань та спрогнозувати віддалені наслідки втручання людини в природу.
Добрим звичаєм факультету стало проведення низки екологічних акцій (із захисту птахів, оновлення зелених насаджень, відновлення історичних місць Кременця), інтелектуальних та екологічних конкурсів, спортивних змагань, а також традиційних звітів художньої самодіяльності ,,Посвята у студенти”, де кожен студент може показати свої мистецькі таланти.

Високий науково-методичний рівень та професійна майстерність викладачів факультету дозволяє здійснювати підготовку майбутніх вчителів біології, фізичної культури та еклогів відповідно вимог сучасної освіти. Найкращі випускники факультету отримують рекомендації до навчання в магістратурі та аспірантурі, що дає право працювати у вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації, підвищувати рівень професійної майстерності, реалізовувати набуті знання, уміння і навички в науковій роботі.
Досягнення, які має факультет фізичного виховання та біології, – це поєднання знань та практичних умінь досвідчених викладачів і енергії молодих науковців, що дає змогу ефективно працювати сьогодні та з оптимізмом дивитися в майбутнє.