Чик Денис Чабович

chyk

Чик Денис Чабович – Доктор філологічних наук, професор,

професор кафедри іноземних мов і методик їх навчання

Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка

Доктор філологічних наук, професор, професор кафедри іноземних мов і методик їх навчання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка

ORCID https://orcid.org/0000-0002-4304-114X

Освіта

• У 2003 році закінчив Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди і отримав повну вищу освіту за спеціальністю „Педагогіка і методика середньої освіти. Мова і література (англійська)” та здобув кваліфікацію вчителя англійської мови, зарубіжної літератури, організатора освіти, викладача у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
  • Упродовж 2004-2008 рр. навчався в аспірантурі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка без відриву від виробництва (спеціальність 10.01.05 – порівняльне літературознавство).
  • Кандидат філологічних наук з 2009 року. Дисертацію захистив 18 вересня 2008 року у спеціалізованій вченій раді К 58.053.02 Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Тема дисертації – «Проза Г. Квітки-Основ’яненка і англійський сентименталізм» (спеціальність 10.01.05 – порівняльне літературознавство).
  • У 2011 році було присвоєно вчене звання доцента кафедри англійської філології.
  • Упродовж 2013-2016 рр. навчався у докторантурі при кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури Бердянського державного педагогічного університету.
  • 10.2018 р. захистив дисертацію на тему «Жанрові системи української та англійської прози кінця XVIII – середини ХІХ ст.: проблеми типології та поетики» на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук за спеціальністю 10.01.05 – порівняльне літературознавство на засіданні спеціалізованої вченої ради у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
  • У 2021 році присвоєно вчене звання професора кафедри іноземних мов і методик їх навчання.

Професійний досвід

Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти – 21 рік, у тому числі у Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка – 21 рік.

Основні навчальні курси: «Іноземна мова за професійним спрямуванням (англійська)»; «Сучасна англійська література»; «Методика навчання зарубіжної літератури в закладах освіти»; «Порівняльне літературознавство»; «Вступ до загального літературознавства».

Експертна діяльність

Брав участь у якості керівника експертної групи у роботі 15-ти експертних груп для проведення акредитаційних експертиз ОП Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (з 2020 р. по даний час). Експерт НАК (з 2021 року).

Наукова робота

Сфера наукових зацікавлень: проблеми літературної імагології та компаративної генології.

Має понад 90 публікацій, з них 85 наукових та 5 навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях – 51.

Виконує обов’язки головного редактора філологічного часопису «Кременецькі компаративні студії» (з 2011 р.). Працює у редакційних колегіях наукових видань, включених до переліку наукових фахових видань України (категорія «Б»): «Слово і Час» (Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України), «Закарпатські філологічні студії» (ДВНЗ «Ужгородський національний університет»), «Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка».

Громадська діяльність

Керівник ГО «Волинські культурні ініціативи» та волонтер ВЦ «Кременець. Армія. SOS!!!».

Участь у грантових програмах і міжнародних наукових проєктах:

• Індивідуальний грантовий проєкт «Навчання на онлайн-курсі «TESOL: Language Teaching Methodology» та вдосконалення методики навчання англійської мови в Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка» (конкурс «House of Europe Opportunities 2021/2022» від Гете-Інституту (м. Київ));
  • Стипендія від Фундації імені Кшиштофа Скубішевського та Центру східноєвропейських студій Варшавського університету для виконання індивідуального наукового проєкту «Jewish stereotypes in the Prose of Panteleimon Kulish: Models, Transformations and Modifications» (програма «Pilna pomoc dla zachowania potencjału naukowego Ukrainy», Республіка Польща, 2022 рік);
  • Стипендія за програмою «Supporting Ukrainian Editorial Staff (SUES)» від Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk (Республіка Польща, 2022 рік);
  • Стипендія для випускників грантових програм House of Europe (квітень 2023 року, Гете-Інститут (м. Київ));
  • Індивідуальний грантовий науковий проєкт від the Canadian Institute of Ukrainian Studies (CIUS) (2023-2024 р., Канадський інститут українських студій Університету Альберти, Канада).
  • Наукова стипендія від Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego(програма «Досліджуй в Україні», Республіка Польща, вересень – грудень 2023 року).
  • Дослідницька стипендія від the Memorial Foundation for Jewish Culture (США) (листопад 2023 – листопад 2024 рр.).