Швець Оксана Вікторівна

shvets

Швець Оксана Вікторівна – кандидат педагогічних наук, доцент.

Народилася 22 червня 1990 р. в м. Кременці Тернопільської області. У 2007 р. закінчила Кременецьку загальноосвітню школу I-ІII ступенів № 3 із золотою медаллю.

У 2012 р. з відзнакою закінчила Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут імені Тараса Шевченка та отримала кваліфікацію організатора дошкільної освіти, вихователя дітей дошкільного віку, вчителя початкової школи.

Професійну діяльність розпочала у Кременецькому педагогічному коледжі КОГПІ імені Тараса Шевченка на посаді викладача в складі циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін (2011-2012 рр.).

Упродовж 2012-2019 рр. – асистент, старший викладач кафедри теорії і методики дошкільної та початкової освіти Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені  Тараса Шевченка.

У 2018 р. в спеціалізованій вченій раді Рівненського державного гуманітарного університету під науковим керівництвом професора В. Є. Бенери захистила кандидатську дисертацію «Підготовка майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів до використання поетичних творів у процесі художньо-мовленнєвої діяльності» за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

О.В. Швець – член Ради молодих науковців академії, куратор 31-ДО групи, активно працює з студентами над підготовкою доповідей та статей на міжнародні, всеукраїнські та вузівські конференції з актуальних питань дошкільної та початкової освіти.

Науковий доробок складає близько 50-ти наукових публікацій, серед яких навчально-методичні посібники «Теорія та технологія валеологічної освіти дошкільників. Практикум. Ч. 1», «Валеологія в системі дошкільної освіти. Практикум. Ч. 2» (у співавторстві),  «Поетичні сходинки зростання» (у співавторстві). Результати її наукових розвідок представлені у фахових виданнях України, зарубіжних публікаціях, збірниках наукових праць.

Сферу наукових інтересів становлять проблеми сучасної дошкільної та початкової освіти, зокрема, методики організації художньо-мовленнєвої діяльності дітей, валеологічної освіти дошкільників, формування їх мовленнєвої та природознавчої компетентностей.

Викладає професійно-орієнтовані навчальні дисципліни: теорія і методика розвитку рідної мови; методика організації художньо-мовленнєвої діяльності дітей; основи природознавства з методикою; теорія та технологія валеологічної освіти дітей дошкільного віку; теорія та методика фізичного виховання; методика навчання природознавства.