Приймас Наталія Володимирівна

pryimas

Приймас Наталія Володимирівна - кандидат педагогічних наук, доцент.

Народилася 14 грудня 1973 р. в с. Тилявка Шумського району Тернопільської області в сім’ї вчителів. Упродовж 1981 − 1991 рр. навчалася в Тилявській ЗОШ І-ІІІ ступенів. 1 вересня 1991р. призначена вихователем групи продовженого дня вищезгаданої школи. У 1992-1997 рр. навчалася на заочному відділенні факультету підготовки вчителів початкових класів Тернопільського державного педагогічного інституту. У 1996 р. призначена на посаду вчителя початкових класів Тилявської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У 1991 р. взяла участь у науковій конференції, присвяченій поверненню на рідну землю імені Уласа Самчука та презентації його твору «Марія». Наступного року стала членом Товариства пам’яті українського письменника Уласа Самчука «Волинь», яке почало діяти в Тилявці, поставивши перед собою мету пропагувати творчість видатного земляка, а також згуртовувати найперше родину Самчука, до якої належить сама, його давніх друзів, шанувальників і дослідників творчості. Надалі брала активну участь у діяльності щодо відродження творів У. Самчука, поширення його імені та творчості, була з-поміж групи активістів, які збирали матеріали для музею. Завдяки цій роботі у вересні 1993 р.  відкрито перший в Україні музей Уласа Самчука у Тилявці. У жовтні 1994 р. перевезено в Україну музей-архів письменника з Торонто, безцінні реліквії передано Тилявському літературно-меморіальному музею Уласа Самчука, зокрема, Приймас Н.В. є в числі тих, хто на його базі проводить наукові дослідження, організовує семінари та конференції, урочисті академії тощо.

Отримавши рекомендації до подальшої наукової роботи, у 2002 р. прикріплена до кафедри педагогіки ТЕІПО з метою написання кандидатської дисертації, присвяченої вивченню життя і творчості У. Самчука. У вересні цього ж року прийнята на роботу у Кременецький педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка, продовжуючи також працювати вчителем початкових класів за сумісництвом.

У 2003 р. здобула перемогу в конкурсі учителів початкових класів Шумського району Тернопільської області «Учитель року».

29 серпня 2003 р. призначена на посаду старшого викладача кафедри загальної педагогіки та психології Кременецького ОГПІ ім. Тараса Шевченка.

У 2008 р. в Тернопільському НПУ ім. В. Гнатюка захистила кандидатську дисертацію на тему «Просвітницька діяльність та педагогічні погляди Уласа Самчука (1905–1987 рр.)» (спеціальність 13. 00. 01 − загальна педагогіка та історія педагогіки).

У 2014 р. Приймас Н. присвоєно вчене звання доцента кафедри загальної та соціальної педагогіки.

Здійснювала керівництво науково-дослідними лабораторіями «Становлення та розвиток освітніх процесів на Волині», «Виховні технології у системі безперервної освіти». Студентська проблемна група «Актуальні проблеми педагогіки початкової школи», у науковому доробку якої понад 40 публікацій, є учасником багатьох міжнародних та всеукраїнських конференцій, педагогічних читань, семінарів.

Коло наукових інтересів: історія вітчизняної педагогіки, роль та значення літератури для виховання та розвитку особистості, актуальні проблеми педагогіки початкової школи.

Нагороджена грамотою обласного управління освіти та науки (2003 рік) і  грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської обласної ради ( 2015 рік ).

Автор близько 40 наукових праць, низки статей у періодиці, зокрема: «Просвітницька діяльність та педагогічні погляди Уласа Самчука: монографія» (2012),  «Літературне виховання у початковій школі: навчально-методичний посібник» (Рекомендовано Міністерством освіти і науки  України як навчально-методичний посібник для студентів вищих навчальних закладів, лист № 1/11 – 6448 від 30. 04. 2014).