Чик Ольга Іванівна

chuk

Чик Ольга Іванівна – кандидат філологічних наук, доцент.

У 2012 році достроково завершила навчання в аспірантурі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка зі спеціальності 10.01.05 – порівняльне літературознавство (без відриву від виробництва). У 2012 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради при ТНПУ імені Володимира Гнатюка успішно захистила дисертацію «Роман виховання в українській та німецькомовній прозі другої пол. ХІХ ст.» на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук (спеціальність 10.01.05 – порівняльне літературознавство).

Авторка понад 10 наукових публікацій.

Член редколегії наукового часопису «Кременецькі компаративні студії».

До наукових зацікавлень належать – типологічні відповідності українського, німецького та швейцарського реалізму ХІХ ст., українсько-німецькі літературні взаємини другої половини ХІХ ст. Чик О.І. викладає такі навчальні дисципліни: «Література німецькомовних країн», «Країнознавство», «Синтаксис сучасної німецької мови», «Практика усного та писемного мовлення».

Найважливіші наукові публікації:

1. Філософія простору в романах А. Свидницького «Люборацькі» і В. Раабе «Літопис Пташиної слободи» // Наукові записки. Серія : літературознавство ; за ред. проф. М. Ткачука. – Тернопіль : ТНПУ ім. Володимира Гнатюка, 2009. – Вип. 26. – С. 296–302.

2. Внутрішній світ жіночих персонажів у романах А. Свидницького та Т. Фонтане : типологічні відповідності та відмінності // Література. Фольклор. Проблеми поетики : [зб. наук. праць / редкол. : Г. Ф. Семенюк (гол. ред.), А. В. Козлов (відп. ред.) та ін.]. – К. : Твім інтер, 2009. – Вип. 34. – Ч. 2. – С. 451–463.

3. Емоційно-смислова домінанта «сумних» романів А. Свидницького та Ґ. Келлера // Наукові записки. Серія «Філологічна». Матеріали міжнародної науково-практичної конференції 22-23 квітня 2010 року «Міжкультурна комунікація: мова – культура – особистість». – Острог : Національний ун-т «Острозька академія», 2010. – Вип. 15. – С. 313–319.

4. Художнє втілення моделі соціальної взаємодії «батьки-діти» в українському та німецькому реалістичному романі другої половини ХІХ ст. // Наукові записки. Серія : літературознавство ; за ред. проф. М. Ткачука. – Тернопіль : ТНПУ ім. Володимира Гнатюка, 2010. – Вип. 30. – С. 255–266.

5. Типологічні особливості функціонування мотиву ініціації в українському та німецькомовному романі виховання другої половини ХІХ ст. // Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка : Філологічні науки. – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2012. – Вип. 31. – С. 360–364.

6. Анатомія імперій: історичний дискурс українського та німецькомовного роману виховання ІІ-Ї пол. ХІХ ст. / О. І. Чик // Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія : філологія : зб. наук. ст. / [гол. ред. В. А. Зарва]. – Бердянськ : Видавець Ткачук О. В., 2014. – Вип. І. – С. 176–185;

7. Романи виховання «Люборацькі» Анатолія Свидницького, «Хмари» Івана Нечуя-Левицького, «Die Akten des Vogelsangs» («Літопис Пташиної слободи») Вільгельма Раабе, «Effi Briest» («Еффі Бріст») Теодора Фонтане як сімейні хроніки // Мандрівець. – 2014. – № 4. – С. 29–33;

8. Феміністичний дискурс у романах «Люборацькі» А. Свидницького та «Effi Briest» Т. Фонтане // Волинь філологічна: текст і контекст. Українська література як художній феномен : зб. наук. пр. / упоряд. В. Г. Сірук. – Луцьк : Вежа-Друк, 2015. – Вип. 19. – С. 173–178;

9. Емоційно-смислова домінанта романів виховання І. Нечуя-Левицького, В. Раабе й Т. Фонтане // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Філологічна» : збірник наукових праць / укладачі : І. В. Ковальчук, Л. М. Коцюк, С. В. Новоселецька. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015. – Вип. 58. – С. 246–249.