Легін Вікторія Борисівна

lehin

Легін Вікторія Борисівна - кандидат педагогічних наук, доцент

Народилася 14 лютого 1987 р. у м. Кременці Тернопільської області.

У 2002 р. з відзнакою закінчила Кременецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №1. Вступила на навчання до Кременецького педагогічного коледжу, який закінчила в 2006 р. й отримала диплом молодшого спеціаліста, здобувши кваліфікацію вихователя у дошкільних закладах, інструктора з фізичного виховання дітей дошкільного віку.

Впродовж 2006-2009 рр. – студентка Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Дошкільне виховання», який закінчила з відзнакою та здобула кваліфікацію вихователя дітей дошкільного віку, вчителя початкових класів.

Із 2009 р. В. Б. Легін – асистент,  викладач, старший викладач, а тепер доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

Упродовж 2009-2014 рр. – аспірант  ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». У 2016 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 Тернопільського національного педагогічного університеті імені Володимира Гнатюка захистила кандидатську дисертацію «Формування рефлексивних умінь молодших школярів у навчальній діяльності» за спеціальністю 13.00.09 – теорія навчання.

З 2009 р. працює у складі науково-дослідної лабораторії шкільного підручника під керівництвом доктора педагогічних наук, професора                Я. П. Кодлюк.

В. Б. Легін – керівник студентської проблемної наукової групи «Інноваційний підхід до роботи  закладів дошкільної освіти та початкової освіти»; працює зі студентами над підготовкою доповідей та статей на міжнародні, всеукраїнські та вузівські конференції з актуальних питань дошкільної та початкової освіти.

Науковий доробок викладача складає понад 30 наукових праць, з-поміж яких методичні посібники, публікації у фахових виданнях України та зарубіжжя.

Сфера наукових інтересів: дидактика початкової школи, підготовка майбутніх учителів початкової школи, дошкільна педагогіка, підготовка фахівців дошкільної освіти.

Викладає такі  навчальні дисципліни: вступ до спеціальності; теорія та методика фізичного виховання; образотворче мистецтво з методикою навчання; інноваційна діяльність організатора дошкільної освіти.