Врочинська Людмила Ігорівна

vrochinska

Врочинська Людмила Ігорівна - кандидат педагогічних наук, доцент

Народилася 17 серпня 1969 р. у с. Жолоби Кременецького району Тернопільської області. Після закінчення школи  навчалась у Кременецькому педагогічному училищі на дошкільному відділенні, яке закінчила з відзнакою і здобула кваліфікацію вихователя в дошкільних закладах. 1988 р. вступила на навчання до Рівненського державного педагогічного інституту на факультет дошкільного виховання, який закінчила з відзнакою у 1992 р. По закінченні навчання присвоєно кваліфікацію «Викладач дошкільної педагогіки та психології, вихователь».

Педагогічну діяльність розпочала з 1992 р. вихователем
у Кременецькому педагогічному коледжі ім. Т.Г. Шевченка (нині – академії), продовжувала роботу на посаді викладача педагогіки і психології (1999 р.), а згодом (2002 р.) – викладача психолого-педагогічних дисциплін. 2003 р. призначена на посаду старшого викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти; з травня 2007 р. виконувала обов’язки завідувача вказаної кафедри; з грудня 2008 р. по лютий 2010 р. працювала на посаді старшого викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Навчалася на стаціонарній формі в аспірантурі Рівненського державного педагогічного інституту (1995–1999 рр.). У січні 2009 р захистила кандидатську дисертацію на тему «Виховання гуманної поведінки дітей старшого дошкільного віку у процесі взаємодії дошкільного навчального закладу і сім’ї» за спеціальністю 13.00.08 – дошкільна педагогіка у спеціалізованій вченій раді Інституту проблем виховання НАПНУ, м. Київ.

З лютого 2010 р. призначена на посаду декана педагогічного факультету, а з 06.02.2019 р., у зв’язку із змінами у структурі навчального закладу, є  деканом факультету соціально-педагогічної освіти та мистецтв (нині – факультету дошкільної та початкової освіти, історії та мистецтв). Здійснює керівництво освітнім процесом, виконує обов’язки голови Вченої ради факультету, є членом конкурсної комісії навчального закладу. У вересні 2014 року отримала вчене звання доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Забезпечує високий теоретичний та практичний рівень викладання професійно-спеціалізованих дисциплін «Дошкільна педагогіка», «Методика викладання дошкільної педагогіки».

Науковий інтерес становлять теоретичні основи, зміст та практичні форми реалізації завдань щодо підготовки фахівців дошкільної освіти та виховання дітей дошкільного віку в зарубіжних країнах, фахова підготовка майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти в умовах ступеневої освіти, а також гуманістичні засади освітньо-виховної роботи з дітьми дошкільного віку.

Є автором близько 40 наукових і науково-методичних праць, серед яких: навчально-методичний посібник «Порівняльна дошкільна педагогіка» (2012 р.).

Нагороджена грамотами Тернопільської обласної державної адміністрації (2010 р.), Тернопільської обласної ради (2015 р.), Подякою Міністерства освіти і науки України (2019 р.). за сумлінну працю та вагомий особистий внесок у навчання і виховання студентської молоді.