Кафедра мистецьких дисциплін та методик їх викладання

demyanchyk

Дем’янчук Олександр Никанорович

завідувач кафедри, професор, доктор педагогічних наук

Поштові скриньки кафедри:

rysakova

Русакова Надія Василівна

myst kaf sklad

Кафедра забезпечує підготовку вчителів музичного та образотворчого мистецтв за ступенями вищої освіти «бакалавр» і «магістр». Освітній процес на кафедрі забезпечують понад 20 науково-педагогічних працівників, серед них: доктор наук, 2 професори, 6 кандидатів наук, 3 доценти, заслужений артист України, заслужений майстер народної творчості.
    Започаткування підготовки фахівців із музичного та образотворчого мистецтва базується на освітніх традиціях Волинського та Кременецького ліцеїв, Кременецького педагогічного училища імені Т.Г. Шевченка.
У різні роки на кафедрі працювали професор С. С. Стельмащук, доценти В. М. Лужний, К. С. Маслій, А. М. Чайковська, заслужений артист України Д. В. Губ’як, народний художник України, заслужений діяч мистецтва України В. Я. Ярич, заслужений художник України Я. М. Омелян та Є. Т. Удін, заслужений майстер народної творчості України А.Є. Гриб.
Кафедра мистецьких дисциплін та методик їх викладання, що входить у структуру факультету соціально-педагогічної освіти та мистецтв, створена у 2018 році у результаті реорганізації кафедри гри на музичних інструментах та вокально-хорових дисциплін і кафедри методики викладання мистецьких дисциплін.
     Наукові дослідження викладачів кафедри здійснюються у контексті колективних тем: «Музично-педагогічні та музикознавчі аспекти розвитку вокально-інструментального мистецтва України» та «Методичні основи компетентнісного підходу у професійній підготовці майбутнього учителя образотворчого мистецтва».
     З ініціативи кафедри проводяться міжнародні, всеукраїнські та регіональні науково-практичні конференції, зокрема І та ІІ Всеукраїнська науково-практичні конференції «Михайло Вериківський в контексті розвитку української культури та освіти» (Кременець, 2011 р., 2016 р.), науково-мистецький симпозіум, приурочений 90-річчю від дня народження художника-графіка, іконописця Ростислава Глувка (Кременець, 2017 р.), VІІІ Міжнародний науково-мистецький симпозіум-пленер «Зустрічі в Кременці – 2017». Традиційним став регіональний конкурс для абітурієнтів, що носить ім’я наших земляків М. Вериківського (музичне мистецтво) та І. Хворостецького (образотворче мистецтво).
    При кафедрі функціонує науково-дослідницький осередок «Проблеми художньо-естетичної освіти та виховання студентської молоді в умовах національного відродження», студентська проблемна наукова група з питань музичного виховання дітей та юнацтва, студентський науковий семінар «Шляхи вдосконалення викладання музичних дисциплін у процесі підготовки майбутнього вчителя», проблемна наукова група «Дослідження музичного фольклору Південно-Західної Волині», митецький гурт «Натхнення» є учасником численних художніх виставок.
У 2004 році створено жіночий мистецький гурт «Палітра», який є учасником щорічних вернісажів, фестивалів, виставок, всеукраїнських та міжнародних пленерів.
     Окрасою навчального закладу є мистецькі колективи: камерний хор (кер. А. М. Афанасенко), капела бандуристів (кер. І. С. Харамбура), симфонічний оркестр (кер. В. С. Козачок), народний ансамбль танцю «Горлиця» (кер. А. С. Медецький), народний хор (кер. О. А. Пуцик), ансамбль викладачів (кер. А. Афанасенко), чоловічого квартету «Кремінь» (кер. В. Іванюк), гурт «Веселі кременчани» (кер. В. М. Яскевич), вокальне тріо «Вишиванка» (кер. І. В. Ратинська), ансамбль сопілкарів (кер. М. М. Томашівська). Викладачі та студенти кафедри беруть активну участь у культурно-мистецькому житті навчального закладу, міста та регіону.
     Традиційними стали регіональні конкурси для абітурієнтів, які обрали мистецькі спеціальності «Музичне мистецтво» – імені М. Вериківського та «Образотворче мистецтво» – імені І. Хворостецького.

9  2

Робота студентів на занятті з живопису

7  8

Студенти на практиці в школі

3  6

ІІІ Міжнародний мистецько-науковий симпозіум «Зустрічі в Кременці» (2013 р).

Виставка гурту «Палітра» у виставковій залі Кременецького краєзнавчого музею (2014 р.).